reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie Naszych Dzieci

reklama
Niet, juz moze isc na emeryture, ale nie chce. Rozmawialam z nim ostatnio (w marcu) - mowil, ze jak pojdzie na emeryture to bedzie siedzial w domu i tylko czekal na smierc, a tak ma zajecie, wiec jeszcze troche popracuje :tak:
 
Niunia nie chce jeść ale chyba powoli jej się poprawia za to ja jestem chora - chyba grypa. Ledwo chodzę i nie mam siły latać za małym skubańcem. A mąż pracuje od 8 do 20:-( .
Ale jeszcze tylko jutro muszę wytrzymać bo potem Święta:tak: .
 
Mam nadzieje ze wszystkie male i duze chorowitki sa juz zdrowe!!!!!!
bylam z Frankiem u ortopedy zeby zobaczyl te jego wyczyny biegowe ;-) co sie martwilam ze zaczal inaczej nozki stawiac przy bieganiu tak wysuwa je do tylu jak sprinterzy a nie na boczki jak na poczatku kiedy zaczynal chodzic.Okazalo sie ze wszystko w porzadeczku a to ze teraz nozki tak stawia oznacza ze ma dobrze rozwiniety zmysl ronowagi i nie musi sie juz asekurowac.Zalapalam sie tez przypadkiem na reprymende jednej mamy ktora przyszla na kontrole z 11,5 miesieczniakiem ktory byl jej zdaniem malym leniuszkiem (od 4 miesiaca zycia byl sadzany z podparciem poduszek) co prawda teraz sam jakos tam siadal i wstawal ale do przemieszczania sie nie garnal no a mama za raczki go ku jego uciesze po korytarzu prowadzala lub stawial i zachecala do kroczkow a jak to lekarz zobaczyl poprosil ja kulturalnie do gabinety i wyjasnil jaka krzywde robi dziecku.Wiedzialam ze prowadzanie za raczki nie jest zbyt zdrowe ale zeby taka reprymede dac :szok: ponoc jesli juz to mozna dziecko trzymac za jedna raczke i nigdy tak aby raczki byly w gorze.
A co do tego malca to ma wade postawy nadwyrezone stawy i skierowanie na rechabilitacje.
:-(
 
Buba - super, że wszystko się wyjaśniło i jest OK.
My też wybieramy się na kontrolę do ortopedy, nie wiem jeszcze kiedy, ale mały chodzi już całkiem dobrze, więc wypadałoby się przejść:tak:. Co prawda nic niepokojącego nie zauważyłam, ale dla czystego sumienia musimy się pokazać "fachowcowi";-).
 
A państwowo to do ortopedy trzeba mieć skierowanie, bo wstyd przyznać, ale nie jestem zorientowana... :zawstydzona/y:
A co do smecty to ona wiąże na czasteczkach tosyny i przez to zmniejsza ich działanie tak jak wegiel a nie hamuje ruchy jelit jak np. loperamid, zatem moze byc stosowana w biegunkach wirusowych i bakteryjnych, bo organizm nadal sie oczyszcza ale nie ulega odwodnieniu. A orsalit jest tylko na recepte.
 
buba zaszokowalas mnie ze nie mozna dziecka za raczki prowadzac ... michal zanim zaczal sam chodzic byl przez nas prowadzany najpierw za 2 potem za 1 raczake ... z kamilka mamy tak samo - prowadzamy ja za 2 raczki - ona sie do tego garnie ... prawde mowiac nigdy takiej opini od nikogo nie slyszalam ...
 
Idziu kochana ja tez sie sama zszokowalam wiedzialam ze to nie jest za dobre bo sama jestem takim przykladem i place za to teraz.Ale dzis mi potwierdzila moja znajoma ze ona tez ochrzan dostala za prowadzanie za raczki.Nie sadzilam ze ortopedzi az tak stanowczo sa przeciwni takim praktykom..Malucha mozna za raczke jedna prowadzac kiedy sam juz chodzi.Dziecko ponoc powinno najpierw chodzic bokiem przy meblach potem po ukosie probujac stawiac kroczki i wreszcie gdy bedzie gotowe SAMO sie puszcza i rusza w linni prostej.Prowadzajac za raczki ponoc zaburza sie prawidlowy rozwoj jakis tam krzywizn co w przyszlosci w doroslym zyciu ma konsekwencje w zwyrodnieniach i bolach kregoslupa i stawow.Oprocz tego maluszek nie ma mozliwosci cwiczenia zmyslu rownowagi i puszczony samodzielnie nie potrafi balansowac cialem gdyz ma malo ku temu okazji.Zwykle prowadzanie za raczki opoznia samodzielna nauke chodzenia gdyz rozleniwia dziecko i tym samym zaniedbuje maluch samodzielne proby a domaga sie naszej interwencj i pomocy przy chodzeniu wyciagajac lapki.Dziecku ktore chodzi z raczkami w gorze nieprawidlowo napinaja sie jakies tam grupy miesni i obciaza sie kregoslup oraz stawy.Oczywiscie ze objawyow nie widac golym okiem i zaden pediatra nie powie ze cos nie tak.Dopiero po szczegolowym badaniu wychodzi sprawa na wierzch.U tego maluszka co opisalam wyszla na kontroli gdy okazalo sie ze po przez niewlasciwe stymulowanie do rozwoju motorycznego doszlo zwyrodnienia.Niektore dzieci do lat trzech maja fizjologicznie krzywe nozki ale nie wszystkie u niektorych moze to byc objaw ze cos sie dzieje.Warto obserwowac dlatego ja zawsze swoje watpliwosci konsultuje ze specjalista a nie z pediatra bo z pediatrami to roznie kazdy ma swoja teorie.....Poprosze ortopede nastepnym razem o szczegolowy wyklad to wam wkleje o co dokladnie biega ;-) z tym chodzeniem za raczki.
Irlandia nie mam pojecia ale wydaje mi sie ze do specjalisty to chyba trzeba :confused:
 
dzieki buba za info ...
tak sobie mysle ze my tez moze wybierzemy sie do ortopedy na kontrole chociaz nasza poediatra powiedziala ze nie ma potrzeby dopoki dziecko nie chodzi ... ale jest super babak i da skierowanie bez problemu jak poprosze ...
a mam jeszcze pytanie odnosnie klekania ( a wlasciwie siadania) na kolankach ... pamietam ze jak michal byl maly to go ganialismy za takie siadanie ... a teraz slyszalam ze jak piety sa na zewnatrz to nie ma problemu a jak do wewnarz to nie pozwalac ? co wy o tym wiecie ? mam nadzieje ze dobrze opidsalam o jaka pozycje mi chodzi ...
 
reklama
Idziu
O dobre pytanie z tymi pietami bo tez sie mialam zapytac i zapomnialam :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y:
Ja Franka tez troche gonie i musze powiedziec ze skutek przynosi bo coraz rzadziej tak siada(chyba pisanki mu sie gniota ;-) ) Bede u lek. w czwartek to sie zapytam.A moze ktoras z was ma info odnosnie ksztaltowania sie bioderek przy siadaniu na nozkach tzn. jak nozie sa w tyle?Jaki to ma wplyw???
 
Do góry