reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

Ikasiu jest dokładnie tak jak pisze Anisen, czyli 26 tygodni płatne 100%, a te kolejne 8 tygodni płatne już 60%

Marika jeśli chodzi o zasiłek macierzyński KRUS to nie ma żadnych progów dochodowych i te składki też są dofinansowane, bez względu na to, że druga osoba jest ubezpieczona w ZUS.
 
reklama
Dziewczyny ja w tym temacie mało ogarnięta niestety, ale powiedzcie mi czy przysługują mi jakieś pieniązki za urodzenie dziecka jeśli jestem ubezpieczona w KRUSie?
 
Tak-jesli masz płacone składki to przysługuje Ci jednorazowa kwota (tzn za 4 mies)z góry,czyli chyba ok.2700 coś takiego.Dodatkowo jeśli weźmiesz zw lekarskie to masz 10zł dziennie-czyli ok.300zł miesięcznie wyjdzie:tak:
 
Monika jak placisz skladki dobrowolnie, czyli jak masz ponizej 1ha to musisz rok czasu oplacac skladki. A jesli masz pow 1ha, lub jestes zona badz domownikiem posiadajacym pow 1ha to nalezy ci sie bez zadnego okresu karencji. A jednorazowy zasilek wynosi teraz 3200zl z kawalkiem
 
Marika ja przy bliźniakach nie miałam roku płaconych składek(dokładnie 7mies.) i dostałam...chyba ze coś się zmieniło...

edit doczytałam dokładniej,u mnie się nie liczyło bo mam powyżej 1h
 
Jestem studentką i z tego względu jestem dalej ubezpieczana przez rodziców więc jestem domownikiem ;) rodzice mają powyżej 1ha więc przysługuje mi ten jednorazowy zasiłek więc fajnie ;)

A orientujecie się jaki to trzeba wniosek składać, kiedy i co razem z nim?
 
MONIKA ja tez jestem domownikiem. Wczesniej bylam na ubezpieczeniu meza Teraz place skladki za siebie w KRUS od czerwca 2013 i jak pytalam to mi sie juz nalezy. Juz dwa zwolnienia nosilam. Wczesniej nie, bo bakam sie ze cos bedzie ze ja tak krotko jestem ubezpieczona. Wszystko jest bez problemu.
A co sie sklada to nie mam pojecia. Za tydz podpytam
 
reklama
A ja sie dzisiaj zorientowałam ze zmieniły się zasady z becikowym:|..i mam pytanko.. Bo będzie brany pod uwagee dochód za 2013rok..tylko w momencie skladania wniosku będzie o domownika wiecej..i teraz czy ten dochód za 2013 bedw.dzielic na dwie czy.na trzy osoby???
 
Do góry