reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
Dzieciaczki zdrowiejcie!

My jutro mamy kontrolę i szczepienie, ale na razie nie chcę szczepić...chcę troszkę przedłużyć. Jaką szczepionką szczepiłyście MMRII czy Prorixem?
 
O ja zapomniala o tej szczepionce ale ja jak zwykle przesuwam szczepienia dalekow czasie. Tej to sie boję jak ognia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I też nie wiem jaka u nas szczepią, ktora lepsza, bo najwyżej sama wykupię gdzie indziej albo w przychodni zamowię. Czytala ze ta szczepionka w krajach skandynawskich jest przesunięta na pozniejszy wiekj a tylko u nas tak wczesnie każą szczepić tym dzieci. My do zlobka ani przedszkola sie nie wybieramy, z takimi dziecmi narazie nie mamy kontaktu wiec na 100% zaczekam z nią do wiosny lub lata lub jeszcze pozniej. Wiem ze sa osoby, ktore tą szczepionkę przesuwają dużo w czasie, my tez tak zrobimy. Poza tym teraz taki okres przeziębieniowy wiec dodatkowo nie bede organizmu osłąbiac.
Mialam poczytac o tej szczepionce na necie ale az wlos sie jeży...
 
Hej dziewczyny...no i nas tez dopadlo. Mala ma katar od 9 dni, w Norwegii nic na katar nie dostaniesz, tylko wde slona:wściekła/y:. W niedziele zaczely od tego okropnego kataru oczy ropiec:wściekła/y:, w czoraj zaczelymy stosowac Fucithamic, ale jak na razie nie widac zadnych efektow, a nawert bym powiedziala ze tej ropy z oczu jest coraz wiecej. Dzwonilam znowu do lekarza, a on mowi ze dopiero po 2-3 dniach powinno zaczac widac poprawe:crazy:. Najgorsze jest to ze mala byla raptem tydzicn czasu w przedszkolu, a ja 2 pierwsze dni w pracy a tu trzeba chorobowe na dziecko brac :crazy:. Lekarz powiedzial ze w srode moze isc mala do przedszkola, bo te krople co dostala powoduja, ze nie bedzie zarazac inne dzieci. Ale ja sobie jej nie wyobrazam w przedszkolu z takimi oczkami i taka zakatarzona :baffled: Dzisiaj musialam ja caly czas zabawiac czyms, nosic na rekach bo taka marudna jest. Mam nadzieje ze jutro bedzie lepsza, bo nie wiem jak to bedzie w przedszkolu:crazy:. Moze to nie bylo najlepsze rozwiazanie ze pracuje w tym samym miejscu co ona jest, i na dodatek w mojej grupie! Oj nie bedzie lekko :no:

Co doszczepienia MMR to u nas jest ona zaplanowana w 15 miesiacu, a potem powtorka w wieku 12-13 lat, a jak w Polsce jest?
 
W PL 13-14 msc. Kingula myslalam ze macie później...to w ktorym kraju jest ta szczepionka znacznie później, w angli?
Kingula ale Madelenka ma fajnie z mamusią w jednej grupie, chociaż ja znając swojego Synka mialabym ręce zajęte tylko nim ;P
 
No wlasnie Ulenka i to jest problem:eek: bo jak jeszcze zdrowa i nic jej ni dolega to sie zabawi z dziecmi, a jak chora to tylko na rekach u mnie, a ja nie moge tylko ja sie zajmowac, bo mam gromadke innych dzieci:baffled:, ktore tez potrzebuja opieki i zainteresowania.

Ulenka nie wiem w ktorym kraju ta szczepionka jest przesunieta. Ale z tego co kiedys czytalam. to to ze w Skandynawii szczepionki nie zawieraja "niebezpiecznych" skladnikow. Nie pamietam co to bylo. Jak znajde ten artykul to tu wkleje.
 
Kingula ciężki wybór z grupą małej, ale chyba lepiej by było gdyby była w grupie innej niż mamusia, chociaż ktora mama tak zrobi? :)
U nas są szczepionki MMR i Priorix a u Was???? Ktora lepsza dziewczynki orientujecie się?
 
reklama
Do góry