reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

Tylko ciekawe, jak to potem wygląda z rozliczaniem takiego pracownika, który w końcu przyniesie zwolnienie, ale jest już tak naprawdę na zasiłku - zakład tego nie wie, a jak z wysyłaniem dokumentów do Płatnika... Kurcze, dziwna sprawa...
 
reklama
Kurczę,dziewczyny,dajcie już spokój,przecież to moja decyzja czy korzystam ze zwolnienia czy wolę iść do pracy. A jeśli chodzi o pobieranie zasiłku to jak pisałam wcześniej nie pobierałam żadnego,nie ma więc mowy o zadnym wyłudzeniu.Chodziłam normalnie do pracy,zakład płacił mi pensję i tyle
 
Już sama nie wiem jak to jest. Okres zasiłkowy mam do 10 lipca a lekarz wystawił mi zwolnienie do 11 lipca bo mówił, że mimo, że jestem na świadczeniu to i tak musi wystawić zwolnienie a Pani w Zusie powiedziała, że po 182 dniach zwolnienia już się nie wystawia bo jest decyzja. Co wy na to???
 
Margolis, ja też słyszałam od mojego lekarza, że on może mi wystawić zwolnienie max do 182 dni. Potem w zalezności od decyzji ZUS albo dostanę świadczenie rehabilitacyjne, albo nie - ale to już całkowicie jest sprawa Zusu i ich lekarza orzecznika. Choć nie wiem, czy zwolnienie nie jest potrzebne do zakładu pracy, ale tam też można przecież przedstawić zaświadczenie z Zus o zasiłku - kurczę sama nie wiem
 
mi natomiast lekarz zmówił, zę zwolnienia dalej bedzie mi wystawiał..

zus przyznaje zasiłek rehabilitacyjny - czyli decyduje, czy nam się kasa należy.. a lekarz wystawiając zwolnienie (lub nie) stwierdza, czy mamy pracować czy nie.. dlatego lekarz ma dalej obowiązek wystawiania zwolnień, a my mamy obowiązek dostarczania ich do kadr.
 
Ja już głupieję przez te L-4 Co lekarz i co zus to inne decyzje.U mnie podobno jest tak, że od 2 sierpnia lekarz już mi nie wystawia L-4 .Jestem na świad.reh , zakład o tym wie bo wysłałam orzeczenie i to tyle.Tak mi powiedziano w moich kadrach, nawet gdyby lekarz wystawił mi L-4 do np.4 sierpnia to mój zakład i tak od 2 sierpnia liczy mi świad reh a nie L-4
 
A ja mam pytanko...
nie wykorzystam urlopu w mojej drugiej pracy,a z końcem sierpnia kończy się umowa,czy wyplacą mi zaległe świadczenie urlopowe?
 
Edi .. nieszkodzi, że kończy ci się umowa .. jezelito umowa o pracę oni MUSZĄ ci ta umowę przedłużyć do dnia porodu.. potem rozwiązują (lub nie) a zus wypłaca ci za nich macierzyński..

świadczenie urlopowe muszą wypłacić jeżeli jest to umowa o pracę.. jeżeli to umowa cywilna (no zlecenie) to zależy tood tego co podpisałaś w umowie.. (zazwyczaj wypłacają ale nie zawsze)
 
reklama
No to jest taka zwykła umowa na 9/15,czyli więcej niż pół etatu.Należaly mi się wszystkie świadczenia więc za urlop chyba też wyplacą ::)
 
Do góry