reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaświadczenie lekarskie a przedluzenie umowy w lracy

Wiesz we wtorek masz podpisanie umowy a w środę lekarza tak?!nawet nie wiesz czy zobaczysz cos na usg więc czym się przejmujesz? Widzialas tylko test ciążowy z 2 kreskami nie masz potwierdoznej ciąży a uwierz że może być różnie.
Robiłam badanie z krwi i wyszło że to 6 tydzień, więc coś na pewno tam wyjdzie. Idę teraz do lekarza, żeby potwierdził że wszystko rozwija się prawidłowo i nie chce żeby póki co wystawiał mi tego zaświadczenia
 
reklama
To faktycznie ciężka sytuacja 😔 mam nadzieję, że wszystko się uda, ale też wydaje mi się, że nawet jak powiesz po 12 tygodniu że jesteś w ciąży, to już muszą Ci przedłużyć umowę, przynajmniej do dnia porodu. Bo tak działa prawo że po 3 miesiącu jesteś chroniona.
Wiem tylko właśnie jak chce umowę na dłuższy czas niż do porodu dlatego nie mówię jeszcze, a już wiem że będę miała taki opierdo...l aż miło 😪😪😪
 
Robiłam badanie z krwi i wyszło że to 6 tydzień, więc coś na pewno tam wyjdzie. Idę teraz do lekarza, żeby potwierdził że wszystko rozwija się prawidłowo i nie chce żeby póki co wystawiał mi tego zaświadczenia
To tylko badanie bety hcg robilas, może nie być serduszka może być puste jajo plodowe, wszystko może być. Dlatego się nie przejmuj bo to tylko 6 tydz podpisz umowę i tyle. A na następnej wizycie poproś zaswiadczenie o ciazy i już.
 
To była już druga umowa, następna po próbnej a teraz mam mieć przedłużoną na 2 lata
miej na uwadze że pracodawca może podpisać jeszcze dwie umowy z Tobą na czas określony. Trzy na określony mogą trwać maksymalnie 33 miesiące. to jeszcze wczesna ciąża nie byłaś na usg nie przyznawałabym się. A firma do 20 osob czy powyżej 20?
 
reklama
Robiłam badanie z krwi i wyszło że to 6 tydzień, więc coś na pewno tam wyjdzie. Idę teraz do lekarza, żeby potwierdził że wszystko rozwija się prawidłowo i nie chce żeby póki co wystawiał mi tego zaświadczenia
Jeżeli nie chcesz zaświadczenia to lekarz Ci go nie wypisze. To nie jest obowiązek. Beta nie służy do określania wieku ciąży. A z ciekawości jaki był wynik i kiedy miałaś ostatnią miesiączkę?
 
Do góry