reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Witajcie kochane ciązówki, staraczki i Mamusie!

Napisałam wczoraj maila do Pani reumatolog i zobaczymy, zadzwonię w południe. No strach trochę mnie wczoraj obleciał, bo myślałam, że już coś zostało ustalone w mojej sprawie.

Misiejku drogi jak ja lubię Cie czytać.. Czyli czekamy do 6 na kolejne cudowne wieści.
Zuluś , imiona piękne.... Cieszę sie że doczekałaś się cudu kochana....
Pitruszko droga, ja bym zrobiła jak mówi Misiejek... chwila relaksu dobrze Ci zrobi... koncert kameralny... ja bym pojechała...
Madziu droga, cieszę się że jest okey.... mnie też gin zabronił robić bete co 48 h... sama wiem, w jaki stres potrafi wpędzić... Niech sobie przyrasta, brzusio niech rośnie a fasolinka niech będzie zdrowa....

Pytałyście jak się zapatruję na ciążę bez wlewów. No jestem na nią zdecydowana, myśle tylko czy ten steryd nie za mały... jeśli zdecydują że bez niech będzie bez wlewów... ja jednak wolałabym z wlewami... byłabym spokojniejsza. Z drugiej strony jak sobie pomyśle ile to kasy... ale cóż pieniążki nie są najważniejsze... jesteśmy finansowo gotowi na wlewy... więc chyba jednak postawiłabym na wlewy....

Buziaki olbrzymiaki!
 
reklama
Zula Imionak Piękne i pareczka odrazu ach zazdroscić! co do zapalenia najprawdopodobniej, ale lekarka powiedzila tez ze zauwazyłą ze jesli jej pacjenki przed 20 tyg maja stawianie macicy itp, to w 90 % konczy sie zapaleniem. Tym bardziej jak ja całą ciąże walczyłąm z bakteriami , non stop antybiotyki, po cizy wymaz Idealny! zero bakteri grzybów, wirusów itp
 
Misiejku jak to masz w pakiecie trzecie prenatalne? Mnie wypisywał lekarz z Luxmedu tylko skierowania takie na NFZ tylko dopisywał wskazania i miałam za free ale to tylko dlatego, że na NFZ. Nigdy nikt mi nie mówił, że prenatalne badania mogą być w pakiecie. Ja też nie mam nic do torby i przeraża mnie to. Ostatnio kupiłam kapcie, szlafrok i koszule nocne ale z tych całych podkładów, wkładem, pieluch nie mam nic...

Co do ceny to to jest cena dla bliźniaków i z echem serca u Dr Agaty Włoch a ona podobno w tym jest szpecem ale tak jak pisałam wydaje mi się drogo i nie wiem czy warto.

Alokin co do spodni to to nie są takie jak napisała Misiejek. One wyglądają jak takie spodnio- legginsy. Nie mają nic wspólnego z materiałem przypominającym jeansy:) ich skład to 74% wiskoza, 23% poliamid i 3% elastan. Co do rozmiaru to niestety też nie bardzo. Bo ja się w nie bez problemu mieszczę i brzuszek jeszcze trochę większy też się zmieści ale tak jak pisałam ja jestem kostuchą i ja ważę teraz 54 kg a obwód brzucha to teraz 91cm.
 
Zula ooooo to nie ma szans!!!
Ja mam w pasie 104 :-(
Agata Włoch jest ponoć rewelacyjna. Przyjmuje w Angeliusie i z echem to na pewno taka cena.
Na NFZ za darmo są tylko 2 badania. Za 3-cie trzeba zapłacić.
Ja chciałam sama dla siebie je zrobić, wskazań po 2 nie bylo
 
Musze Wam się przyznac ze przeraza mnie to że na NFZ są tylko 3usg ;( okropne to jest, ja miałam niezliczoną ilość usg z tymi moimi problemami co prawda ale jakby była ciąża bez problemu to chyba bym oszalała...
 
Widzę, że ze względu na brak zasięgu wcięło mi posta poprzedniego :-/

Zula moje usg 3d z nagraniem na płytę kosztowało 250 zł bodajże. Przy bliźniakach więcej pracy to i drożej :-) Co do spodni to jeśli nie sprzedaż do czasu mojego szczęśliwego zafasolkowania to będę chetna :-) Nosiłam już z h&m i są mega wygodne,miałam i leginsy i letnie lniane, bo brzuszek największy latem miałam :-)

Ciążę prowadziłam w szpitalnej przychodni i tam były trzy usg+podglądanie na każdej wizycie. A to też nfz był.
 
Dawno mnie tu nie bylo a tu tyle sie dzieje wow.
po poierwsze gratulacje dla świeżo upieczonych mamusiek:)
po drugie gratulacje dla nowozaciążonych i tu pytanie do Magdy-to jest pierwsza ciąza na sterydzie? A lekarz gluko do sterydu daje Ci bez problemu?
Witaj Melisko cisze sie ze wrocilas- napisz na jakich wkoncu lekach jestes /bylas i do ktorego tyg i jaka dawke tego sterydu bralas i jeszcze pytank Ty bralas gluko 1000xr do kiedy? czy nadal bierzesz? Jerzak Ci daje czy gin?Mnie jak cos mowia ze moge brac gluko tylko do ciazy a potem nie wiec nie wiem jak to w przyszlosci bedzie czy ktos mi go bedzie przepisywal:/ jesli w ogole dojdzie do takiej przyszlosci he he
pozdrawiam wszystkich
 
Joanno - witaj. Skrobnij czasem co u Ciebie.
Gluko 500 mg mam od Jerzak. Steryd sama sobie ustaliłam - oczywiście ze swoim ginem. Też trochę się martwiłam, że nie każą go łączyć ale nasz kochany Misiejek tak pięknie na tych lekach ciąże utrzymuje.
To moja pierwsza ciąża ze sterydem. Druga z acardem i clexanem.
Jerzak moich badań immunol. nawet nie obejrzała, więc jakoś jej w tym temacie nie wierzę.
Moje dawki gluko - 500 mg i sterydu - 7,5 mg w przeliczeniu na encorton (biorę 6 mg metypredu) nie są duże.
Stosuję dietę o niskim indeksie. Zresztą gluko mam odstawić już w 16 tc. Myślę, że jeśli będzie dobrze zrobię to nieco wcześniej.
Pietrucha - mam 400 mg luteiny, bo podobno progesteron podnosi limfocyty CD8. A ja mam zaburzony stosunek CD4/CD8. Nigdy nie miałam niedomogi lutealnej, II faza wydolna , progesteron zawsze powyżej 15. Więc to taka moja fanaberia trochę.
Duphastonu nie dostałam.

Dziewczyny mam stracha. Nie czuję, żadnych kłuć , rozciągań i mam schizę, że na usg nic znów nie będzie widać. Takie pokłuwania miałam na samiutkim początku, jakieś 3-4 dni po pozytywnym teście. Pietrucha, gogac i inne bardziej zaawansowane ciężarówki jeśli pamiętacie - jak to było u Was???
 
Witajcie dziewczyny! Wrzesień mocno nas wciągnął, młody zaczął szkołę i nie miałam czasu zaglądać na forum. Naszczęście początek szkoły udany - szkołę uwielbia, chodzi chętnie, jest bardzo chwalony przez wszystkich i chyba też bardzo lubiany, ma fajne panie, oby tylko tak dalej. A ja zaczęłam 14 tydzień, 2 dni temu mieliśmy usg - kość nosowa jest, przezierność ok, wszystkie parametry w normie, ryzyko trisomii niskie, bez wskazań do pogłębionej diagnostyki, czyli na dzień dzisiejszy wszystko ok. Duphaston odstawiony, w połowie października kolejna wizyta po której planujemy odstawiać glucophage, encortonu w tej ciąży nie brałam, acardu też - lekarz uznał że narazie starczy sam clexane.
No i oczywiście gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusiom i wszystkim świeżozaciążonym :) pozdrawiam
 
reklama
hej dziewczyny!

Postanowiłam, idę na koncert ;) Mam nadzieję, że doda mi sił i pozytywnej energii a mój dzidziol w brzuchu będzie najszczęśliwszym człowiekiem na sali ;)

Magda - ja miałam lekkie kłócia w pochwie, czasami je mam teraz. Przypuszczam, że gdybym normalnie funkcjonowała, to mogłabym nawet ich nie zauważać, a że leżakuje w domu, to się wsłu****ę w organizm i odczuwam wszystko podwójnie .. Brzuch bolał mnie może ze dwa razy... No i tyle. Wymioty, nudności nie są oznaką prawidłowo rozwijającej się ciąży ;-) i tego się trzymamy ;*
felicia - świetne wieści. Bardzo się cieszymy, że prenatalne wyszły doskonale! Buziaki w brzuszek! i Brawo dla starszaka!
 
Do góry