reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Dziewczyny potrzebuje konsultacji!
Otoz opisze sytuacje od poczatku... 3 tygodnie temu moj Kacper zaczal strasznie wymiotowac ale tak chlustac wrecz.... bylam u lekarza i 2 razy w szpitalu i raz powiedzieli ze ma za duzo kwasow w zaladku a drugim razem ze to przeziebienie:szok: Przepisali Gaviscon i Zantac ale srednio pomogly... no ale wymioty po 2 tyg same ustapily... bylo ich coraz mniej az w koncy wcale.Ale minal tydzien i znow powrocily...:-( Jest to straszne bo i Kacper sie meczy, my sie martwimy... Noi tak szukam przyczyny... juz myslalam ze to moze refluks, alergia na mleko mod (zmienialam 2 raz wiec odpada), alergia na laktoze... no ale dzisiaj mi przyszedl taki nowy pomysl ze moze to byc od ACTIMELI....Wlasnie jakos 3 -4 tyg temu zaczelam profilaktycznie pic (dla zdrowotnosci)1-2 actimele i jakos -z tego co pamietam - wtedy zaczely sie te wymioty. teraz nie kupywalam tydzien a bylam na zakupach 2 dni temu i kupilam i zaczelam pic i znow wymioty wrocily. Powiedzciemi czy mozliwe ze to to???? ja jestem zielona normalnie...czy actimel moze powodowac wymioyt?. Zaznacze ze karmie teraz piersia ale 3-4 razy na dobe. Reszta butla. Jak myslicie??????

a nie przekarmiasz go czasem? u mnie maly wymiotowal buzka i noskiem bo za duzo jedzonka mu wpychalam:-(, zaczelam regulowac jedzenie i juz nie wymiotuje:tak:
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje konsultacji!
Noi tak szukam przyczyny... alergia na mleko mod (zmienialam 2 raz wiec odpada), no ale dzisiaj mi przyszedl taki nowy pomysl ze moze to byc od ACTIMELI

A nie zastanawiałaś się nad alergią na mleko krowie? Actimel jest mleczny. I zapytam jeszcze, jakich dwóch mlek modyfikowanych używałaś? Czy oba zawierały białko mleka krowiego, czy hydrolizaty?
 
Dziewczyny potrzebuje konsultacji!
Otoz opisze sytuacje od poczatku... 3 tygodnie temu moj Kacper zaczal strasznie wymiotowac ale tak chlustac wrecz.... bylam u lekarza i 2 razy w szpitalu i raz powiedzieli ze ma za duzo kwasow w zaladku a drugim razem ze to przeziebienie:szok: Przepisali Gaviscon i Zantac ale srednio pomogly... no ale wymioty po 2 tyg same ustapily... bylo ich coraz mniej az w koncy wcale.Ale minal tydzien i znow powrocily...:-( Jest to straszne bo i Kacper sie meczy, my sie martwimy... Noi tak szukam przyczyny... juz myslalam ze to moze refluks, alergia na mleko mod (zmienialam 2 raz wiec odpada), alergia na laktoze... no ale dzisiaj mi przyszedl taki nowy pomysl ze moze to byc od ACTIMELI....Wlasnie jakos 3 -4 tyg temu zaczelam profilaktycznie pic (dla zdrowotnosci)1-2 actimele i jakos -z tego co pamietam - wtedy zaczely sie te wymioty. teraz nie kupywalam tydzien a bylam na zakupach 2 dni temu i kupilam i zaczelam pic i znow wymioty wrocily. Powiedzciemi czy mozliwe ze to to???? ja jestem zielona normalnie...czy actimel moze powodowac wymioyt?. Zaznacze ze karmie teraz piersia ale 3-4 razy na dobe. Reszta butla. Jak myslicie??????

Slyszalam ze Actimele sa do dupy za przeproszeniem i uzalezniaja :szok: ale nie wiem ile w tym prawdy. W kazdym razie odstaw actimele i poczekaj na efekty. To najlepsze wyjscie z tej sytuacji.
 
Slyszalam ze Actimele sa do dupy za przeproszeniem i uzalezniaja :szok: ale nie wiem ile w tym prawdy. W kazdym razie odstaw actimele i poczekaj na efekty. To najlepsze wyjscie z tej sytuacji.
Ja o actimelach też nic dobrego nie słyszałam:baffled:. Mój jest weterynarzem i niektórzy jego znajomi ze studiów pracują w nadzorze u danona przy aktimelach - podobno syf jakich mało...:baffled::shocked2:... Ale przyznam że oni wyjątkowo potrafią obrzydzić wszystko:baffled::-D
 
Witam wszystkie mamy:)
U nas też kłopot z uczuleniem jakimś.
Myśleliśmy, że to skaza...przeszliśmy na Nutramigen...problemy brzuszkowe minęły ale krosty nie schodzą. (jesteśmy na Nutramigenie już miesiąc).
Mamy maść sterydową, pomaga, ale jak przestajemy stosować krosty wracają.
Pediatra niezbyt potrafi pomóc...wszystko karze odstawiać i zmieniać....

Piersią karmiłam dwa miesiące. Sami podjęliśmy decyzję o zmianie mleka, bo pediatra by jeszcze z miesiąc czekała. Z tym, że Pawełek już wcale nie sypiał, tylko krzyczał, a ja piłam samą wodę i prawie nic nie jadłam bo niby wszystko mu szkodziło...:wściekła/y: Więc trzeba było działać...

Ma ktoś podobny problem?
 
Cześć dziewczyny! Chciałam zwrócić uwage na problem bolącego brzuszka. tezmyslałam, że mamy kolki a okaało się e to postępujące zakażenie moćzowe bakteriami. gdyby nie zrobi,la za namowa kuzynki badania moczu to bym nie wiedziała bo mała była wesolutka i żywotna i jadła przybierajac na wadze, czasami ją brzuszek bolał. kiedymiała podwyższoną temperaturkę zbadałam mocz bo juz nie wiedziałam co się dzieje (a lekarka nic niepokojacego nie widziała) i od razu wylądowałyśmy w szpitalu. tam badania i antybiotyk dożylnie....i tak minęły ferie i... chrzciny w kaplicy w szpitalu bowszystko było zaplanowane i tesciowie z anglii przylecieli. Właśnie wyszłyśmy ze szpitala po ponad tyodniowym leczeniu.
takze nie lekcewazcie badania moczu u waszych dzidziów bo moze cos sie dzieje a nie wiecie o tym. Niemowlaczki łatwo bakterie łapią. Pozdrawiam!


TAK własnie tez sie do tego przymierzam, podobno jak dzieci sa niespokojne trzeba mocz zbadac. Napisz mi jak i kiedy zbieralas siuski?
 
reklama
Cześć dziewczyny
Jestem mamą Błażejka, u nas wykryto skazę białkową i atopowe zapalenie skóry, próbowałam mu podawać nutramigen1 ale nie chciał jeść, teraz jesteśmy na bebilonie pepti1 i jest ok. Skóra pomału dochodzi do siebie, chociaż najgorzej jest opanować te wysypki i plamy na buzi :-(Maść zapisana przez panią dermatolog jest na całe ciało z wyjątkiem twarzy ( bo za mały jest jeszcze), może macie coś co u was się sprawdziło?? Mam pytanie zostało mi kilka nieotwartych puszek nutramigenu, może chciałaby któraś odkupić.Zainteresowane zapraszam do kontaktu na priv.
Pozdrawiam
 
Do góry