reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Bajeczka temperature powinno sie mierzyc zaraz po przebudzeniu (zanim jeszcze wstaniesz z lozka) o tej samej porze, po minimum 4 godzinach snu.
Moj login: Eschenbach....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bajeczka na pewno sobie proadzisz-na początku rzeczywiście wygląda to wszystko przerażająco, ale głowa do góry, póxniej będzie Ci szło jak z płatka :)
Ja również mierzyłam tempkę i powiem szczerze, że pierwsze kroczki zaczęłam robić w wakacje, ale tak na dobrą sprawę mój pierwszy prawdziwy wykres, do którego się przyłożyłam zrobiłam w październiku i w tym też cyklu zaszłam w ciąże. Niestety skończyło się poronieniem, ale teraz wiem, że obserwacja swojego ciała bardzo dużo pomaga, choć może też niektórym zaszkodzić :tak: Po prostu nie można się nakręcać i starać się tylko w wyznaczone dni. No i przede wszystkim nie można się od razu nastawiać, że jak mierzę tempkę to na pewno zajdę. Takie podejście niestety do niczego dobrego nie prowadzi.

Tempkę mierzy się zaraz po przebudzeniu, zawsze o tej samej godzinie, jednym termometrem, zawsze w tym samym miejscu (od Ciebie zależy jakie miejsce wybierzesz do pomiaru)

Ja mierzyłam termometrem elektronicznym, który ma dwa miejsca po przecinku (to ważne!) w ustach, w najdalszym miejscu pod językiem (zawsze w tym samym)
Jeśli będziesz miała jakiś problem lub wątpliwości to pytaj-z chęcią pomożemy :tak:
 
Witam :-)

Dziewczyny dzięki za wstępne objaśnienia:tak:
Pytanko odnośnie tempki. Czytałam że najlepszy wynik daje pomiar “dowcipny”;-). Jeśli pod językiem to trzeba się starać zawsze w tym samym miejscu mierzyć. Teraz czekam na @, po tym zacznę mierzyc i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja właśnie mam taki termometr elektroniczny, z dwoma miejscami po przecinku. Niestety w stopniach Fahrenheita, bo tu w UK zakupiony. Jeszcze będę musiała to wszystko przeliczać. Jak dlugo trzeba trzymać termometr, żeby dobrze zmierzyć?
Zapisałam się na 28 dni, z tempka sobie jakoś poradzę, ale obserwowanie śluzu to już jakaś masakra. Wogóle nie mam pojęcia jak to rozróżniać i czy wogóle jest to takie niezbędne.
W każdym razie jak już pomierzę w przyszłym cyklu to pewnie was popytam o interpretację.
Miłego dnia laseczki
 
Bajeczka moze ulatwi Ci sprawe zalogowanie sie na fertilityfriend.com (tam tempka moze byc w fahrenhairach i w stopniach celsjusza - zobacz sobie linka pod moim suwaczkiem).
Jesli chodzi o sluz - mnie to nie sprawia wiekszego problemu.... masz opisy tego sluzu i sprawdzaj do ktorego najbardziej Ci pasuje ten opis.... Ja mam wieksze problemy z obserwacja szyjki - szczegolnie jesli chodzi oto czy jest otwarta czy zamknieta....
A jesli chodzi o pomiar - jak pisalam mierze tempke "dowcipnie" przez 5 minut termometrem rteciowym....
 
Ostatnia edycja:
Ola tutaj wklejam Ci info o szyjce (zaczerpniete z www.28dni.pl):
OBSERWACJA SZYJKI MACICY

1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.

3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.

4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.
 
Ola znalazlam cos takiego: Szyjka macicy w ciąży jest nisko twarda i zamknięta, i tak do prawie końca ciąży. Jeśli zmieknie wczesniej to znak,że jest coś nie tak. Pod koniec ciąży mieknie bo przygotowuje się do porodu to też znak, ze poród blisko.

Nie wiem czy tak jest faktycznie... jak wroce do domu to sprawdze w ksiazce :tak:
 
reklama
Do góry