reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

Mycha gdzieś wyżej (chyba na poprzedniej stronie) dawałam link do strony o zasiłku rehabilitacyjnym.. ale ciebie to na pewno już dotyczyć nie będzie..

Aga - nie martw się - jak pisałam ja sie prawie 1,5 tygodnia spóźniłam ze złożeniem wniosku - panie w Zusie mnie uspokajały, że tragedii nie będzie .. zobaczymy jak będzie w rzeczywistości ale jakoś nie martwię się straszliwie..
 
reklama
Cha,mnie co porawda to tez nie dotyczy,ale moje babki z pracy(księgowe)powiedzialy,że to lekarz ma pilnować keidy minie to 182 dni.... ::)
 
Dzięki!! a czy mozecie mnie jeszcze "pouczyć" w takiej sprawie?

Od lipca idę na L4 które dostarczam do zakładu pracy a ten wysyła do ZUS. Przez pierwsze 33 dni (o ile sie nie myle) za zwolnenie płaci mi pracodawca więc wg moich wyliczeń od dnia 02.08.2006r zaczyna za zwolnienie lekarskie do dnia porodu (mam nadzieje że lekarz da mi takie zwolnienie bo ponoć niechętnie wystawiają L4 przed samym porodem) płacic mi ZUS?

Następnie kiedy dziecko się rodzi powiedzmy że będzie to 15 września szpital daje mi jakieś zaświadczenie o narodzinach tak?
i co wtedy?? czy ja dostarczam je do zakładu pracy, który od momentu narodzin dzidziusia liczy mi urlop macierzyński a ZUS zaczyna wypłacać zasiłek macierzyński??

Będe wdzięczna Wam za podpowiedzi dziewczyny!! ;) dzięki!



a tu przy okazji link może sie komuś przyda!
http://www.prawopracy.fr.pl/20.php
 
Tak jest jak urodzisz to dostajesz taki papiór i dostarczasz go do pracy.
A donośnie zwolnienia to poprzednio mój lekarz dal mi zwolnienie do przewidywanego dnia porodu,a potem i tak wcześniej bylo cc.Może Twój lekarz tez będzie taki uprzejmy,żeby to L-4 do końca Ci wystawić ;)
 
Mycha do tego wszystkiego jeszcze dodam, żę jeżeli twoja firma zatrudnia powyżej 50 osób to twój pracodawca będzie ci dalej płacił jak teraz ( a sam sobie tą kase z zusu odbierze) natomiast jeżeli mniej to będzie ci płacił bezpośrednio ZUS - i moga się tu zdażać poślizgi czy jakies niejasności wtedy natychmiast pytaj o co chodzi w zusie - oni mają tam straszne bałagany..
 
Dzięki dziewczyny!! Agus ja coś na temat pracy Zus wiem bo w mojej pracy mam z nim do czynienia na co dzień :p ;) jednym słowem - tragedia! ;)
 
Agamamaani- napisz mi tak na wszelki wypadek czym mam argumentować swoje odwołanie od dec lekarza orzecznika zus jeżeli przyznają mi świad.reh.do czasu dwóch tygodni przed terminem porodu.Jak to załatwić żebym miała płacone do dnai rzeczywistego porodu a nie musiała korzystać z wcześniejszego macierzyńskiego.
 
nie musisz argumentować - wystarczy zwrócić im uwagę na twój termin porodu i napisać, że nie chcesz korzystać ze wcześniejszego macierzyńskiego - i tyle.
 
czyli nie trzeba wyciągać jakiś przepisów , paragrafów na ten temat? wystarczy zwykłe nie chcę ?
 
reklama
dokładnie tak - wystarczy zwrócić uwage, że termin porodu masz na np 7 września ( nie pamiętam na kiedy ty masz) i że chciałabyś mieć na zapas jeszcze dwa tygodnie zasiłku rehabilitacyjnego, bo zawsze się może zdażyć poród po terminie.. i tyle.
 
Do góry