reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zycie w Niemczech...

Witam, chcę wyjechać z moją 6 letnią córką do Essen, mam tam wujka. Obie z córką mamy niemieckie obywatelstwo. Samotnie wychowuję dziecko i proszę powiedzcie mi czy przynajmniej na początku będzie mi się należała jakaś pomoc finansowa? Zanim znajdę pracę.Czy ktoś się orientuje?
 
Ostatnia edycja:
reklama
masz obywatelstwo i jestes samotna mama wiec pomoc finansowa napewno dostaniesz, jesli szukalabys mieszkania dostaniesz rowniez dringlichkeitsschein by i bylabys wtedy uprzywilejowana na dane mieszkanie- oczywiscie urzad wyznaczy ci kwote i metraz mieszkania, ale mysle ze w sytuacji ktora opisujesz nie bedziesz miala problemow z pomoca finansowa na poczatku, jak i gdzie to wszystko poskladac w essen to musialby sie juz twoj wujek zorientowac i ewentualnie wziac formularze- ale napewno sozialamt, jako pierwszy, pozdrawiam i powodzenia
 
Super, dziękuję za informację :) To nic tylko wyruszać w świat :) Jeszcze jedynym moim problemem będzie nauka języka przez moją córkę... Bardzo się tego boję...
 
to napewno nie bedzie problem, ma 6 lat maksymalnie miesiac w przedszkolu i bedzie mowila z dziecmi po niemiecku, tym sie nie przejmuj
 
Witajcie,

Dziewczyny- przeklejam własny post z mamuś z Hamburga bo tam ciiiiiisza :)
Sytuacja wygląda tak, że:
" jesteśmy w pl a mąż z Hamburgu chyba będę musiała go ściągać do pl. :( Dłużej osobno nie damy rady, on tęskni za nami, ja i dzieci za nim
zarabia 1300 netto i 558 kindergeld to daje 1850 euro i 3ka dzieci...? A mieszkanie trzeba by wynająć, bilet miesięczny kupić i żyć też trzeba.
Myślałam o jakimś tanim mieszkaniu 2 pokojowym i tak po pół roku znaleźć pracę jak się ze szkołą uspokoi i język podszkolę. Ale teraz jak rozmawiamy z mężem to finansowo może być problem i wy mnie w tym utwierdziłyście. Dooopa i tyle.
Buźki dziewczyny"

Dodam, że już zgłupiałam całkiem, mieszkania bardzo drogie- teraz doslownie kilka dni temu jego kolega wynajął 3 pokoje za 900 euro :O Podobno nic tańszego nie znalazł.

Wiem jedno, że jak mąż wróci do pl to ja muszę iść do pracy a u nas w mieście nie mam praktycznie szans na przedszkole dla synka i na pewno jak on zarobi 2000 na początek a ja 1000 to będzie wszystko a opłat mamy 1500 zł, dojdzie przedszkole i bilety i mamy 2000 jak nic. Zostanie 1000 na życie na 5 osób i ubranie dzieci, wycieczki w szkole, ubezpieczenia etc...

Tam jechać i nie mieć na przysłowiowy chleb też nie warto...
Oj czuję się jak w matni, tak źle a tak jeszcze gorzej...

 
Witam ja napisze tylko tyle ze tez mam taka kwote jak wyzej kolezanka napisala
place za mieszkanie 800 euro i reszte mamy na zycie
dla nas wystarczajaca suma...
wystarcza nam na jedzenie i male przyjemnosci tez
do tego wiadomo mamy auto to i benzyna tez potrzebna i bilet miesieczny dla mnie na tramwaj
ale nie narzekam jest 100 razy lepiej niz w cholernie drogiej Pl...:tak::tak:

dagmar ja bym szukala jakies mieszkania w granicach 800 euro warm i mysle ze za 1000 e byscie spokojnie wyzyli :tak:napewno jakies mieszkania w tej cenie sa, skoro kolega znalazl 3 pokoje za 900 euro to na poczatek 2 pokojowe byscie mogli wynajac wiec to napewno z 200 euro tansze by bylo.
ty moze bys cos sobie dorobila na "lewo" jakims sprzataniem po ludziach i pare groszy by tez zawsze wpadlo :tak:
mysle ze warto sprobowac..no ale to musi byc wasza decyzja :-)

To tak tylko od siebie na szybko skrobnelam
 
Ostatnia edycja:
Witam ja napisze tylko tyle ze tez mam taka kwote jak wyzej kolezanka napisala
place za mieszkanie 800 euro i reszte mamy na zycie
dla nas wystarczajaca suma...
wystarcza nam na jedzenie i male przyjemnosci tez
do tego wiadomo mamy auto to i benzyna tez potrzebna i bilet miesieczny dla mnie na tramwaj
ale nie narzekam jest 100 razy lepiej niz w cholernie drogiej Pl...:tak::tak:

dagmar ja bym szukala jakies mieszkania w granicach 800 euro warm i mysle ze za 1000 e byscie spokojnie wyzyli :tak:napewno jakies mieszkania w tej cenie sa, skoro kolega znalazl 3 pokoje za 900 euro to na poczatek 2 pokojowe byscie mogli wynajac wiec to napewno z 200 euro tansze by bylo.
ty moze bys cos sobie dorobila na "lewo" jakims sprzataniem po ludziach i pare groszy by tez zawsze wpadlo :tak:
mysle ze warto sprobowac..no ale to musi byc wasza decyzja :-)

To tak tylko od siebie na szybko skrobnelam

Bardzo ci dziękuję za odpowiedź :)
 
dagmar- skoro i tu i tu nie jest dobrze to trzeba policzyc i wybrac gdzie lepiej, wiadomo dla dzieci pewnie tu byoloby lepiej wieksze szanse, co do mieszkan to mozna znalezc tansze niekoniecznie za 900, np. w saga, lub wziac §5 schein z urzedu, my jak bylismy we dwoje mielismy 2,5 pokoja za 500 euro cieplo w sadze, 51 metrow kw, natomiast szukajac mieszkania trzeba troche tez patrzec na dzielnice, w tak zwanych socjalnych punktach plonacych nie chcialabym wychowywac dzieci, gdyz z tego sie nie wyrwa, 1850 to na 5 osob malo ale skoro w pl jeszcze gorzej to chyba nie ma sie co zastanawiac, tu przynajmniej przedszkole przysuguje od 2 roku zycia, co do pracy na lewo nie polecam, kiedys przeciez chcesz miec godna rente a nie zyc na granicy nedzy, sprzatac mozna tez legalnie w roznych firmach, gdybys miala wiecej pytan pisz, jesli bede mogla odpisze, rowniez mieszkam w hh :)
 
no tak, ale skąd mam wiedzieć które to są dzielnice ;-);-)
Jak ja wiem tylko na jakiej ulicy mój mąż mieszka :D
Poza tym on mówi po niemiecku ale nie pisze i nie czyta a ja to już w ogóle nic :zawstydzona/y: coś mówil, że trochę większą by miał wypłatę jakbyśmy tam byli ale nie wiemy o ile. Może ty wiesz, jak to przeliczyć?
Co do mieszkań, to czy w tych z 3 miesięczną wpłatą są niższe czynsze, czy jest to nie zależne?

Bardzo dziękuję, ze się odzywacie.
 
reklama
Nie polecam billstedt wilhelmsburg veddel i generalnie gdzie sa skupiska wiezowcow jest nieciekawie
mowiac o wyplacie pewnie mial na mysli klase podatkowa jesli on pracuje a ty nie w de to on bedzie mial korzystniejsza trojke
co do potrojnej kaucji to obecnie kazdy wynajmujacy ja bierze to jest zabezpieczenie dla niego i nie ma zwiazku z cena czynszu ale korzystne mieszkania mozma znalezc w saga gwg tylko ze z mieszkaniami nie jest latwo wiec powinien sie odpowiednio wczesniej zapisac na jakas liste do spoldzielni lub zdobyc ten paragraf 5schein lub dringlichkeitschein
ach i jeszcze jesli nie zarabia twoj m kokosow to przeciez zlozycie o wohngeld czyli pieniadze na mieszkanie lub socjal wam doplaci jesli uznaja ze wam na zycie brakuje

zapomnialam jeszcze dopisac, jesli macie za malo pieniedzy dostaniecie tez kindergeldzuschlag na dzieci, to jest maksymalna kwota 140 na dziecko, ale oni jakos to obliczaja ze musicie miec wystarczajaco pieniedzy na zycie czyli granice socjalna musicie przekraczac ale nie za duzo bo wtedy tez nie dostaniecie, o te pieniadze w hh sklada sie w familienkasse, tam gdzie o kindergeld, wiec jesli twoj m ma 1300 netto to moze byc za malo na kindergeldzuschlag, i wtedy jakies doplaty z socjala byc moze byscie dostali ale wtedy tylko z socjala bez wohngeld... musicie dopytac w urzedach
 
Ostatnia edycja:
Do góry