reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

reklama
KOKOSANKI- BAJECZNIE PROSTE SZYBKIE I SMACZNE

2 jajka
140g cukru pudru (ja dalam troche mniej)
200g mielonych wiorkow kokosowych (wazne zeby byly mielone a nie suszone, wtedy kokosanki sa jeszcze wilgotniejsze i smaczniejsze)


Oddzielic zoltka od bialek.
Trzepac bialka az zesztywnieja. Powoli dosypac cukru pudru (zrobi sie taka szklista masa) Wowczas rozwazyc jeszcze raz czy robimy na pewno kokosanki czy decydujemy sie na bezy:-p:-p Jesli zostajemy przy kokosankach dodajemy zoltka, ucieramy. Na koncu dodajemy kokos, powstaje dosc gesta masa z ktorej mozna lepic kuleczki, lub nakladac je lyzka na blache wylozona papierem do pieczenia. Mi wyszlo 12 kokosanek.
Wrzucamy do piekarnika nagrzanego na 170 stopni C na okolo 18 minut (powinny leciutko zbrazowiec, zbyt przypieczony kokos robi sie gorzki)
Calkowity czas pracy ok 5 min:rofl2: plus czekanie z nosem przy piekarniku, zmywanie zostawiamy mezowi.
SMACZNEGO:-D:-D

uwaga- mi zostalo troche roztopionej czekolady z poprzedniego wypieku wiec kokosanki dostaly czekoladowe pierzynki, ale bez nich sa rownie pyszne!

Zobacz załącznik 322857
 
Dziewczyny potrzebuję przepis sprawdzony na bounty. Próbowałam wejść z podanego linku, ale wyskakuje mi błąd :-( a przeglądać wszystkie strony nie mam siły :-D
 
Kreatorka, proszę
Ciasto BOUNTY

Biszkopt czekoladowy:
5 jajek
1 niepełna szklanka maki tortowej
½ szklanki cukru
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Masa kokosowa:
½ litra mleka
½ szklanki cukru
20 dag masła
20 – 25 dag wiórek kokosowych
cukier waniliowy
Polewa:
20 dag mlecznej czekolady
12,5 dag margaryny
Białka ubić na sztywno dodać cukier, żółtka i nadal ubijać. Na koniec dodać mąkę tortową, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać. Wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 30 minut w temperaturze 170-180 °C. Ostudzony biszkopt można nasączyć wodą z aromatem waniliowym.
Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Następnie wsypać wiórki kokosowe i gotować do zgęstnienia masy (około 20 minut). Do gorącej masy dodać masło, i od czasu do czasu mieszać łyżką masę, aby masło się rozpuściło. Masę kokosową ostudzić i wyłożyć na biszkopt.
Czekoladę połamać, dodać margarynę i całość podgrzewać na małym ogniu, aż składniki się połączą. Gotową polewą polać ciasto.
 

Załączniki

  • bez
    bez
    20,5 KB · Wyświetleń: 34
Wrzucam sałatkę :)
Sałatka ogórkowo- kalarepowa pasująca do dań tajskich:)
2 ogóreczki ,
1 kalarepka ,
garść listków bazylii , listków mięty mogą byc nawet dwie:p i garstka listków kolendry zioła świeże !
Ogórka i kalarepkę obierać i obieraczką do ziemniaków zrobić cieniutkie plasterki (może byc też tarka i te długie
ostrze) Ogórka ściera się do momentu gdy pojawią sie pestki:) Należy wszystkie składniki i odstawić na 20-30
minut by zioła i warzywka pusciły soki. W między czasie robimy dresing.
Sos sojowy jasny - ja wiem z 3 łyzki
ocet ryżowy - 2 łyżeczki (zamiast może być sok z połówki cytrynki)
łyzeczka cukru - najlepiej brazowego
imbir korzeń - kawałek 2cm
pół ząbka czosnku
jak ktos lubi na "otro" to papryczka chilli
pokrojona w cieniusieńkie kawałeczki część ogórka z pestkami która została po starciu
Wszystko ze sobą wymieszać i delikatnie skropić sałatke przed podaniem.
Jeżeli chodzi o dresing to ja polałam powyższym , który robię do pierożków czy sajgonek, nie każdemu on smakuje. Można spróbować bez czosnku , albo samą cytrynka skropic albo samym sosem sojowym lekko podlać i dodać posiekane chilli. Według uznania.:) Nie nalezy przesadzac z dresingiem bo zabije smak "melonowy" sałatki Delikatnie skropić!
 
Chyba Was znalazłam :)
Wstawiam przepis na Placki ziemniaczane, ale to jedzenie dla nas a nie dla maluchów!!! :)

PLACKI ZIEMNIACZANE WG 5 PRZEMIAN:

Słodkie: do 1 kg startych na drobnej tarce ziemniaków dodać mieszając:
Słodkie: płaską łyżkę mąki kukurydzianej
Słodkie: 2-3 jaja
Ostre: ½ łyżeczki imbiru
Ostre: startą średnią cebulę
Ostre: duży starty ząbek czosnku
Ostre: pieprz czarny do smaku
Słone: sól do smaku
Kwaśne: 1 łyżka mąki pszennej
Gorzkie: szczyptę kurkumy
Dokładnie wymieszać i smażyć na oleju.
Można podawać z kwaśnym mlekiem, kwaśna śmietaną lub żywym jogurtem.
Ja osobiście lubię z cukrem i śmietaną ;)

SMACZNEGO!
 
ZUPA Z FASOLI MUNG (przepis od 8 miesiąca zycia)

1 łyżka fasoli mung
2 łyżki ryżu basmati lub ryżu brązowego
do pół litra wody
1 marchew duża
kawałek selera
1 pietruszka - korzeń
kawałek pora
szczypta kurkumy
kminek (zmielony)
sól
klarowane masło lub oliwa z oliwek

Ryż i fasole mung namoczyć w wodzie przez noc lub 4-5 godzin. Do gorącego tłuszczu dodaj szczypte kminku i pokrojone warzywa, ryż i fasole mung. Mieszaj przez chwile, dodaj wode, kurkume oraz sól. Gotuj pod przykryciem przez ok godzine. Calość zmiksuj i podaj na ciepło.

Pobrano: Dieta dla niemowląt - dr n.med. Preeti Agrawal
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry