reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
wyjatkowa myslisz ze lekarz az tak pomylił zaczerwienione gardło z anginą?
Bo zaczerwienione gardło moze byc przy trzydniówce a angina?
A moze ma wysypkę po jakims leku przeciwgorączkowym? antybiotyku?

W sumie to gdybam ale pamietam jak u nas Olinek jak był malutki miał gorączkę, troszkę pokasływał, miał katarek wiec dawałam mu nurofen, nie kąpalam w gorączce itd prawie codziennie lekarz przyjeżdzał i sprawdzał czy choroba nie poszla w dół i czy nie potrzebny antybiotyk. Potem Olinek dostał wysypki na całym ciele, lekarz wyjechał a my poszlismy do przychodni do innej babki i ona stwierdziła (błędnie jak sie okazało po paru msc) ze to potowki od niekąpania przez parę dni (przemywalam go tylko wtedy).
Po paru msc kiedy pojawiła sie kolejnym razem gorączka dalam nurofen i dostał mały wysypki po nim, wiec teraz na 1000% jestem pewna ze wtedy to była wysypka od nurofenu a nie od nie kąpiel...;/

Moze u Was tez tak jest. Albo rzeczywiscie trzydniowka, z anginą?
 
wyjątkowa - Z opisu obstawiam różyczkę. Trzydniówka nie dałaby wysypki na główce.
Różyczka zwykle zaczyna sięjak każda infekcja wirusowa, czyli takie niewiadomoco z gorączką, a potem dochodzi wysypka.
 
Wyjątkowa mój po 3-dniowce był wszedzie wysypany: na brzuszku, raczkach i nóżkach. Dokładnie tak jak opisujesz taka kaszka.Utrzymywała sie kilka dni.
 
Ja też uważam że to trzydniówka. Jak zniknie po dwóch, trzech dniach będziesz miała pewność.
Wysypka pojawia się jak ustępuje gorączka.
 
reklama
Wyjątkowa mój po 3-dniowce był wszedzie wysypany: na brzuszku, raczkach i nóżkach. Dokładnie tak jak opisujesz taka kaszka.Utrzymywała sie kilka dni.

Jako ze temat skórny jest mi BBBBBBAAAARDZOOO dobrze znany sprzedam wam metode (zalecaną w szpitalach) sprawdzania czy dana wysypka dziecka to cos powaznego tzn zmiana chorobowa (rozyczka, ospa itd) czy zmiana wirusowa lub uczuleniowa - Jeśli po naciągnieciu palcem wysypanej skóry dziecka krostki wizualnie znikajaą tzn ze to nic powaznego (jesli mozna takich slow uzyc!?) jesli jednak krostki nadal widac nalezy skontaktowac sie z lekarzam. Druga taka metoda jest przygladanie sie skrze przez plaskie dno szklanki po przycisnieciu go do skory - zasada ta sama - jesli wizualnie znika to nie martwic sie, jesli nie znika - do lekarza. Poczatkowo nei wierzylam w ta "metodę" ale sprawdzila sie juz u nas NIEJEDNOKROTNIE
 
Do góry