reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zrzucamy zbędne kilogramy :) - mega reaktywacja

reklama
Pisałam wam kiedyś o diecie Dukana, co moja mama na niej jest... Schudła 18kg i waży mniej niż ja (!!!) Tak polubiła ten sposób jedzenia że jej się nie chce kończyć. Kurcze, też powinnam się pilnować, bo coraz mniej karmię, a apetyt mam meeega. Co prawda mam 2 kg mniej niż przed ciążą, ale i tak 10 za dużo...
Monia, Majandra, powodzenia.
 
Doti 18kg mniej:szok: super ja tez bym tak chciała ale mam słabą ,,silna"wolę :zawstydzona/y:na diecie DUkana byłam zaledwie 3 dni:zawstydzona/y:najgorzej jak podupadne to cięzko mi sie zabrac od nowa za dietę....ja chyba nigdy nie schudnę:no::zawstydzona/y:i wiem że to moja wina bo jak bym się wzieła ostro za siebie to pewnie bym schudła ale ze mnie leń jest:zawstydzona/y:dołuję się że jestem gruba a nic z tym nie potrafie zrobic........normalnie beznadziejna jestem
 
Ostatnia edycja:
Monia nie zalamuj się może zle sie przygotowalas do tej diety najlepiej sobie wczesniej o niej poczytaj przygotuj jadlospis na np tydzien kup co potrzeba to latwiej Ci bedzie wytrwac dzisiaj w Biedronce jest ksiazka z przepisami na potrawy wg tej diety dostosowane do polskich realiow
osobiscie nie jestem na zadnej diecie bo mam dobra wage no moze powinnam zrzucic z 3 kg bo przez ostatnie leki troche przytylam i nie czuje sie z tym dobrze ale duzo o niej czytam ostatnio ze wzgledu na W bo powinien zrzucic minimum 10 kg i mysle ze jak mu bede wg tego gotowac to jest duza szansa tym bardziej ze jest ostro zmobilizowany bo czuje sie i wyglada fatalnie od tygodnia nie je slodyczy i generalnie nie objada sie i jak na razie jest minus 2 kg
gdyby ta dieta dzialal to moze mojej mamie by sie udalo...ale ona powinna minimum 30 kg schudnac ...
 
Luandzia, mój mąż też ma 10 kg do zrzucenia. Zrzucił już 15, ale na dalsze odchudzanie nie mogę go namówić. Moja mama też ze 30 musi zrzucić. Jej to nawet lekarze kazali (ci co zajmowali się nią jak złamała nogę).

Moniu, kochana, smutno czytać jak piszesz, że jesteś beznadziejna. Ja tak nie uważam. Jest kilka metod na bezbolesne schudnięcie, już o nich pisałam, ale Ty mnie chyba nie czytasz ;-)

1. Zamiast kolacji wypij coś nabiałowego(wapń + białko pomagają schudnąć), najlepiej maślankę, kefir lub jogurt naturalny. Możesz dodać do tego owoców jagodowych (ale nie ze słoiczka, bo za słodkie, lecz mrożone, są mieszanki dostępne w sklepach) i zmiksuj razem.

2. Zacznij się więcej ruszać.

3. Starajcie się jeść późniejszy obiad, dzięki temu na kolację zjesz mniej lub najlepiej nic, ewentualnie jabłko.

4. W ciągu dnia pij nabiałowe napoje (kefir, maślankę, jogurt naturalny)

5. Zmniejszaj porcje powoli, np. na obiad zjadasz 3 kotlety, to dziś zjedz 2,5, a za to więcej warzyw. Kombinuj. Na talerzu na obiad powinny być takie proporcje: 1/2 talerza warzyw, 1/4 ziemniaki, 1/4 mięso.

6. Fajna, aczkolwiek żmudna metoda to liczenie kalorii, ja tak naprawdę tylko w ten sposób najlepiej chudnę, ale robiłam tak ostatnio przed zajściem w ciążę, teraz nie mam ochoty się w to bawić.
 
a przede wszystki: ZERO SLODYCZY!!!!!!

ja zakupilam zapasy sliwek suszonych, rodzynek, moreli-bede podjadac zamaist czegos slodkeigo
 
ja generalnie też jestem za jedzeniem wszystkiego ale mysle za taka dieta zwlaszcza na poczatku daje takiego kopa zwlaszcza jak ma sie bardzo duzo do zrzucenia z tego co czytalam tylko chyba przez tydzien jest taka restrykcyjna potem mozna jesc warzywa itd np w przypadku mojej mamy ktora nie ma silnej woli a ma nadwage na pozimie 30-40 kg i wiele bardzo poważnych problemow zdrowotnych z tym zwiazanych każda w miare rozsadna metoda ktora pozwala schudnac jest na wagę ;)złota
inna sprawa gdy ktos ma do zrzucenia 5 kg
z moich obserwacji najgorszy jest alkohol i słodycze zwlaszcza te gorszej jakosci bo np miód czy czekolada o wysokiej zawartosci kakao juz mi tak nie szkodzi(oczywiscie od czasu do czasu),bialy chleb i owoco w dużych ilościach

Donkat tylko uważaj bo owoce suszone sa bardzo kaloryczne i czesto zwlaszcza te tansze zawieraja duzo siarki
 
reklama
Do góry