reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

10344779_803783136311662_3194641536260179291_n.jpg
10649783_803298429693466_3317719676784296379_n.jpg

To Basiulka Enya
MAła ma żółtaczkę, naswietlaja ja juz kolejny dzień, narzie nie wychodzi do domu. Mała ssie anita ma pokarm, i zacynaja jej wariować hormony.
Kazała Was wszystkie pozdrowć

Zula 1cc 36 tydz 2580 48 cm 7811 skala apgar, problemy z oddechem, bez sterydów,cieplarka
2 cc 34 tydz 2380 47 cm 77 apgar, celeston, niewydolnosc oddechowa, wrodzone zapalenie płuc,oiom
 
reklama
Kaira,Dziękujemy za zdjęcia Basiuli! Już ją widziałam wcześniej na fb. Mała urocza!

Misiejku! Zamówiłam już sobie większą Witaminkę B6:) Do bobosexów niedaleko...więc :-)

Ja też ulotek nie czytam, bo normalnie od mixów jakie biorę...dawno włosów bym nie miała. A skoro lekarze dają... trzeba brać.
U mnie np. z kwasem foliowym jest tak, że lekarze nie widzą u mnie wskazań... ale skoro mam mutację MTHFR to chyba wskazana, prawda? I tak kombinuję... Ech...

Do tego lekarze nie mogą się porozumieć w sprawie prowadzenia mojej ciąży... na wlewach, czy bez wlewów... Ech...
Nie jest łatwo...

Miłego spokojnego dnia!
 
Witam dziewczyny :))

nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie ... ostatnio pojawiłam się tutaj po fatalnych wynikach testu pappa.

U nas wszystko w porządku :) czekamy na synka :)
Byliśmy na usg genetycznym, połówkowym wraz z echem serduszka u dr Dudarewicza w Łodzi. Doktor po dokładnym przebadaniu malucha stwierdził niskie ryzyko urodzenia dziecka z ZD oraz brak wskazań do badań inwazyjnych.
Do tej pory wszystkie wyniki są w porządku, usg itp.

W trakcie dostałam masę arykułów naukowych w których stwierdzona jest korealacja pomiędzy zaburzonymi wynikami testu pappa a zaburzania metabolicznymi, pcos itp. - zobaczymy czy u nas znajdą potwierdzenie.

Okazało się również, że do ryzyka została wlicozna tylko przezierność plus wiek (bez kości nosowej, serduszka, czy zastawki trójdzielnej) - z tymi markerami wynik wynosi ok 1:4000 bez nich 1:635.

od czasu do czasu Was podczytywałam ale na bierząco nie jestem ...
 
Melisko - bardzo się cieszę że wszystko z synkiem w porządku. Teraz tylko do terminu donosić i szczęśliwie urodzić.

Ja po wizycie u gina. Zaplanowane usg na 06.10. - ale długi czas mnie czeka. Beta ładna, mam nie robić więcej żeby się nie stresować.
Lekarz, mocno optymistycznie nastawiony. Przyjął do wiadomości ten metypred i tą dawkę. Lutkę zmienił na dopochowową ale w mojej dawce 400mg/dobę :) A więc wizyta w miarę owocna.


Misiejku i Zula
czy w ciąży bierzecie kwasy Omega 3, bo lekarz chciałby ograniczyć ilość leków. A ja sama nie wiem.

Truskaweczko - podaj na priv adres, podeślę kwas 15 mg.Bo dla koleżanki też wzięłam :)
Rozumiem , że dyskusja nt . wlewów jeszcze nie zakończona? A Ty jak zapatrujesz się na opcję z / bez wlewów?
 
Hej dziewczynki ;)

Truskawka - bobosexy są super;p a kiedy mniej więcej masz mieć owu? Kciuki zaciśnięte!!! &&&
Melisko - super wieści! Niech zdrowo rośnie!!!
Magda - czyli bierzesz 4 tabletki lutki dowcipnej? woww... dużo. A dupka też bierzesz? Buziaki w brzusio ;-)

A ja wczoraj pojechałam z mamą na cmentarz, więc w końcu ruszyłam się z domu i od razu lepiej spałam ;)
No i teraz zastanawiam się co z jutrem...
może mi poradzicie..
.Pani Profesor kazała mi się oszczędzać. Ja oczywiście odkąd wyszłam ze szpitala leżę non stop, wstaje na siku i na jedzenie.. I całą noc przedwczoraj pękała mi głowa... Chyba jednak powinnam iść na spacer. Na spokojnie. Byłam więc na cmentarzu ;)
I oto moje pytanie: w piątek jest koncert, mojego ukochanego Janusza Radka . Bardzo kameralny - na 25 osób!!! I wygrałam zaproszenie na niego. Nie można nigdzie kupić biletu ani nic. Będzie to mała sala, 25 osób i on... Czy poszłybyście na moim miejscu? Potrzebuje porady ;)
 
Aditka, kaira - dzięki za info. Jak Enya i Karola się ogarną to też bym prosiła o info.

Kaira a Tobie powiedzieli skąd to wrodzone zapalenie płuc? Czy to przez te infekcje?

Misiejku - kiedyś pytałam o imiona. No więc do końca to nadal ustalone nie jest. Najbliżej to jest do Naszej pierwszej wersji czyli Tymon i Karolina.

Dziewczyny a ile płaciłyście za badania w 30 tc. Lekarz mnie tak średnio namawia a to koszt u mnie 400pln i nie wiem co robić.

Truskaweczko - mutacja jest jak najbardziej wskazaniem do stosowania kwasu. A Ty masz tą słabszą czy nie? Ja jak pójdę wkońcu do tej mojej lekarki ze szpitala to spróbuję wydębić receptę na 5mg bo mnie 15 mg nie chcą przepisywać bo nie robiłam wogóle badania na mutację i 15 mg łykałam dzięki pomocy Naszego Kochanego Gosiaczka.

Magda- wiesz, że ja pierwsze 3 miesiące to prawie nie jadłam i powiem szczerze, że praktycznie wogóle nie brałam witamin. Starałam się wcisnąć w siebie chociaż jakiś zestaw witamin a i tak było ciężko go utrzymać. Dopiero od jakiś może 3 tygodni przypomniało mi się, że za ciężką kasę kupiłam kiedyś omega med i zaczęłam brać więc jestem marnym przykładem... Cieszę się, że lekarz zaakceptował Twoje dawki metypredu. Myślę, że spokojnie powinna Ci ona wystarczyć skoro nie masz przeciwciał a NK w normie:)

Dziewczyny jakby któraś chciała to mam na zbyciu spodnie ciążowe z H&M z serii Mama. To są takie czarne spodnie z podwyższonym stanem na brzuszek i z tyłu też ( nie mają gumy) kupiłam je bo mi się podobały bo wyglądały tak nie ciążowo... To są takie rurki. Niestety nie byłam w nich ani razu ( mimo, że kilka razy przymierzałam) bo tak schudłam, że wyglądałam w nich jak kostucha. Generalnie nie lubię się w czarnym... Rozmiar z metki to 38. One są naciągliwe ale ja uważam, że to 36/38. Długość nogawki ja w większości noszę 32. Kupiłam je w przecenie za niecałe 50pln a chcę pozbyć się za 30pln (łącznie z kosztami przesyłki). Jakby któraś chciała a nie miała kaski to wyślę nawet za darmo byle żeby komuś się przydały bo są nówki, tylko raz wypłukane w płynie po tych moich przymiarkach:) jak coś to napiszcie na priv. Mogę przesłać na komórkę jakieś fotki:)
 
Meliska super że wszystko ok :)

Madziu dobrze ze jes zadowolona z wizyty, to tez mega pomocne, jak lekarz podpasuje.
co do DHA, to ja biore od 12 tyg ten femibion natal 2 , jest łaczony z własnie z kwasami dha.
Mój gin jak najbardziej zlecał po wywiadzie co lubie jesc i itd..
a ja niestety oprócz jakiś tłuszczów typu olej rzepakowy do sałatek , innych produktów zaiwerjacych omegi zbytnio nie lubie, ai rybek , ani orzechów.. wiec myśle ze tak jedna tabletka dziennie nie powinna szkodzic.
To czekamy na 6.10, bedzie dzien wizyt, i Zula ma wtedy , ja zresztą też :)

Zula no pamietam ze pisałas, ale były chyba rózne typy, Tymek i Karolinka bardzo ładnie :))
Co do ceny to myśle że to bardzo dużo, ja co prawda mam w pakiecie, ale na połówkowe poleciałam do jednego z najlepszych specjalistów w Wawie i płaciłam 250, chyba ze to za 400, masz moze z echo serca ?
chociaz chyba usg bliźniacze są zawsze droższe ?

A co do spodni to Dziewczyny polecam!!
taki same odkupiłam od koleżanki i są super wygodne i ładnie wyglądaja.
i tak jak piszę Zula, materiał wygląda jak dzins, ale jest elestyczny,
ja mam rozmiar 36, a aktualnie waże 67 kg i jeszcze sie mieszcze :))

Pietrucha jeśli jedziesz samochodem i na miejscu to bedzie taki koncert kameralny"na siedząco" to ja bym chyba pojechała,
nie można tylko siedziec w domu i zamartwiac, dobrze Ci to zrobi, chwila relaksu dla Mamy i fasolki:-)

a ja dopóki sie jeszcze sprawnie tocze ruszam własnie dokupić reszte szpargałów do torby ciążowej..
pieluchy dla młodego i siebie:sorry:, te majtki siatkowe i inne cuda wianki, troche mnie to wszystko przeraża:shocked2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zulajestem zainteresowana. Mam nadzieję że się zmieszczę. Obecna waga to 70kg. Jeśli Misiejekma dobre 36 to powinna się zmieścić :-)
Ja w Bielsku płaciłam 250zł + 30 zł za płytkę. Dla bliźniaków było 50zł więcej. To i tak 300 a nie 400. Dużo.
 
Do góry