reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam
Po wczorajszym ktg ok. 21.00 wróciliśmy do domu i już nie miałam siły na nic. Za to super się spało:3+5+2godz.:confused: Aż mnie głowa trochę nawala od tego wyspania...

rainmanka u mnie ktg trwa pół godziny, małe strasznie fikały przez ok. 15min. Ja byłam z mężem i pielęgniarka kazała mu patrzeć i szukać w razie czego jak zgubi się któregoś. Miał zadanie i dziwił się, że tak kopią:szok:W domu to jak dotknie na małą chwilę brzucha (podobno boi się) to wszystko, a tu musiał pół godziny trzymać rękę na tym klocku przytrzymując go i pilnując.
Poprzednio była inna pielęgniarka i tak mocniej mnie ścisnęła tymi gumami, że nic się nie gubiło.
A ogólnie odbieram to badanie jako bardzo męczące, jest niewygodnie, ledwo oddech łapię. Trzeba leżeć na wznak lub lekko na boku, nie można się ruszyć. U mnie kosztuje 30zł. Póżniej mam taką konsultację lekarską, która już nie kosztuje. Lekarz tylko podpisuje się pod tym.
No i przede wszystkim jest wszystko ok, te skurcze znowu się zapisały, ale są podobno niegroźne. Tak swoją drogą to się zastanawiam, czy one nie są spowodowane podróżą i tymi trzęsawkami w samochodzie. Są straszne wertepy, a jeszcze drogę remontują i zawsze mnie brzuch zaczyna boleć jak jedziemy.
Jak wracaliśmy to zaczęłam go po prostu trzymać to tak nie latał z boku na bok i było ciut lepiej :-)
 
reklama
Witam :)

Monia to mąż miał zadanie :) wczoraj to ja sama musiałam trzymać jeden "czujnik" żeby nie zanikało.
Ja na badanie jeżdże do szpitala bo tam mają to bliźniacze i na szczęście nic nie płace do tego moja lekarka od razu zobaczy na wynik. U mojej doktorki prywatnie na pojedynczym kosztuje 20 zł.
Twoje skurcze możliwe że od tej jazdy.

A co do dotykania brzucha to mó mąż lubi, tylko czasem trzeba cierpliwości by uchwycić ich ruchy bo małe ruszają się wtedy gdy chcą a nie wtedy gdy my chcemy :)

Wracając jeszcze do zdjęc to kiedyś Ayla i Lenka pokazywały zdjęcia... to dopiero było mistrzostwo :)

Ciekawe co u naszej Matki Polki. Nic nie pisała po wczorajszej wizycie, więc może coś już będzie :)
 
rainmanka, matka-polka pewnieleży w szpitalu, może nie ma jak do nas napisać, a może już tuli swoje maleństwa?
U mnie mąż przy pierwszym dziecku to dosłownie ,,wisiał'' przy brzuchu, a teraz jest inaczej. Faktem jest, że kiedyś mieliśmy więcej wolnego czasu...
 
Cześć dziewuszki,
Jedynka, gdzie kupowałaś taką poduszkę do karmienia?na allegro?
akurat wczoraj ogladałam wczoraj na allegro wałeczki dla niemowlaków, takie aby dzieciaki leżały np.na boku gdyby sie im ulewało albo na pleckach, żeby sie nie przekręcały na brzuszek, bo wiadomo,że to niebezpieczne, i tam widziałam taką wielką poduchę takiego rogala, to taka ta poducha, czy mają być dwie?
pozdrawiam i miłego dnia!
 
Witam was serdecznie. Ja zaczyna właśnie 16 tydzień. Ciąża jest niestety jednokosmówkowa, ale na szczęście dwuowodniowa. Oczekuję dwóch chłopaków. Chciałam Was zapytać, czy któraś używała pasa ciążowego a jeśli tak to jakiej firmy i jak dobrała rozmiar, oraz czy używałyście specjalnych poduszek do spania -Senmaty? Ich cena mnie przeraża i nie mogę znaleźć używanych na allegro. Słyszałam jednak o nich dobre opnie a mój kręgosłup, mimo wczesnego okresu ciąży i wizyt na gimnastyce dla ciężarnych dwa razy w tygodniu już daje się we znaki. Pozdrawiam.
 
Hej dziewczyny:)

Jeżeli któraś z was chciałaby takie wałeczki o których pisze Angel to mam do odprzedania:)
Powiem wam, że to fajna sprawa z tymi wałeczkami, bo malec nie wędruje po łóżeczku.
 
Ostatnia edycja:
Witam was serdecznie. Ja zaczyna właśnie 16 tydzień. Ciąża jest niestety jednokosmówkowa, ale na szczęście dwuowodniowa. Oczekuję dwóch chłopaków. Chciałam Was zapytać, czy któraś używała pasa ciążowego a jeśli tak to jakiej firmy i jak dobrała rozmiar, oraz czy używałyście specjalnych poduszek do spania -Senmaty? Ich cena mnie przeraża i nie mogę znaleźć używanych na allegro. Słyszałam jednak o nich dobre opnie a mój kręgosłup, mimo wczesnego okresu ciąży i wizyt na gimnastyce dla ciężarnych dwa razy w tygodniu już daje się we znaki. Pozdrawiam.

Witaj kropkibordo :-)

ja będę używała pasa ciążowego od 20 tc. Mam go dostać 8 listopada. Na kolejnej wizycie u lekarza. Rozmiar będzie dobierał mi mój lekarz.
Więcej będę mogła Ci powiedzieć po 8.11 :tak:

Używam poduszki do spania - kojca firmy Motherhooh.
Widzę, że jest o połowę tańsza od tej o której Ty mówisz.
Uwielbiam ja i nie wyobrażam sobie jak mogłabym bez niej spać :tak:
 
kropkibordo witaj - ja też tak jak oleniolek używam kojca motherhood i też uważam, że jest bardzo wygodny, no i dla kręgosłupa idealny. Później oczywiście do karmienia się przyda. Jest bardzo długi więc dwa bobasy spokojnie otoczy...:-)
 
kropkibordo witaj na forum :) Moje dziewczynki były jednoowodniowe i jednkomówkowe i ciąża przeiegała bez zastrzeżeń. Spokojnych pełnych 9m-cy!!

rainmanka zdjęcia super!! Piękne i takie klimatyczne! Ciążowe brzuszki są takie magiczne :)))A zdjęcie z kokardkami powaliło mnie - super musi wyglądać wersja różowo-niebieska!!
 
reklama
Witaj kropkibordo :-)

ja będę używała pasa ciążowego od 20 tc. Mam go dostać 8 listopada. Na kolejnej wizycie u lekarza. Rozmiar będzie dobierał mi mój lekarz.
Więcej będę mogła Ci powiedzieć po 8.11 :tak:

Używam poduszki do spania - kojca firmy Motherhooh.
Widzę, że jest o połowę tańsza od tej o której Ty mówisz.
Uwielbiam ja i nie wyobrażam sobie jak mogłabym bez niej spać :tak:

Oleniolek,
Dziękuję za podpowiedź. A jak to jest z tym lekarzem i pasem ciążowym? Już któryś raz słyszę, że lekarz proponuje taki pas. Czy chodzisz do jakiegoś specjalisty od ciąży bliźniaczej? Może ja też, zanim kupię pas, zapytam o niego lekarza.
 
Do góry