reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żywienie dziecka w 2 i 3 roku życia

hehehe to takie moje żartobliwe okreslenie, moja babcia tak mówiła jak byłyśmy z siostra niegrzeczne- osz wy motyki jedne:p

No kurczaki to wiekszosc dzieci chyba najbardziej lubi bo sa delikatne w smaku i mieciutkie , no ale my mamusie chciałybysmy aby nasze dzieciaczki mialy nieco bardziej urozmaicone menu:) Łososia Lenusi jeszcze nie robiłam, z ryb je solę, ostatnio mielismy fladrę, musze sprobowac z łososikiem:)
U nas tez z miesem jest nie bardzo..kurczaka wiadomo lubi bardzo , rybke zje 2 razy t tygodniu ., z wieprzowiny pulpeciki jej robie i wlasciwie tyle...a i ostatnio odkryłam mieso z indyka ..kupuje w sklepie takie na gulasz...jakie to pyszne , no brak slów, Lenusia sie tym bardzo zajada, do tego kasza kus kus i jest bajka:) Moze sprobuj z tym indykiem?
 
reklama
dzięki za pomysł :) coś będę kombinować bo ile można jeść kurczaka :D ale młody jak dwa dni nie zje kurczaka to potem rzuca się na niego z takim zachwytem jakby pierwszy raz jadł coś tak dobrego :D
Muszę spróbować też solę.. ostatnio jadł halibuta i normalnie mu się oczy świeciły :D
ciekawa jestem tylko jak z kaszą bo młody ogólnie nie przepada za takimi drobnymi rzeczami typu kasza, ryż... ale chyba znowu spróbuję bo dawno nie jadł :)
 
No własnie u mnie jutro na obiadek będzie gulasz z indyczka:p Juz mi slinka cieknie:) spróbuj z kaszą , bo warto..nie ma chyba nic zdrowszego dla dziecka. Jak u zasmakuje , to idz za ciosem i podawaj pare razy w tygodniu , aby sie przyzwyczaił do smaku, ja tak z moją Lenusia robiłam , bo ona na poczatku tez za bardzo nie chciała kasz:) A potem sie przyzwyczaiła i wcina aż miło:)
A znowu mój starszy syn Amadeusz, to taki niejadek jest że szok!! Dlatego tym bardziej sie ciesze , że Lenusi apetyt dopisuje:)
 
Zastanawiam się czym zastąpić kaszkę (bobovita) którą podaję mojej dwuletniej córeczce rano na śniadanko i w nocy zaraz przed spaniem. Wiadomo że kaszka tuczy tym bardziej na noc a nie chciałabym doprowadzić do nadwagi ( waży 14 kg).

Myślałam o jakimś jogurcie pitnym (bo kaszkę nadal pije z butelki) ale nie wiem czy czasami tym też jej nie utuczę ?

Myślałam też o jogurcie naturalnym np ze zmiksowanym bananem lub truskawkami ?


Jak narazie nie wyobraża sobie zaśnięcia bez butelki więc chciałabym znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie .....
 
Ostatnia edycja:
A nie mogloby byc w tej butelce zwykłe mleko 1,5% tłuszczu lub po prostu woda?
Zawsze możesz dodac tej kaszko mniej np 2-3 miarki na całą butlę. Tylko taka butla przed snem nie tyle utuczy co zniszczy ząbki.
Jogurt pitny ma okropnie dużo cukru. Naturalny z truskawkami byłby lepszy ale jakoś nie wyobrażam sobie żebym ja jako dorosła wypiła cos takiego tuż przed snem a potem dobrze spała byłabym po prostu najedzona a wtedy się źle śpi. Może raczej kolacja przed kąpielą a potem samo mleko lub woda.
 
A może mleko bebiko junior? są takie smakowe - z miodem, waniliowe, bananowe, czekoladowe. Są bardzo smaczne i chyba nie zawierają cukru
Ja wiem że dziecko przed snem nie powinno pić takich rzeczy - ale doskonale cię rozumiem bo moja starsza córka nie poszła spać bez butelki kakao przed snem
 
U nas to samo...synek też musi dostać butelkę z mlekiem i kaszką przed snem. Jest to wtedy jego 5 posiłek przy którym się wycisza. Też chciałabym mieć jakąś alternatywę, ale niestety brak...
 
Kaszki chyba nie tuczą aż tak, bo Staś wyglądałby jak kluska, a boję się, że ma niedowagę. Pije kaszkę z butelki rano (wiem wiem, ze juz za duzy na to). Niezły jest pomysł kakaroliny zeby dawac kolacje przed kąpielą a potem mleko w butelce. Mozna tez zwykłą rzadką kaszkę manną. Mleka smakowe mają sporo cukru, więc raczej nie wpłyną dobrze na zęby.
 
reklama
Mój także przed zaśnięciem je flaszkę mleka z dodatkiem kaszki smakowej ale ja nie robię mu takiej bardzo gestęj tylko trochę zagęszczam mleko na 200ml mleka daje 2 łyżeczki kaszki około.ale jeszcze trochę chce zrezygnować z tego i dawać inna kolacje jak to bedzie czy mały sie przekona to nie wiem to wyjdzie w praniu;-)
Pomysł kakaroliny jest dobry ;-)
 
Do góry