reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 wysokość zasiłku

Już Wam tłumacze o co chodzi. Specyfika pracy na to pozwala. Teraz, czyli w miesiące bardziej wakacyjne mamy bardziej przestój w pracy, także po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się, że będę pracowała. Gorsze warunki i dla mnie i dla dziecka zaczynają się właśnie pod koniec roku, gdzie wtedy już zarówno i ja sama, jak i lekarz postanowiliśmy, że pójdę na zwolnienie. Oczywiście, że zdrowie dziecka jak i moje jest najważniejsze, ale jeżeli mam przy tym możliwość również lepszego wyboru w kwestii finansów, to chcę się doradzić, bo wiadomo jakie mamy czasu i dla niektórych każdy grosz się liczy. Wątek założyłam nie po to, aby czytać jaka to jestem i nie po to, aby tłumaczyć dlaczego robię to i to, ale aby uzyskać odpowiedz konkretnie związaną z przepisami, bo liczyłam, że któraś z obecnych się orientuje w przepisach. Jeżeli ktoś ma więcej do powiedzenia w tej sprawie, to może zostawić to dla siebie, a za umoralnianie bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam. My kobiety raczej powinnyśmy trzymać się razem, bo Wasze odpowiedzi odebrałam, tak jakbym chciała iść na zwolnienie mimo, że nic mi i dziecku nie dolega, a liczyły się dla mnie tylko pieniądze.
bo tak brzmisz, nie ma czegoś takiego jak zwolnienie ze względu na specyfikację pracy. Przez takie podejście jest więcej kontrol lewych zwolnień
 
reklama
Już Wam tłumacze o co chodzi. Specyfika pracy na to pozwala. Teraz, czyli w miesiące bardziej wakacyjne mamy bardziej przestój w pracy, także po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się, że będę pracowała. Gorsze warunki i dla mnie i dla dziecka zaczynają się właśnie pod koniec roku, gdzie wtedy już zarówno i ja sama, jak i lekarz postanowiliśmy, że pójdę na zwolnienie. Oczywiście, że zdrowie dziecka jak i moje jest najważniejsze, ale jeżeli mam przy tym możliwość również lepszego wyboru w kwestii finansów, to chcę się doradzić, bo wiadomo jakie mamy czasu i dla niektórych każdy grosz się liczy. Wątek założyłam nie po to, aby czytać jaka to jestem i nie po to, aby tłumaczyć dlaczego robię to i to, ale aby uzyskać odpowiedz konkretnie związaną z przepisami, bo liczyłam, że któraś z obecnych się orientuje w przepisach. Jeżeli ktoś ma więcej do powiedzenia w tej sprawie, to może zostawić to dla siebie, a za umoralnianie bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam. My kobiety raczej powinnyśmy trzymać się razem, bo Wasze odpowiedzi odebrałam, tak jakbym chciała iść na zwolnienie mimo, że nic mi i dziecku nie dolega, a liczyły się dla mnie tylko pieniądze.

No to odpowiem ci zgodnie z przepisami, ze L4 jest dla chorych. Sama ciaza to nie choroba. Jesli warunki w pracy masz nieodpowiednie dla ciezarnej to wedlug prawa pracodawca musi ci zmienic stanowisko na takie, ktore bedzie dla was bezpieczne. I uprzedze tez pytanie, co jesli nie ma mozliwosci dostosowac stanowiska do ciezarnej... To musi zwolnic cie z obowiazku pracy z zachowaniem prawa do wynagordzenia. Nikt cie nie umoralnia. Trzeba tez znac swoje prawa. Biorac bezpodstawnie L4 narazasz sie na cofniecie zasilku chorobowego. Nie dziw sie, ze sa takie odpowiedzi. Na L4 z powodu chorob w ciazy chodza dziewczyny z ciaza zagrozona lub z innymi powaznymi problemami. U ciebie, jak piszesz, praca stwarza zagrozenie, wiec to nie lekarz powinien sie wykazac, a pracodawca.
 
Do góry