reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczynki kochane wypisałam sobie w stopce co mogłam i co wiedziałam ale wiedza moja kuleje ;) jakie jeszcze badania zrobić? czekam na zespół antyfosfolipidowy i wyniki HP. Reszta nic nie wykazała. No i co najważniejsze... po wynikach czeka mnie zmiana lekarza....
 
reklama
Po wizycie wszystko super. No z tymi wymiarami to różnie bywa. Jaj Wam pisałam co inny sprzęt to inne wymiary. Dziś u mojej gin mamy Misiejek podobną wagę ok 1650 i niby termin na 03.12 a z III badań prenetalnych na 07.12. Z tego co mi mówiła dziś to dzidzia w 30 tc powinna ważyć pod 2kg więc nie jest to tak dużo :-)
Pamietan ze u Enyi też było koło 1700 na 3 badaniu.
Ja też nie mam ani jednego zdjęcia w ciąży, mężuś przez weekend coś napominał że najwyższy czas na sesję ale ja tak średnio :-(
Przez lata ważyłam 48kg aż przestałam palić. Doszło 7kg ale nic z tym nie robiłam bo leczenie, sterydy. Uznałam że po ciąży:-)
A na tą chwilę przytyłam 15kg!!!!!!! Waga 70 kg :-(
MASAKRA!!!!!
Co zrobić - będę latało z wózkiem dookoła bloku po porodzie :-)
Tak więc zdjęcia nie są wskazane :-)
 
Enya, Karola - ogromne gratulacje. Tak się cieszę, że Wasze pociechy przyszły szczęśliwie na ten świat:)

Pietrucha, Gogac - ale się nastresujecie. Współczuję i bardzo mocno o Was myślę i trzymam mocno kciuki

magda- wiedziałam, że będzie ok:) jeśli chodzi o steryd to mnie ta moja Pani immunolog kazała najmniej brać 8 mg metypredu ale ja mam przeciwciała a Ty z tego co pamiętam to nie masz... Po cichu gratuluję i też piąstki zaciskam.

Aditka- cudne wieści

Wogóle dziewczyny mogłybyście napisać dokładnie w jakim czasie urodziłyście ( którym tygodniu, dniu)

Misiejek, Alokin- macie naprawdę mega duże pociechy:) ja wczoraj byłam na usg i moje mają po 1111 i wychodzą na 28 tydzień 5 dzień a jestem w 29 tygodniu 2 dniu a różnica jest przeogromna. Badania 3 prenatalne mam dopiero 6 października - podobno im później tym lepiej można zdiagnozować serduszka.

Truskaweczko- dziękuję, że o mnie pamiętasz:) zazdraszczam domu. U nas wykonawca strasznie leci w kulki i dalej mam fundamenty i początek muru. Jeśli chodzi o Twoje leczenie to ja też uważam, że jesteś w bardzo dobrych rękach. To kiedy początek starań?

Ja mierzę cukier 4 razy dziennie, z dietą dopiero zaczynam się ogarniać... Ale wygląda na to, że obejdzie się bez insuliny. Na mojej diecie wyniki nie przekraczają 140 a teraz mam wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczną dietę tak, żeby zejść poniżej 120. Na czczo mam ok.
 
no Zula nareszcie :), chyba dwie kluski zawsze będa ciut mniejsze ?, tak jak pisała Kaira najważnejsze ze powyżej 1kg..
a nie chwiliłas sie , imiona w końcu wybraliście :) ?

Alokin no widzisz :) Twoja kobitka niewiele mniejsza ,a niby sie mówi ze "słabsza" płec he he

A powiedzcie Kochane czy na Usg zawsze wychodza Wam bardzo zbliżone poszczególne wymiary dzieciaczka ?

bo u mnie zawsze rozbieżność nawet około 10 dni,np głowka na 30,3 tyg , a brzuszek na 31,6
lekarz mówi ze to normalne , szczególnie ze młody ogólnie jest większy jak na swój "wiek", ale tak chciałam podpytac jak to jest albo było u Was ?

Nafoczka a robiłas tą mutacje MTHFR ?, jak widzisz w suwaczkach, to wiekszość z nas ja mam,
na pewno warto zebys to badanie zrobiła, bo przed staraniami trzeba by było właczyć suplementacje
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny na Face jest Mała Anitki! Jaka mała śliczna!!! Jejku jejku... :-)

Zuluś :-) cieszę się że cukry masz okey:) Jestem Heppi:-)

:-) szczerze, to bardzo się cieszę z każdego cudu , który dzieje się na naszym forum. Bardzo cieszę się, że jest tyle rosnących kropek, fasolek... Ach...
a ja jestem szczęśliwa, bo mój T wraca już za tydzień:-)
i startujemy ze starankami...

Misiejku, napiszesz mi jakie konkretnie dawki leków zapisała Ci Jerzak( chodzi o D, B6, B12,itd) Wielkie dzięki!!!!

Pozdrawiam serdecznie!
 
Truskaweczko,a wiec na moją mutacje tą typu A heterezygote zleciła:
przed ciażą :
B6 łacznie 150 mg -kupuje taka taniutka Vitaminum z firmy teva, jedna tabletka ma 50 , wiec takie 3 dziennie.
B12 niestety nie powiedziała konkretnie, tylko zeby zakupic takie pojedyncza nie łaczona z niczym, wiec poprosiłam w aptece o najwiekszą dawkę i biore raz dziennie.
Femibion- raz dziennie
kwas foliowy 5mg raz dziennie,( na swoja reka brałam 15 mg, ale to przy tej mojej mutacji nie potrzeba az 15 ) , od trzeciego miesiąca

upss skoncze za chwile, bo maz na mnie czeka zeby do sklepu pojechac..
 
eh, własnie w takich chwila żałuje ze nie ma FB :(
A truskaweczko kończąc : to oprócz tego co napisałam to brałam jeszcze vigantolleten 1000 , 2x dziennie przed ciążą,
a w ciąży raz dziennie i od trzeciego miesiaca zamieniałam kwas z 15 mg na 7,5 tzn po prostu dzieiłam sobie tabletke na dwa dni.

Alokin dzięki, w sumie na zdrowy rozum logiczne, dziecko to przeciez nie maszyna, podobno te rozbieżności do +/- 2 tygodni, nie powinny martwic.:)
 
reklama
Do góry