reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

Ja miałam ogormne szczęście z pierwszym maluszkiem, bo ząbkowanie przeszliśmy bez żadnych dolegliwości oprócz slinienia się i to zarówno siekaczy jak i trzonowców. Nasza Misia ma 15 miesiecy i 11 ząbków, pierwsze dolne jedynki zaczęły jej się wyrzynać pod koniec 4 miesiąca, podobno im później sie zaczynają wyrzynać tym są bardziej bolesne. Podobno. Jakie było moje zaskoczenie gdzy po wyrżnięciu dolnych jedynek i górnych jedynek i dwójek wyrżnęły się 4 trzonowce zamiast dolnych dwójek. Mam tylko taką cichutką nadzieję że nasza druga pociecha pójdzie w ślady starszej.
 
reklama
Oj ja też z pierwsza mialam ząbkowanie bez większych ceregieli choc zaczęła późno i nie pokoleji bo najpierw dwie górne 2 póżniej dolne 1 następnie wszystkie 4 i górne 1, później 3 a na samym końcu dolne 1. Natomiast moja mała ogólnie jest niespokojnym dzieckiem ale ostatnio wyszły jej dwie dolne 1 bez gorączki ale za to sranie miała co godzine jak nie częściej tak wiec czopki odpadały dziaseł nie daje sobie posmarować Nurofen nie działał dostałam syrop na recepne silnie uspakajajacy też cudów nie sprawił, aż boje sie co bedzie dalej. Gdzieś przewineło mi sie o granulkach homopatycznych na bolesne zabkowanie też je kupiłam ostatnio kto ma znimi doświadczenie prosze o inst obsługi.
 
Rzeczywiście u każdego dziecka jest inaczej ...Z Dawidkiem nie miałam żadnego problemu. W sumie to nawet nie wiedziałam kiedy wychodziły ząbki, bo kompletnie nic się nie działo, a synek był jak zwykle pogodny i uśmiechnięty. Mam nadzieję że u młodszej pociechy też obejdzie się bez większych problemów, ale zobaczymy... Na razie tylko mocno się ślini...
 
Witam.
Postanowiłam sie poradzic na forum, gdyz moja dwumiesieczna coreczka zaczeła zabkowac, nie dosc, ze tak wczesnie to na dodatek ida jej dwie goren trojki, a z tego co wiem to przewaznie ida dolne jedynki, wiem ze nie jest to reguła, ale troszke mnie to niepokoi, malutka jest strasznie niespokojna, prawie nie sypia, ciagle chce doic piers..o gryzaku nie ma mowy, bo takie malenstwo nie umie jeszcze chwytac...smaruje jej dziasełka mascia teetha, mieszkam w Irlandii i tylko taka była dostepna w aptece.
Czy ktoras z was przechodziła podobna historie ?
Czy powinnam sie udac do lekarza, czy czekac "spokojnie" na zabki ?
 
Ja gdzies czytalam,ze bobas moze nawet urodzic sie juz z zebem,ale to pewnie przypadek 1 na milion;lepiej pojsc do lekarza,dla spokoju wlasnego sumienia,bo to troche dziwne..niech lekarz,albo przynajmniej polozna zobaczy te dziaselka.Moj szkrab w wieku 2mies.zaczal sie potwornie slinic,ale do dzis zebali ani widu,a ma juz 6miesiecy.
 
Witam,
Mój synek również zaczął tak wcześnej ząbkować. Kiedy skończył 6 miesięcy miał już 6 ząbków, teraz ma 8 miesięcy i póki co nic nie wychodzi choć lekarz widzi kolejne 2:tak: Tak więc moim zdaniem nie powinnaś się martwić, tylko trzeba przeczekać. Co mogę Ci podpowiedzieć to mojemu synkowi pomagało masowanie dziąsełek, żadna maść nie pomogała, tylko masowanie:-)
Życzę powodzenia:-)
 
Do Marzenkanh- na bank jest to ząbkowanie u mnie też zaczęło się między 3 a 4 msc. Jak na ironię mały się uspokoił ale zębów jak nie ma tak nie ma...:baffled: z wyjątkiem dwóch jedynek które wyszły mu na początku 6 msc. Polecam Ci czopki homeopatyczne viburcol, zwłaszcza na noc jeżeli istnieje taka potrzeba, a w ciągu dnia żelik i dużo przytulac:tak: Pozdrawiam gorąco!!! i życzę cierpliwości!
 
Zamiast korzystać z rozległej wiedzy i doświadczeń w temacie " wszystko o ząbkowaniu i higienie jamy ustnej" piszecie tu. Znowu o bolesnym ząbkowaniu, znowu o żelach, tantum verde i znowu każda mama pisze- niektóre po raz chyba milionowy jak to wyglądało u ich dzieci. Tylko po co nam 367 wątek o tej samej nazwie i zawartości?
 
Droga saly nie irytuj się tak strasznie...
Jestem na Forum nowym użytkownikiem i jeszcze nie poruszam się po forum tak zwinnie jak zapewne Ty:confused:
Trochę wyrozumiałości:tak:
 
reklama
pozdrawiam wszystkie mamy! w końcu ktos mnie rozumie...
u nas co ząb to gorączka 40 stopni, inne atrakcje takie jak u Was... jeszcze tylko szesc ząbków i sie upije ze szczescia...
 
Do góry