reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

Melduje, że dostałam dzisiaj wypłate z ZUS-u
jestem na macierzyńskim od 1 grudnia (wziełam dwa tyg przed porodem - urodziłam 15.12)
uff nastepne wypłaty zlecono dla mnie ostatniego dnia każdego miesiąca
 
reklama
A jeśli w zwolnieniu jest mój adres zameldowania a ja wcale tam nie mieszkam, tylko mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu z mężem. Oni na kontrolę pojadą do rodziców i co wtedy? Do zwolnienia podaje adres który mam w dowodzie osobistym, z resztą nie tylko tam, w każdej oficjalnej korespondencji tam jest...
To się wtedy zacznie... Chociaż, moja Pani ginekolog wydając mi zwolnienie, powiedziała, że nikt tego nie będzie sprawdzał, bo to nie pro rodzinne zachowanie by było z ich strony a oni nie chcą być o nic oskarżeni. Cóż, może w Szczecinie dadzą na luz...
 
A jeśli w zwolnieniu jest mój adres zameldowania a ja wcale tam nie mieszkam, tylko mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu z mężem. Oni na kontrolę pojadą do rodziców i co wtedy? Do zwolnienia podaje adres który mam w dowodzie osobistym, z resztą nie tylko tam, w każdej oficjalnej korespondencji tam jest...
To się wtedy zacznie... Chociaż, moja Pani ginekolog wydając mi zwolnienie, powiedziała, że nikt tego nie będzie sprawdzał, bo to nie pro rodzinne zachowanie by było z ich strony a oni nie chcą być o nic oskarżeni. Cóż, może w Szczecinie dadzą na luz...


Jeśli mieszkasz w Szczecinie a nie na Śląsku i Wasz ZUS nie jest taki nadgorliwy jak na Śląsku to może kontroli nie będzie. Tylko trzeba pamiętać, że teraz ZUS ma problemy z wypłacalnością i różne pomysły przychodzą im do głowy.
 
mnie lekarz przy wypisywaniu zwolnień (byłam na L4 od 8tc do porodu) mówił, że na druku powinien być adres miejsca gdzie przebywam (właśnie w razie kontroli). Z resztą mieszkając w innym miejscu niż adres zameldowania i tak musiałam powiadomić administrację w jednym i drugim miejscu więc dla wszystkich urzędów jestem w miejscu zamieszkania. Chyba tak jest zgodnie z przepisami?
 
Kochane mam pytanie. Chciała bym dodac Lence drugie imie, wiem ze jes jakis tam czas na dodanie imienia. Przez gapiostwo podalismy tylko jedno imie w usc (ale to juz dluga historia).
Jak załatwic te sprawe, czy nalezy wypelnic jakies podanie i czy za uzupelnienie aktu urodzenia uiszcza sie jakas opłate??
 
Nikuss, niestety nie mam pojęcia, ale znalazłam takie info, tyle że z 2006 roku, więc coś mogło się zmienić:
"W ciągu 6 miesięcy od dnia sporządzenia aktu urodzenia można zmienić dziecku imię/imiona. W tym celu rodzice lub matka dziecka niepochodzącego z małżeństwa składają pisemne oświadczenie o zmianie imienia/imion dziecka.

Opłata skarbowa:
  • za przyjęcie oświadczenia — 11 zł,
  • za każdy odpis skrócony — 22 zł.
Po zmianie imienia/imion do aktu urodzenia dziecka wpisuje się odpowiednią wzmiankę."
źródło: Akt urodzenia
 
Dziekuje Mła :)

Bylismy wczoraj w USC i jest tak jak mówisz... Dodalismy Lence 2 imie (po mamusi:p), bo tak łyso było a poza tym Lena to nie jest imie swiete i rzy chrzcie mogły byc problemy a teraz 2 imie ma swiete jest ok:)
Zabawa kosztowała nas 11zł a akt urodzenia nowy 22zł:)
 
A ja mam takie pytanie, które zadał mi mąż, a ja w sumie nie wiem;-)
1.Jeśli ja jestem na macierzyńskim, to czy mój mężol może wziąć na Martę opiekę w tym czasie?
2.I jak jest z opieką w przypadku, gdy się ma dwójkę dzieci? Przysługują po dwa dni na każde dziecko czy tylko po prostu dwa dni w roku w sumie na dzieci?
Mła help:-)
 
reklama
Do góry