reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

gdzieś chyba pisałam, zę prawnikiem z wykształcenia jestem - w doatku ze specjalizacją mieędzynarodowe prawo pracy..
ale pracuję w innym zawodzie..
 
reklama
Aga a nie wiesz,że kobiety w ciązy to takie troche roztrzepane bywają ::)
dzięki jeszcze raz ;D
 
agamamaani pisze:
ADASIu.. formalność, formalnością, ale na komisję mogą wezwać..
do tego ponoć zus ma ostatnio tendencję do przyznawania zasiłków rehabilitacyjnych na okres do dwóch tygodni przed terminem ( żeby wymusić wczesniejsze pójście na macierzyński)
jakby Wam sie coś takiego przydarzyło to natychmiast piszcie odwołania - powinni je uwzględnić.

cholercia teraz sobie uświadomiłam pewną rzecz... oprócz papierów wypisanych przeze mnie, zakład pracy oraz lekarza nie podłączyłam żadnego ksero karty ciąży i wypisów ze szpitala... ::) czyli na komisję wezwać mogą :(
termin porodu mam na 4 sierpnia a zasiłek kończy się 31 lipca
jakbym urodziła w terminie, to nawet gdyby ZUS mi zasiłku na te kilka dni nie przyznał to pal licho, jakoś sobie dam radę
ale przecież mogę urodzić i 2 tygodnie po terminie a to już dużo kasy

z tego co się orientuję mam prawo wykorzystać 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego przed porodem, ale zmusić do tego chyba nikt mnie nie może, nawet ZUS, prawda?
 
Leyna pisze:
z tego co się orientuję mam prawo wykorzystać 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego przed porodem, ale zmusić do tego chyba nikt mnie nie może, nawet ZUS, prawda?

oczywiście, że nikt nie może .. to prawo a nie obowiązek - dlatego zawsze doradzam aby się odwoływac jakby co..

co do ksera kart ciąży - jakby co to cie mogą wezwać na komisję lub ew. poproszą twoją przychodnię ( lub od razu gina) o komplet badań - często załatwia to ZUS z lekarzem bezpośrednio..
 
Moje panie ksiągowe powiedzialy,że to L-4 na złamanie nie łączy się z tym na ciąże,więc przestaję się martwić ;)
 
Aga lub inne mamuski sorki ze tak zapytam ale ja jestem z tego zielona o czym piszecie. Co to jest ten zasiłek rehabilit. i kiedy sie go przyznaje??

A moze jest jakaś stronka w necie gdzie mozna o tym poczytać?? :)
 
No raczej nie ;) tylko przeraża mnie ta biurokracja! boje sie ze coś przegapie, ze nie doniose gdzie trzeba i na czas jakiegoś świstka i będa problemy. Ah szkoda gadać!

 
reklama
mycha nic mi nie mów ;) właśnie walczę z tym zasiłkiem rehabilitacyjnym...tzn. z kompletowaniem dokumentów bo mój zakład pracy wziął i zapomniał :-[ a w poniedziałek mam ostatni dzien, żeby wyrobić się w terminie...echhhhh...szkoda gadać
 
Do góry