reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

a ja dalej zero odpowiedzi z zusu.. ale jak tak dalej pójdzie z moim stanem, to.. buuuu żadna decyzja nie będzie potrzebna.. ale mam doła :(
 
reklama
Aga! Decyzja na pewno będzie potrzebna i nic się nie martw bo przecież później ode mnie składałaś papiery i pewnie jak dotąd nie masz wezwania na komisję to też dostaniesz orzeczenie do domu.
 
Ja też już dostałam orzeczenie lekarza Zus który przyznał mi świad reh.licząc od daty wyczerpania zasiłku chorobowego na okres dwóch miesięcy.Zasiłek kończy mi się 1 sierpnia więc rozumiem że świad reh przysługuje mi od 2 sierpnia do 1 pażdziernika.
Margolis jeżeli masz to orzeczenie to na jaką decyzję się jeszcze czeka?
 
Ja dzwoniłam do mojej pracy i kadrowa potwierdziła że mam jej tylko wysłać to orzeczenie i na tym koniec sprawy.Świad reh zaczyna mi się tak jak myślałam 2 sierpnia i trwa przez dwa miesiące.Do 1 sierpnia włącznie mój gin może mi wystawić L-4 .Też nie musiałam być na żadnej komisji a na to orzeczenie czekałam półtorej tygodnia, nie myślałam że to tak szybko załatwią
 
Adasiu! niestety kadrowa nie ma racji. Dziś dzwoniłam do Zusu i Pani mi powiedziała, że orzeczenie lekarza uprawomocnia się po 21 dniach od wydania i wtedy wydawana jest przez zus decyzja - oczywiście powinna być ona zgodna z orzeczeniem.
 
Ja dzwoniłam do mojej pracy i babeczka chce tylko to orzeczenie ktore otrzymałam.Nic nie mówiła o dodatkowej decyzji .Pracują tam kompetentne osoby , które zawsze na poparcie swoich słow mają odpowiednie przepisy i paragrafy.Nie mam podstaw do tego żeby podważać ich słowa.Oczywiście mogę jeszcze jutro w tej sprawie przedzwonić i się popytać.Ostatnio jak dzwoniłam w sprawie 182 dni L-4 to też mi wszystko dobrze wyliczyły i wytłumaczyły sprawę.Chodziło o to że miałam przerwę tygodniową pomiędzy L-4 i Leyna pisała, że ZUS takiej przerwy nie uznaje i że liczy mi to jako całość , ciągłość L-4 a tak nie jest.I mam tą przerwę tygodniową pomiędzy kolejnymi L-4 odjętą.Najlepiej jak Agamamaani się wypowie Ona się na tym dobrze zna, może nam wyjaśni co i jak
 
a powiedzcie mi dziewczyny jak to jest, wcześniej dostałam zwolnienie lekarskie ale czułam się dobrze i z niego nie korzystałam,od połowy lipca chcę jednak póść na zwolnienie i jak ZUS będzie to rozliczał - te dni z których nie korzystałam też czy tylko od momentu kiedy pójdę na zwolnienie??
 
Ania, jak to? Miałaś zwolnienie lekarskie i chodziłaś do pracy? Jeśli tak, to liczy się całe zwolnienie, nie ważne, że wtedy pracowałaś i lepiej się do tego nie przyznawaj!
 
reklama
Ania! takich rzeczy się nie robi ale jak nie korzystałaś i nie zgłosiłaś to nie mogą za bardzo Ci go liczyć - przecież pracodawca go nie ma prawda?

Adasia! Leynie chodziło o to że taka krótka przerwa nie przerywa biegu 182 dni zwolnienia ale przerwy nigdy się nie dolicza tylko te dni wcześniejszego zwolnienia.
 
Do góry