reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Kingula ciężki wybór z grupą małej, ale chyba lepiej by było gdyby była w grupie innej niż mamusia, chociaż ktora mama tak zrobi? :)
U nas są szczepionki MMR i Priorix a u Was???? Ktora lepsza dziewczynki orientujecie się?

Niestety nie wiem ktora lepsza, nas dzisiaj zaszczepiono znaczy sie małego ;p MMR. Wyboru to ja nie mialam. Młody zniósł to dzielnie bez płaczu, na koniec troszke sie tylko pożalił i na panią pielegniarke zapuścił focha :)
 
reklama
chyba lepiej by było gdyby była w grupie innej niż mamusia, chociaż ktora mama tak zrobi? :)


Moja :p ja byłam w przedszkolu w innej grupie, a mama przedszkolanką w innej :) I żadna z nas nie narzekała ;) Myślę ze to zdrowsza sytuacja bo mamusie jakby nie było , mimo woli faworyzują dziecko ;) Bądź na odwrót - odrzucają żeby inne dzieci nie czuły się odrzucone - wiem głupio brzmi ale tak było z moją mamą i babcią - nauczycielką.
Kingula oczywiście bez urazy ;)


Wróciłam od lekarza i mała ogólnie ma czysto, Diphergan dostała w razie mocnego kaszlu w nocy.
Na krzywe nóżki dalej D3 i mam się absolutnie nie przejmować, wyprostują się.

Aaa i szczepienie odraczamy jak najdalej, Asia musi być w 100% zdrowa.
 
Ostatnia edycja:
Kingula ciężki wybór z grupą małej, ale chyba lepiej by było gdyby była w grupie innej niż mamusia, chociaż ktora mama tak zrobi? :)
U nas są szczepionki MMR i Priorix a u Was???? Ktora lepsza dziewczynki orientujecie się?

bardziej polecana jest Priorix, niestety większość przychodni oferuje mmr tylko bezpłatnie. Zawsze można wziąć receptę od lekarza i samemu kupić w aptece, ja tak robiłąm z engerixem.
A dziś czytałam, że w wielu krajach mmr jest juz wycofana i szczepią właśnie priorixem. Ja chcę zaszczepić Olafa przed narodzianami drugiego synka, ale gdyby nie to poczekałabym do wiosny/lata.
 
też wyczytalam ze priorix jest polecany i ze trzeba placic, ja placiłam takze za engerix wzw nie chcialam tego bezplatnego co mieli w przychodni, jedynie po porodzie był mały zaszczepiony euvaxem ale jeszcze wtedy nie byłam taka wydedukowana ;P
Ja też bede szczepic priorixem, i bede placic za niego, ale to za dluggggoooooo bo doroczam te szczepienie na bardzo długo ;D
Engerix my zamawialismy w przychodni, dziwne bo starsze osoby wlasnie nim szczepią na wzw a nie euvaxem, cholera na dzieciach oszczedza sanepid!!!!!!!!!!
 
też wyczytalam ze priorix jest polecany i ze trzeba placic, ja placiłam takze za engerix wzw nie chcialam tego bezplatnego co mieli w przychodni, jedynie po porodzie był mały zaszczepiony euvaxem ale jeszcze wtedy nie byłam taka wydedukowana ;P
Ja też bede szczepic priorixem, i bede placic za niego, ale to za dluggggoooooo bo doroczam te szczepienie na bardzo długo ;D
Engerix my zamawialismy w przychodni, dziwne bo starsze osoby wlasnie nim szczepią na wzw a nie euvaxem, cholera na dzieciach oszczedza sanepid!!!!!!!!!!

ja do szpitala, na poród jechałam z engerixem :) gin przepisał mi receptę :) i w szpitalu zaszczepili mi dziecko moją szczepionką. Tym razem tak samo zrobię.
 
reklama
a skad wiedzialas o euvaksie i priorixie? Bo ja dopiero po fakcie. Szkoda tylko ze nie informują nas o takich szczepionkach, nie jedna mama zaszczepiłaby engerixem, a nie euvaxem, przeciez powinni nas informować co i jak i się pytać. Teraz jestem juz mądrzejsza! A na marginesie słyszałam ze na wzw osoby muszą sie szczepic co jakis czas bo jak sobie robią testy z krwi to wychodzi im ze nigdy sie nie szczepili, moj lekarz szczepi się co roku....
 
Do góry