reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

a u nas jeszcze wysypka po 3dniowce sie utrzymuje, ciekawe jak dlugo beda te kropeczki?
mamy 2 kolejne zeby, na raz sie przebily gorne jedynki, ale mialysmy z nimi przeboje :( aa Hania z bezzebnej w ciagu mca (1 lutego pojawil sie I-wszy zabek) stala sie posiadaczka kompletu jedynek :)))

gratuluje ząbków ;)
To na pewno trzydniowka? U nas wysypka pojawiła się jednego dnia, a drugiego na wieczor juz jej nie było.

czesc
tylko mnie zaraz niekrytykowac!!!!
Marcel zaczal kaszlec w piatek ,wczoraj mial stan podgoraczkowy a dzis temp 38 wiec tak na wszelki wypadek pojechalam na IP i mowie lekarzowi jak to przebiegalo i ze jest alergikiem a ten konowal ze jego alergia nie obchodzi i mam mu o tym nie mowic zbadal go i mowi ze ma zmiany na plucach (nie robil przeswietlenia) i kieruje go na oddzial . I moze powiecie ze glupia ze mnie baba ale sie nie zgodzilam bo nie mam z kim starszych zostawic i mowie mu ze nie moge a on na to ze ok i trzeba tube do inhalacji kupic to ja do niego ze mam inhalator tlokowy a do tego berodual, ventolin mukosolwan i pulmikort do inahalacji a ten wrzeszczy na mnie dlaczego ja mu nie powiedzialam ze maly ma problemy z plucami normalnie szlag mnie trafial

a dlaczego mamy cie krytykowac? Lekarz debil i tyle ;/ Zdrówka zyczymy.

Co do odciagania glutow, uzywania soli morskiej itp to mysle ze wszystko jest dla ludzi ale trzeba uzywać z głową. Nam pediatra mówiła żeby uzywac ile chcemy, bo małej czasem ciezko było oddychac przez suche powietrze. Ale logiczne dla mnie wydaje się, że jeli będe psikac jej za duzo do noska, to pozniej niejako uzalezni sie od soli i nie bedzie w stanie jej nosek sam się nawilżać. Takze uzywamy, ale z glową. Raz dziennie, czasem co drugi dzien.
 
reklama
Zmasakrowanej sluzowki nie bedzie mial, przynajmniej nie przy tej metodzie, bo nie jest to mechaniczne odciaganie kataru jak w przypadku katarku do odkurzacza..jak zobaczyli ten przyrzad w szpitalu we wloszech to az sie zlapali za glowe...w taki sposob to dopiero mozna zmasakrowac sluzowke ale tak jak juz pisalysmy co kraj i obyczaj

a mnie takie plukanie nosa przypomina cos na ksztalt jakby topienia dziecka.. trudnno mi to sobie wyobraqzic.... nie wiem nie stosowalam i nie mam pojecia jak to wyglada.. ale jak czytalam opis to drastycznie...

u nas nadal kupki sa,dzis troszke mniej ale sa....okropne,dzis iwczoraj po razie zwymiotowala

dzis byla u nas pani doktor(pediatra Oli). T ja przywiozl

zbadala ja,na szczescie nie jest odwodniona,
nadal ma byc na diecie.
jutro wieziemy kupke do badania na posiew i czekamy tydzien na wyniki
raczej wykluczyla rotawirusy,stwierdzila bakteryjne zakazenie jelit.Gdzies zlapala bakcyla,tylko gdzie:no:
dzis wazylam ja i wazy 8400 a w pon wazyla 9500

nadal jest slabiutka...ale apetyt ma nawet na te okropne kleiki
tak mi jej szkoda ze az serce sie kroi

lekarka mowi ze do szpitala nie bo tam by jej tylko kroplowki dali a na wyniki kalu i tak trzeba czekac.

moze potem dam rade trosze poczytac Was...

sorki ze tak chaotycznie ale musze zmykac...

a moze to jakis blad wagi, bo az by kilo schudła?? zdrówka Oli....
 
u nas nadal kupki sa,dzis troszke mniej ale sa....okropne,dzis iwczoraj po razie zwymiotowala

dzis byla u nas pani doktor(pediatra Oli). T ja przywiozl

zbadala ja,na szczescie nie jest odwodniona,
nadal ma byc na diecie.
jutro wieziemy kupke do badania na posiew i czekamy tydzien na wyniki
raczej wykluczyla rotawirusy,stwierdzila bakteryjne zakazenie jelit.Gdzies zlapala bakcyla,tylko gdzie:no:
dzis wazylam ja i wazy 8400 a w pon wazyla 9500

nadal jest slabiutka...ale apetyt ma nawet na te okropne kleiki
tak mi jej szkoda ze az serce sie kroi

lekarka mowi ze do szpitala nie bo tam by jej tylko kroplowki dali a na wyniki kalu i tak trzeba czekac.

moze potem dam rade trosze poczytac Was...

sorki ze tak chaotycznie ale musze zmykac...
Na pewno błąd wagi, przynajmniej do pewnego stopnia. Zależy ile miała płynów/jedzenia w żołądku, w jelitkach, porządna kupa i pielucha siśków i już mamy pół kilo różnicy, więc nie martw sie tym aż tak. No i jeszcze rózne wagi, błędy na pewno były!
Trzymam kciuki za chora Oleńke żeby jej szybko przeszło:****


czesc
tylko mnie zaraz niekrytykowac!!!!
Marcel zaczal kaszlec w piatek ,wczoraj mial stan podgoraczkowy a dzis temp 38 wiec tak na wszelki wypadek pojechalam na IP i mowie lekarzowi jak to przebiegalo i ze jest alergikiem a ten konowal ze jego alergia nie obchodzi i mam mu o tym nie mowic zbadal go i mowi ze ma zmiany na plucach (nie robil przeswietlenia) i kieruje go na oddzial . I moze powiecie ze glupia ze mnie baba ale sie nie zgodzilam bo nie mam z kim starszych zostawic i mowie mu ze nie moge a on na to ze ok i trzeba tube do inhalacji kupic to ja do niego ze mam inhalator tlokowy a do tego berodual, ventolin mukosolwan i pulmikort do inahalacji a ten wrzeszczy na mnie dlaczego ja mu nie powiedzialam ze maly ma problemy z plucami normalnie szlag mnie trafial
Ciebie krytykować???? Co to za lekarz był, dureń jeden!!!:wściekła/y:
 
dzis troszke lepiej,az sie boje pisac zeby nie zapeszyc:-(
kupki czestsze ale juz bardziej gestsze
T zawiozl dzisiaj na posiew i tydzien musimy czekac
Wczoraj dalam jej juz kaszki na mleku(za pozwoleniem lekarki) bo od wtorku nie pila.Ale sie ucieszyla moja bidulka:-)
dziewczyny ja wiem ze to jest dziwne ale ja widze po Oli ze ona zjechala z wagi.Wiadomo moze byc 200g w ta czy w ta ale mizerniutka sie zrobila,raczki takie chudziutkie,oczka takie duze i nawet spodenki ktore byly ok jej leca z pupki.

mam nadzieje ze jak wyzdrowieje to szybko nadrobi

i wczoraj chyba nie pisalam ale do jutra ma przedluzone zastrzyki i u gory ida jej 4 zabki.Lekarka mowi ze jeszcze minie z 2 tyg zanim wyjda:szok:


AsiaK z tymi lekarzami to brak slow:wściekła/y:
siostra mi mowila ze u niej na forum lekarz stwierdzil ze dziecko ma poparzona jame ustna,dziewczyna poszla w ten sam dzien do innego lekarza i stwierdzil afty.zenada:no:
 
Ostatnia edycja:
Kubuś ma gile na mile , przed chwila dalam paracetamol bo podskoczyła temperatura do 38,4. Śpi biedactwo mi na ramieniu, bo jak go kładę to zaraz charczy katarem i sie dusi:-( Dziś mąż w pracy, jutro do lekarza pójdziemy.
 
agulam a na co będą robić posiew z kupki,że trzeba tydzień czekać? Nadia miała w szpitalu posiew na kilka paskudztw i wyniki były w ciagu kilku godzin,wiec jestem ciekawa na co trzeba czekać tydzień.Waga niestety przy chorobie zawsze idzie w dół,tym bardziej przy biegunce.Nadia przy zapaleniu płuc straciła 500 g,ciężko było jej odrobić,miesiąc temu po chorobie ważyła 7700,a teraz wazy 8500 g,gdzie przed choroba na poczatku sycznia wazyła 8200 g.
Zyczę duzo zdrówka dla Oli
 
katagroka super!!!! Trzymamy kciuki za reszte chorowitków i żuczyny dużo zdrówka!!!
My byłyśmy na spacerze od 14:30 do 16:30...mała coś mi zakaszlała ze 3 razy...mam nadzieję że to ślinką się zachłysnęła bo jak nie to ja się chyba pochlastam!!!!!!!!!!!!!!!!!:angry:
 
reklama
probowalam dzis zwazyc lene metoda domowa czyli wlazlam sama na wage a potem z dzieckiem. roznica wynosila 9700g minus oczywiscie ubranko ale to i tak niezly wynik, nadrobila po chorobie :)
 
Do góry