reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

ja najchętniej wcale bym nie szczepiła, ale się nie da :-( Niestety prawie we wszystkich szczepionkach jest zawartość rtęci, coraz częściej można też spotkać opinie, że szczepionki zaburzają odporność organizmu :eek: i różne inne okropności, które do mnie niestety przemawiają..
mam podobne poglady

nawet niedawno bardzo poklocilam sie ze swoim, bo wedlug niego powinnam zaszczepic sie przeciwko swinskiej grypie (w uk spodziewaja sie teraz pandemii) a powiedzialam, ze absolutnie, to stwierdzil,ze jestem egoistka i jak wyksztalcona osoba moze wogole miec takie poglady :no:
 
reklama
ja szczepiłam skojarzonymi i dodatkowo na rotawirusy
na meningokoki i pneumokoki będą szczepić teraz czyli po drugim roku życia jedną dawką (w UK te szczepionki z tego co wiem są obowiązkowe)
pediatra mi mówiła że na kleszcze nie warto się szczepić bo ta szczepionka i tak nie chroni przed np przed boreliozą
 
] ...
[/FONT]osobiście uważam że szczepienia naszych dzieci są na tyle ważne że powinny znaleźć się na "oddzielnej półce" !!:tak::tak::tak::-):-):-)

Chociaż sama się nie wypowiem bo u nas nie wiem jak jest ze szczepieniami chyba że ktoś mnie oświeci:-p
Znalazłam coś takiego:
"Kalendarz szczepień obowiązujący w Irlandii (w nawiasach nazwy polskich odpowiedników):

1. Przy urodzeniu - BCG tuberculosis vaccine (przeciwko gruźlicy, dawana w szpitalu)

2. W 2. miesiącu życia "5 w 1" - Diphtheria, Tetanus, Whooping cough, Hib, Polio (błonica, tężec, krztusiec, Haemophilus Influenzae typ B, polio) oraz Meningitis C vaccine (przeciwko zapaleniu opon mózgowych, w Polsce nie stosowana)

3. W 4 miesiącu: to samo, co w 2 miesiącu

4. W 6 miesiącu: to samo, co w 2 miesiącu 5. Między 12 a 15 miesiącem - MMR - Measles, Mumps, Rubella (odra, świnka, różyczka) + Hib booster ("przypominająca" dawka szczepionki przeciwko Hib)

6. Między 4 a 5 rokiem życia "4 w 1" - Diphtheria, Whooping cough, Tetanus, Polio (błonica, krztusiec, tężec, polio) oraz szczepionka MMR

7. Między 11 a 12 rokiem - MMR - nie jest konieczna, jeżeli dziecko otrzymało już dwie dawki szczepionki przeciwko Measles, Mumps, Rubella (odrze, śwince, różyczce)

8. Między 10 a 14 rokiem BCG (przeciwko gruźlicy) - jeżeli dziecko nie jest uodpornione

9. Między 11 a 14 rokiem - Tetanus i Diphtheria (tężec, błonica)


Wszystkie szczepienia są za darmo u GP (General Practitioner, odpowiednik polskiego lekarza rodzinnego) a następnie w szkole. Oprócz szczepionki BCG wszystkie inne są dawane w nóżki, domięśniowo. Zwykle dziecko dostaje 2 zastrzyki podczas jednej wizyty. Przed szczepieniem rodzic dostaje do podpisania zgodę. Nie należy się niepokoić, jeżeli przed szczepieniem dziecka nie obejrzy lekarz, w Irlandii normalną praktyką jest ocena i dopuszczenie do szczepienia przez pielęgniarkę.


Co do szczepień w Irlandii, jest ich zdecydowanie mniej. W Polsce obowiązuje od 13 do 16 wizyt na szczepienia, od urodzenia do 19 roku życia. W Irlandii w zasadzie tylko 7 (wymienione przeze mnie powyżej szczepienia nr 7 i 8 mogą nie być konieczne). Poza tym państwo irlandzkie płaci za wszystkie wymienione przeze mnie szczepienia, w tym za Hib (za który w Polsce trzeba płacić) i szczepionkę przeciwko Meningitis C (zapalenie opon mózgowych). Nie ma w Irlandii natomiast obowiązkowych szczepień przeciwko: WZW typu B (żółtaczka typu B), WZW typu A (żółtaczka typu A) i na ospę wietrzną.

W Irlandii obowiązkowe szczepienia przeciwko żółtaczce państwo dopiero planuje wprowadzić, więc gorąco polecam zadbać o zabezpieczenie dziecka we własnym zakresie. Niestety żółtaczka w tutejszych szpitalach zdarza się. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, co do szczepień, możemy zwrócić się o pomoc do: lokalnego oddziału Health Service Executive (HSE), naszego GP lub public nurse."
 
A ja na zajęciach nasłuchałam się sporo.I prawie wszystkie szczepionki będę sprowadzać, na razie o dodatkowych nie myślę - muszę podoczytywać. Będę szczepić nieskojarzonymi i bez thimerosalu (związek zawierający rtęć). Koszty spore w sumie, ale mój spokój sumienia bezcenny:sorry:
 
reklama
A proszę cię bardzo :happy: Nie wiem tylko na ile to jest aktualna informacja bo artykuł z 2006 roku a to podobno się zmienia, jednak nie udało mi się znaleźć nic bardziej bieżącego.. Jeśli ci się uda to daj znać
Szczepienia w Irlandii nie są obowiązkowe. Wszystkie wątpliwości powinieneś przedstawić lekarzowi ogólnemu (GP). Jeżeli dziecko nie ukończyło 16 lat, to wymagana jest zgoda rodziców na szczepienie.


Kalendarz szczepień dzieci urodzonych po 1 lipca 2008

Pierwsze szczepienie wykonywane jest w szpitalu po urodzeniu dziecka (śródskórnie szczepionką BCG przeciw gruźlicy).

Szczepienia wykonywane przez lekarza ogólnego (GP):

- 2 miesiące, dziecko otrzyma dwa zastrzyki: szczepionka 6 in 1 (błonica, tężec, krztusiec, choroba Heinego-Medina, WZW typu B, Hepatitis B) oraz szczepienie przeciw pneumokokom,
- 4 miesiące, dziecko otrzyma dwa zastrzyki: szczepionka 6 in 1 oraz szczepienie przeciw meningokokom typu C,
- 6 miesięcy, dziecko otrzyma dwa zastrzyki: szczepionka 6 in 1 oraz szczepienie przeciw meningokokom typu C i pneumokokom,
- 12 miesięcy szczepionki: MMR (odra, świnka i różyczka) i przeciw pneumokokom.
- 13 miesięcy szczepionki: przeciw meningokokom typu C i HiB (WZW typu B).

Szczepienia wykonywane w szkole lub przez lekarza ogólnego:

- 4-5 lat: szczepionka 4 in 1 (błonica, tężec, krztusiec i choroba Heinego-Medina) oraz MMR (odra, świnka i różyczka),
- 11-14 lat: Tb (tężec i błonica).

ja znalazłam to :tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry