reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

Hej mamusie:) Rzadko piszę ale staram się czytać Wasze wypowiedzi:) Ten wątek dopiero teraz zajarzyłam... :-( Ale bardzo mi się podoba:-) Ja Z Tomkiem to już się ujeździłam po lekarzach bo pediatra i położna wymyśliły że mały jest mało ruchliwy i dostałam skierowanie do neurologa... Byłam właśnie wczoraj i pani doktór stwierdziła że nie widzi nic niepokojącego jedynie że jest zbyt wiotki jak na 1 miesiąc ale to może być spowodowane tym że nie przybierał na wadze...
co do pleśniawki to właśnie wczoraj pani doktor doszła do tego że mały ma pleśniawkę i przepisała nam NYSTANTYNE
 
reklama
Byliśmy dziś na pierwszej wizycie u pediatry, zmusiły nas dolegliwości malutkiego.
Okazuje się że ma problem z oddaniem gazów, napina się ale zwieracze nie otwierają się przez co w jelitkach się te gazy gromadzą - ale ogólnie kupki robi bardzo ładnie, gazy też mu odchodzą - większość. Przez to w nocy wojowaliśmy, co godzinę wstawał i prężył się przez sen..
Dostaliśmy kropelki DELICOL, dostaliśmy też na oczko (ropiejące) kropelki FLOXAL i probiotyk BIOGAIA.. kasa wydana, ale mam nadzieje, że małemu ulży!

co najważniejsze przez półtora tygodnia przybrał : 650gramów ;) jestem mega szczęśliwa
 
Ostatnia edycja:
no wlasnie dobrze ze poruszona zostala kwestia ubrania malucha otoz:
ja mala ubieram w body z dlugim na to pajacyk albo polspiochy i kaftanik i skarpetki no ale tesciowa z prababacia kaza ja jeszcze w rozek albo kocyk przykrywac dodam ze bez kocyka ma karczek cieply ani mokry ani zimny ale ma raczki zimne. w domu jest ok 21 22 stopni i niewiem ja bym wogole jej nie owijala w te rozki sroszki no ale moze sie nieznam :(
boze dziewczyny doradzcie :( co wy byscie zrobilo bo ja juz wariuje od tych pieprzonych rad a raczej nakazow
 
Dziewczyny a jak ze spacerami ?? Mi już się marzy ale dziś jest ok. -8 bez wiatru. Mogę wyjść??
Pozdrawiam

U nas dziś było -3 a w południe nawet 0 więc szybciutko wysłałam babcię z małą na spacer. Ja miałam czas na małe sprzątanko. Ja przyznam szczerze nie wychodzę na spacer poniżej -5.

Dziewczyny napiszcie proszę jak ubieracie swoje Skarby. Ja mam już taki mętlik w głowie, że sama nie wiem czy przegrzewam (jak twierdzi teściowa) czy ziębię (mój mąż). Ile macie stopni w domu?

U mnie nie jest za ciepło (20, 21 stopni) a Julka ubrana jest w body z krótkim rękawkiem, pajacyk. Jak śpi owijam ją w kocyk a drugim przykrywam. Tak przesypia całe nocki z przerwami na am.

Dostaliśmy kropelki DELICOL, dostaliśmy też na oczko (ropiejące) kropelki FLOXAL i probiotyk BIOGAIA.. kasa wydana, ale mam nadzieje, że małemu ulży

Te kropelki na ropiejące oczko to na receptę?
 
U nas w domu też do 23 stopni mamy i mały ma zimne rączki. Ja go ubieram w bodziaki z długim rękawem, półśpioszki lub śpioszki i jeszcze cieplejszy kaftanik i skarpetki, zawijam w kocyk i przykrywam kołderką z góry i dalej ma zimne rączki. Dlatego często wyciągam mu rękawy i wtedy cieplej mu w rączki. Niedrapki u nas nie sprawdzają się, bo maluch ściąga albo denerwuje się na nie.
U nas dzisiaj na wizycie pediatra był. Maluszek rozwija się prawidłowo:-) w szpitalu mieli wątpliwości, co do jego trzymania lewej rączki ( niby dziwnie ją trzymał), ale lekarz nie zauważył nic niepokojącego.
Dziewczynki te szczepionki dodatkowe za które się płaci, to kupuje się w aptece? Czy u lekarza się płaci? Mam jeszcze do marca czas ze szczepieniem, ale pediatra kazała przemyśleć już teraz sprawę tych dodatkowych szczepień.
 
U nas było dzisiaj -8 i wybraliśmy się na spacer do babci, a po wizycie jak wracaliśmy było -2. Pierwszy spacer zaliczony.

Jak ja usłyszałem na wizycie domowej od pediatry, żeby już teraz przemyśleć dodatkowe szczepienia, to normalnie gorzej niż akwizycja. Wchodzi do domu i namawia cię na wydawanie pieniędzy. "Jesteście mądrzy, to sobie poczytajcie w internecie, bo niby nie są obowiązkowe, ale są ZALECANE". Poczytaliśmy i skutek odwrotny, w końcu jesteśmy mądrzy. Nie będziemy szczepić dodatkowymi(zalecanymi*), a część z zalecanych(obowiązkowych*) zaszczepimy dopiero w późniejszym czasie. Raczej będziemy unikać skojarzonych, bo to niby mniej kłuć ale za to więcej chorób na raz.

* jak ładnie można samym nazewnictwem zamydlić oczy do wykupienia szczepień
 
mami ja mam tez taka temp w pokoju i tez tak malego ubieram tylko ze nasz synek zmarzluch wiec wkladam go do spiworka albo przykrywam kocykiem jak spi.
 
reklama
Do góry