reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek

Dołączył(a)
18 Sierpień 2022
Postów
13
Cześć jestem tu nowa. Chciałam się dowiedzieć kiedy najlepiej zapisać córkę do żłobka. Niedługo kończy 9 miesięcy chciałam ją dać do żłobka żeby wrócić do pracy ale nie wiem kiedy najlepiej złożyć papiery i jakie dokumenty są potrzebne
 
reklama
Cześć jestem tu nowa. Chciałam się dowiedzieć kiedy najlepiej zapisać córkę do żłobka. Niedługo kończy 9 miesięcy chciałam ją dać do żłobka żeby wrócić do pracy ale nie wiem kiedy najlepiej złożyć papiery i jakie dokumenty są potrzebne
Jeśli żłobek samorzadowy - dowiedz się, jak jest u Ciebie. Ale u nas rekrutacja trwa cały rok, ale dzieci przyjmowane są w miarę wolnych miejsc. W niektórych miastach rekrutacja jest właśnie w marcu. Śmiem twierdzić, że będzie kłopot z miejscem..:/
Jeśli żłobek prywatny - musisz się udać do żłobka i podpisać umowę:)
 
Najlepiej pytaj w żłobku, do którego chcesz posłać. Córka urodziła się w styczniu, idzie od stycznia, a zapisywaliśmy ją jak miała miesiąc… i trafiło się nam jedno jedyne miejsce, bo generalnie rekrutacja od września (żłobek prywatny) i listy rezerwowa na zasadzie, że jeśli jakieś dziecko przestanie chodzić, to będziemy mogli w zimie wskoczyć na jego miejsce.
A koleżanka w publicznym posyła od września, jej synek będzie miał 7,5 miesiąca - bo albo od września albo przyszły rok albo czekanie czy się zwolni miejsce. 🤷🏻‍♀️
Dlatego najlepiej pytać bezpośrednio w placówce, oni też powiedzą na pewno jakie dokumenty. ;)
 
Do góry