reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

reklama
Lolitka w skrocie to nastepny problem u nas...
A tak bardziej naukowo LUF to zespół luteinizacji niepękniętego pęcherzyka jajnikowego... W zespole LUF w wyniku różnych nieprawidłowości, pęcherzyk jajnikowy dojrzewa prawidłowo, lecz komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Może występować tylko w niektórych cyklach miesiączkowych, ale może się także powtarzać w każdym cyklu prowadząc do niepłodności. Niepęknięty pęcherzyk wytwarza duże ilości progesteronu, co powoduje podwyższenie podstawowej temperatury ciała oraz nasilenie objawów zespołu przedmiesiączkowego. LUF towarzyszy wielu schorzeniom. Najczęstszymi z nich są: zespół policystycznych jajników (PCOS), endometrioza a także zaburzenia hormonalne wywołane nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy czy przysadki mózgowej jak np. hiperprolaktynemia. Zespół ten najczęściej rozpoznawany jest podczas szukania przyczyn trudności w zajściu w ciążę.
 
O rany.
Dziewczyny a tą drożność to się robi dla obu jajników? Ja prawy mam na pewno drożny bo z prawego jajnika miałam owulacje jak zaszłam w ciąże.
Mam jeszcze pytanie apropos samej owulacji, bo trochę zamieszało mi się po przeczytaniu definicji tego zespołu LUF. Jeśli jest ciałko żółte na jajniku to oznacza że na 100% była owulacja? Czy może być właśnie tak że "niby" są objawy owulacji a jednak jajo się nie uwalnia ... ?
 
O rany.
Dziewczyny a tą drożność to się robi dla obu jajników? Ja prawy mam na pewno drożny bo z prawego jajnika miałam owulacje jak zaszłam w ciąże.
Mam jeszcze pytanie apropos samej owulacji, bo trochę zamieszało mi się po przeczytaniu definicji tego zespołu LUF. Jeśli jest ciałko żółte na jajniku to oznacza że na 100% była owulacja? Czy może być właśnie tak że "niby" są objawy owulacji a jednak jajo się nie uwalnia ... ?
Z tego co "Esch" pisze, to wynika, że natura zmyłkę stosuje - mimo, że pęcherzyk dojrzewa ok, jajo sie nie uwalnia a ciałko żółte się pojawia. Bardzo to zakręcone, współczuję :(
A u mnie nadal nie ma @ :no:
 
Wiecie... znalazlam cos takiego:
Zespół LUF (luteinizacja niepękniętego pęcharzyka Graafa) może występować w spontanicznych cyklach miesiączkowych, ale znacznie częściej występuje u kobiet niepłodnych.
Cel pracy: Celem pracy jest ocena skuteczności punkcji pęcherzyków Graafa z jednoczasową inseminacją domaciczną w przypadku rozpoznania zespołu LUF. Materiał i metody: Od stycznia 2002 do lipca 2005 roku zespół LUF rozpoznano u 43 niepłodnych kobiet. Do stymulacji owulacji stosowano ClostilbegytŽ lub ClostilbegytŽ + Gonal FŽ. Owulację monitorowano w USG i gdy stwierdzano pęcherzyki średnicy 18-20 mm, podawano domięśniowo PregnylŽ w dawce 5000 lub 10000 jednostek. W czasie 34-36 godzin po podaniu hCG przeprowadzono punkcję ("skłucie") pęcherzyków Graafa pod kontrolą USG, z jednoczasowym wykonaniem IUIH. Wyniki Spośród 43 pacjentek, u 25 (58,1%) rozpoznano ciążę (jedną bliźniaczą), 13 (52%) urodziło w terminie zdrowe dzieci.
Wnioski: Punkcja pęcherzyków Graafa pod kontrolą USG z jednoczasowym wykonaniem inseminacji domacicznej jest alternatywną i skuteczną metodą w leczeniu niepłodności (zespół LUF).

Jest to dla mnie jakas nadzieja... jak pojde do gina to zapytam o to....
 
No wlasnie, Esch, ja tez slyszalam o pregnylu (podawanym na pekanie jajeczek) od mojego ginka. Problem tylko w tym, ze podobno ostatnio w Polsce ciezko o niego, ale w klinikach nieplodnosci raczej nie ma problemow. Gorzej jesli "zwykly" ginek wypisze recepte to moze byc problem z jej zrealizowaniem. Podobno wiele osob sprowadza go z Niemiec - tak slyszalam. No ale najwazniejsze, ze jest rozwiazanie na Twoj problem.
 
Witajcie,

Od dwoch dni chodze tak nabuzowana ze az sie boje co bedzie jak wybuchne :szok:
Wszystko wk**** mnie na maksa, w pracy to nie moge patrzec nawet na tych ludzi!!! Masakra!!! Nie umiem sobie z tym poradzic....:-(

Motylek droznosc jest robiona dla obu jajowodow.
Skoro jest cialko zolte tzn, ze pecherzyk pekl czyli byla owu.

Krzynka ja nie napisalam ze pojawia sie cialko zolte... albo czegos nie pamietam...
Cialko zolte nie moze sie pojawic bo pecherzyk nie pekl i nie uwolnil komorki jajowej...

Suri ale zeby podac pregnyl to komorka musi byc odpowiednio duza... a u mnie sa malenkie!! Wiec jeszcze trzeba je nakarmic... i nie zawsze nawet po pregnylu chca pekac!!!
 
Witajcie,

Od dwoch dni chodze tak nabuzowana ze az sie boje co bedzie jak wybuchne :szok:
Wszystko wk**** mnie na maksa, w pracy to nie moge patrzec nawet na tych ludzi!!! Masakra!!! Nie umiem sobie z tym poradzic....:-(

Motylek droznosc jest robiona dla obu jajowodow.
Skoro jest cialko zolte tzn, ze pecherzyk pekl czyli byla owu.

Krzynka ja nie napisalam ze pojawia sie cialko zolte... albo czegos nie pamietam...
Cialko zolte nie moze sie pojawic bo pecherzyk nie pekl i nie uwolnil komorki jajowej...

Suri ale zeby podac pregnyl to komorka musi byc odpowiednio duza... a u mnie sa malenkie!! Wiec jeszcze trzeba je nakarmic... i nie zawsze nawet po pregnylu chca pekac!!!

Esch ... może to hormony? Ja przed @ tez chodzę wściekła .. a jak byłam w ciąży to hohoho ;) aż wstyd się przyznać a najgorsze jest to, że nie można nad tym zapanować!

To dobra wiadomość apropos ciałka żółtego ... chociaż mam pewność że mam owu
 
reklama
Motylek ja dopiero dzis mam 18dc wiec do @ jeszcze troche zostalo a jak widac ciaza tez mi nie grozi na razie :szok: a wk******* dawno takiego nie mialam.... ja mysle ze to stres i ta diagnoza....
 
Do góry