reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Interesuje mnie jeszcze jedno co robicie z dziecmi w wakacje jak maja wolne od szkoły, a wy musicie isc do pracy?
 
reklama
Seti 21 mysle ze na poczatek wystarczy ci 1500 to zależy od tego na jakim poziomie chcesz życ jakie mieszkanie znajdziesz, czy dużo potrzebujesz na paliwo (dojazdy), czy chcesz miec dodatkowe prywatne ubezpieczenia, ile razy w roku chcesz jechac na urlop, czy chodzicie na imprezy , fitnes do kina itd. Napisałam wczesniej że 3000euro dlatego że nie trzeba sobie wtedy odmawiac wielu rzeczy, martwic sie że jak kupisz sobie to czy tamto to ci np na jedzenie albi rachunki nie wystarcz!!! Ja bym przy tej kwocie zaryzykowala i wyjechala!!! Jezyk to nie problem dla dziecka!!! Są zajęcia pozalekcyjne,
 
seti - jesli przedszkole robi urlop to musza udostepnic zastepcze, bo przeciez nie wszyscy rodzice maja urlopy tak jak przedszkole :) wcale nie musisz miec 3000, to jest naprawde kwota, ktora pozwala zyc na lepszym poziomie. 1500 netto? nie wiem, ale dolicz 184 kindergeld (na dziecko). nie wiem gdzie chcecie zamieszkac, wiec nie wiem jakie ceny mieszkan. co do tel, internet, to wszystko jest razem, za okolo 30 euro, my mamy jeszcze opcje polski do bolu i doplacamy 5 euro miesiecznie.my za zlobek doplacamy 64 euro - za 8 h.
niech Twoj pan na poczatek sam pojedzie. chociazby do swiat? zobaczy, rozezna sie troche. co do jezyka, ucz sie, ogladaj telewizje, aby sie osluchac. corka szybko zalapie, tym w ogole bym sie nie przejmowala. zawsze mozna wybrac dodatkowo opcje polskiej szkoly. w wiekszych miastach.
 
Corka chodziłaby do szkoly, wiec jak jest z wakacjami u dzieci w de,maja jakies zajecia czy cos pod nieobecnosc rodziców? Teraz w pl zyjemy od wypłaty do wyplaty i wlasnie musze kalkulowac,zeby kupic cos i jeszcze zeby na pozniej mi co kasy zostało,dlatego wyjezdzajac tam chciałabym juz tym sie nie przejmowac,tylko miec na biezace potrzeby nie zastanawiajac sie czy starczy do nastepnej wyplaty. a ile kobietom daja na poczatek pracy i gdzie moglabym znalezc prace przy chorym kregoslupie?
 
Ostatnia edycja:
seti ze tak powiem jedz i zobaczysz ja mysle ze warto zaryzykowac
sama mieszkam tu w de 2.5 roku :tak:
mamy 2 dzieci i m pracuje sam na nas :tak:
mamy tak 2 tys. na miesiac i nam wystarcza w tym mamy prawie 800 euro oplat za mieszkanie :tak:
zyje sie nam o niebo lepiej niz w pl...kokosow nie zarabia ale jest dobrze wystarcza nam spokojnie :tak:
jedz i sie nie zastnawiaj :tak:

zalezy tez jakie chcecie miec mieszkanie jakie duze zeby nie bylo zbyt drogie no i w jakim miescie byscie mieli byc?
Moja corka skonczylaa teraz 2 klase wakacje zaczelismy 23 lipca a 3 wrzesnia ida do szkoly,ogolnie w ciagu roku maja duzo feri i wolnego :tak: w pazdzierniku beda mieli znow 2 tyg ferie takie wykopkowe jakby hehe :tak:
 
Kurde, żeby to było takie proste,to bez zastanowienia bym sie przeniosla, ale mam chory kregosłup, jak mi sie cos stanie, jak ja tam tam komus powiem co mi jest. Powiedz mi Owca jak dzieci sie zaklimatyzowały w szkole/przedszkolu?
 
Miejscowosc, w ktorej bylibysmy to Hollenstedt wiec jak sie orientujecie miej wiecej to w jakich cenach sa tam mieszkania na wynajem i ogolnie jaka to miejscowosc?
 
Seti niestety nie slyszlam o tej miejscowosci , moze wpisz sobie w google nazwe miasta i popatrz jakies ogloszenia mieszkaniowe...:tak:
co do moich dzieci to w sumie nie bylo zle, corka jakos dala rade w szkole nie miala zadnej polki w klasie..
a syn troche trwalo zanim sie przyzwyczail przez pol roku codziennie plakal w przedszkolu...
ale potem bylo juz z gorki :tak:
Nie mysl tyle tylko jedz i zaryzykuj nie ty pierwsza i nie ostatnia ;-)
 
reklama
Witajci:-)
Jestem mamą trójki dzieci 19l,11l i 18 m. jestem zupełnie nowa zawsze bałam się zarejestrować z powody polskich złośliwości.Mój mąż wyjechał ponad rok temu do monachium. Byliśmy tam na święta i tak jak mówiłyście po powrocie b.dużo rzeczy zaczeło mnie kłuć w oczy i wkurzać szkoła,sklepy,ludzie.Tutaj tak naprawde nic nam tutaj nie brakuje ale to tylko dlatego że mąż pracuje tam.Jaśli wróci nie będziemy w stanie utrzymać domu.Własciwie to już zdecydowałam tylko co ja zrobie z domem.zamknąć i wyjechać.sprzedać jak co drugi do sprzedania.Pomocy!!!!!!
 
Do góry