reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

reklama
hej a czy któraś z Was dostała choćby wezwanie na komisję czy jakikolwiek znak od ZUSu.. ja się zastanawiam czy na weekend pod warszawę nie wyjechać a nie chciałabym być w piątek zaskoczona jakimś wezwaniem nagłym..
 
A ja dzis poszlam do mojej ogolnej lekarki,ktora mnie opieprzyla,ze jeszcze chodze do pracy. :p Mam duzo odpoczywac,zeby mi sie przestalo slabo robic i tylko na kibelku miec spuszczone nogi,a tak polozone na jakims krzeselku,haha. :D No i mowi,ze jakby mogla,to wypisalaby mi natychmiast zwolnienie do konca ciazy i to bez gadania,ale,ze jest tylko lekarzem ogolnym,to moze na 2 tygodnie gora... Wiec od jutra do 10 mam wolne,iiiihhhhhaaa! :D Odpoczne i sie piesiem naciesze. ;D Po 10 kazala mi isc do gina,ktory ma mi wypisac juz zwolnienie do konca ciazy. ;) Zobaczymy. Zalezy,jak sie bede czula,o! :D Chociaz,teraz zdrowko jest najwazniejsze...  Szczegolnie zdrowko Zuzi. :D
Co do wyjazdow,to ja wlasnie w piatek mam zaplanowany wyjazd na wczasy nad jeziorko,no i troche mam cykora,ale mam nadzieje,ze zadna kontrola nie wparuje mi do domu pod moja nieobecnosc. ::) :p
 
agamamaani ja dostalam wezwanie na komisję. ZUS chciał sprawdzić czy zwolnienie jest zasadne. Przyszło pismo poleconym z wyznaczonym terminem za jakieś 5 dni. ZUS daje trochę czasu na pozbieranie dokumentacji (badań; wypisów ze szpitala; opinii lekarzy; itp). Tylko to wezwanie dotyczyło poprostu kontroli. Nie było związane z zasiłkiem rehabilitacyjnym, choć podejrzewam, że to żadna róznica.
 
Bo ja wybieram sie na zwolnienie które leci od dzisiaj, mam jednak nadzieję i tak twierdzi gin że na pewno mnie nie będą wzywać, bo to już jest prawie przed końcem, ale koleżanka dostała wezwanie na tydzień przed porodem! po prostu w tym kraju to wszystko jest możliwe! :p ;)
 
Nic się nie stresuj, bo faktycznie Twój gin ma rację. Nawet jak Cię wezwą to stwierdzą, że faktycznie jesteś w ciąży. Prawdą jest, że kobietom w wysokiej ciąży nic nie robią ;) Słyszałam już taka opinię od wielu osób. Więc spokojnie sobie wypoczywajcie!!!
 
A ja dostałam wczoraj orzeczenie lekarza orzecznika zus - bez wzywania na komisję - że jestem niezdolna do pracy i mają mi dać świadczenie rehabilitacyjne na 3 miesiące. Orzeczenie było z dnia 20.06 a ja termin na karcie ciąży mam na 16.09. Zobaczymy co będzie na decyzji...
 
reklama
Przede mną jeszcze minimum 2 tygodnie pracki,oby bezsłoneczna pogoda się przez jak najdłuższy czas utrzymała.A potem już tylko błogie lenistwo.... :)
 
Do góry