reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Witam wszystkich!! jestem tu nowa :-) mam pytanie
mam córeczke z niemcem mam przysadzone alimenty sprawe zakładałam w polsce mała urodziła sie w polsce wogóle to chce zakładać sprawe o alimenty w niemczech chcę z nią wyjechac do niemiec ale za bardzo nie wiem od czego zacząć chciałabym sie starać tam o mieszkanie , i rózne zasiłki moze ktoś jest w podobnej sytuacji albo był .Na pomoc ojca małej nie moge liczyć Prosze o radę i poradę Z góry dziekuje :-)
 
reklama
witam a ja chcialam wiedziec czy ta pomoc pieniezna dla dzieci nalezy sie tylko dzieciom urodzonym w niemczech?????????
moja mala sie urodzila we wloszech i narazie mieszkamy tu ale myslimy nad przeprowadzka
pozdrawiam
 
hej jesli masz na mysli kindergeld to Twojej malej tez sie bedzie nalezec i z tego co ja sie orientowalam to stawka minimalnie wzrosla i jest teraz164 euro;-)...aco do zycia w niemczech to finansowo napewno lepiej....ciezko mi stwierdzac jak z innymi sprawami bo jestem tu od polowy stycznia...choc zgadzam sie co do uprzejmosci w sklepach ...niedlugo bede tu rodzic wiec bede mogla coswiecej powiedziec o sluzbie zdrowia jak narazie ginekolog super....pozdrawiam
 
witam jestem nowa ale postaram sie czesciej tu zagladac zgadzam sie z waszymi wypowiedziami w niemczech jes inne zycie niz w polsce czlowiek nie jest taki zabiegany pozdrawiam
 
Witam ja obecnie jestem w irlandi ale mam córeczke i męża w polsce i tęsknie za nimi mąż ma propozycje wyjazdu do pracy do niemczech na farme razem z rodziną zapewniają pensje i dom a kobieta chce kogoś tam na stałe niewiem co mam robić a z jezykiem u nas krucho a niedawno sie dowiedziałam że spodziewam się dziecka a tu musze zostać do stycznia :-(pomóżcie nie mam pojęcia co robić
 
Wiesz trudno doradzic...Niemcy zawsze blizej Polski ;-) ja bym na finanse spojzala co sie lepiej oplaca...Jezyka mozna sie nauczyc jak sie chce... ;-)
 
Ja nawed nie wiem mnie wiecej ile kosztuje życie w niemczech dwujka dzieci dwojka dorosłych , mąż mnie namawia że to jest szansa dla nas żeby żyć jak rodzina a nie że ja tutaj a oni tam .A jak sprawa rodzinnego w niemczech jak sprawa wyglada moje pierwsze dziecko nie jest mojego męża ale ojciec dziecka jest pozbawiony praw rodzicielskich , mam mentlik w głowie :-(czy postawić wszytko na jedną karte wiem jedno to jest pewna praca i legalna ....
 
Skoro to pewna i legalna praca to napewno bedziecie ubezpieczeni przez meza...i legalnie tam...No chyba ze maz bedzie ubezpieczony prywatnie wtedy kazdy raczej musi byc prywatnie ubezpieczony...Jezeli wszystko bedzie na legalu itd.to pewnie nalezaloby Wam sie tez kindergeld...ok.160 euro na dziecko...Ale ja pewna nie jestem jak to dokladnie wszystko jest...Anka moze Ty wiesz cos lepiej ode mnie???:eek::sorry:No i maz ma racje-podstawa to by rodzina trzymala sie razem....:tak:
 
reklama
Skoro praca legalna to rodzinne sie nalezy Chlopaki tutaj maja zalozone firmy jednoosobowe i nalzey im sie kindergeld dopiero sie dowiedzieli i skladaja papiery.Maja im nadplacic:tak:
Rodzina powinna trzymac sie razem
Weronika Napisz na forum prawnym sa darmowe kiedys sama tam pisalam
http://forumprawne.org/niemcy/
 
Ostatnia edycja:
Do góry