reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie L4 ciąża

reklama
Ja mam czasami wrażenie, że tę jadkę robią osoby zapatrzone z uwielbieniem w tvp1 gdzie Polska jest przedstawiana jako kraj mlekiem i miodem płynącym.
Pracodawca da nam wszystko od ręki, wszyscy są bogaci, każde prawo pracownika jest respektowane , wszędzie jest idelnie, nie ma aż tak ciężkich prac których nie możnaby wykonywać, a jeśli ktoś już idzie na l4 to razu cwaniak, leń i czysta patologia 🤷‍♀️

Autorko : dużo zdrowia 😉

Nie lubię pisu i telewizji pisowskiej. Wolę tvn 🤣
 
Może wystawić l4 przed serduchem ale bez kodu B w sensie platne 80 procent do pory az na wizycie będzie serduszko, wtedy wystawi z kodem B. Tak czy siak autorka pewnie skorzysta z l4. Prawo, prawam a życie życiem. 🤣😅 a to że zaraz zrobi sie tu kongo, no cóż... (dyskusja zbędna autorka zadaje pytanie a i tak postąpi zgodnie z soba, proste)
Oczywiście ze skorzystam
Autorko a kiedy ty wizyte masz u ginekologa ?
09.03
 
Może wystawić l4 przed serduchem ale bez kodu B w sensie platne 80 procent do pory az na wizycie będzie serduszko, wtedy wystawi z kodem B. Tak czy siak autorka pewnie skorzysta z l4. Prawo, prawam a życie życiem. 🤣😅 a to że zaraz zrobi sie tu kongo, no cóż... (dyskusja zbędna autorka zadaje pytanie a i tak postąpi zgodnie z soba, proste)
Oczywiście ze skorzystam ,nie wyobrażam siebie dźwigać skrzynek z częściami będąc w ciąży,zadałam po prostu pytanie jak to wyglada z tym L4 a nie ze się zastanowię czy wogole je wziąć
 
Wszystko zależy od konkretnej sytuacji :)
Ja jestem po dwóch poronieniach i lekarka mnie zawsze informuje, że da mi zwolnienie jak tylko będę chciała.. zależy dużo od miejsca w jakim się pracuje.

Mam koleżanki które będąc na L4 jeździły na wakacje, koncerty i inne wydarzenia i nie spotkałam się z tym by któraś miała kontrole z ZUS :-)
 
reklama
hej, wtrące się. Autorko zrobisz jak uważasz, ale to, że ty sobie nie wyobrażasz pracować, bo ciężka praca itd to nie znaczy, że jak ZUS cię skontroluje i okaże się, że ciebie nie ma w domu to okaże wyrozumiałość. Bo jak sobie nie wyobrażasz to składasz odpowiedni wniosek do szefa(kadr księgowej czy kogo tam masz) o przyznanie płatnego urlopu z tego powodu, który tam masz.
Dla zusu to nie powód. Masz L4 to siedzisz w domu -ew. apteka, lekarz, zakupy jeśli mieszkasz sama -i lepiej miej paragony żeby to udowodnić.
Jedne kobietki są kontrolowane i dwa razy, i w każdej ciąży, inne w ogóle, ale wiedz jakie są konsekwencje, jeśli sobie ciebie wybiorą, a ty będziesz na wyjeździe, spacerze, spotkaniu ze znajomymi, nie daj Boże w innej pracy zarobkowej-o to głównie chodzi zusowi.
Oczywiste jest że wybierzesz l4 bo jest płatne, wiec skoro pytasz to wiedz jak to wygląda. Kontrole sa też wysyłane, gdy pracodawca stwierdzi, że wykorzystujesz L4- moze zgłosić to do zusu.
Wiadomo, że pracodawca nie pójdzie na to pierwsze i twój powód też rozumiem, ale taki kraj, takie prawo, takie ustawy a nie inne. Też jestem za tym, żeby kobieta mogła w ciąży odpoczywać bez konsekwencji ale cóż..możemy sobie chcieć.
Zawsze możesz poprosić o zmianę stanowiska pracy na lżejsze, i jeśli pracodawca nie ma dla ciebie takiego to wtedy masz argument, żeby złożyć wniosek, o którym pisałam wczesniej. pamiętaj że masz prawo do tego by nie pracować w nocy i w nadgodzinach oraz nie wyjeżdżać w delegacje..i w sumie tyle. sorry że tak długo 😉
 
Do góry