reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaświadczenie lekarskie a przedluzenie umowy w lracy

Tyle to ja wiem, nie o to pytam, pytam czy podpisać umowę nie mówiąc o ciąży i powiedzieć dopiero później że niedawno sama się dowiedziałam i pytam czy lekarz musi mi teraz wystawić zaświadczenie, czy jak nie chce to tego nie zrobi, bo jak qystawi mi teraz pomimo prośby że teraz go nie potrzebuję to wyjdzie moje kłamstwo, a nie oszukujmy się każdy patrzy na siebie i stara się jak najlepiej zadbać o swoją przyszłość, pytanie tylko czy mój plan się uda :)
Ja zaswiadczenie o ciazy brałam dopiero w 12 tyg😀
 
reklama
Kochana nic nie mów, podpisz umowę i później powiedz o ciąży, nawet jak lekarz wystawi już kartę ciąży to i tak cię o to nikt nie poprosi bo i po co?! Nikomu nie musisz mówić że dowiedziałaś się wcześniej 😉
A jak powiem około 2 tygodni po podpisaniu umowy to będzie to już takie "wiarygodne"? Jak myślicie? Bo tak pomyślałam, że powiem o ciąży po drugiej wizycie u ginekologa, wtedy poproszę go o zaświadczenie i będę miała podkładkę. Tylko czy on mi wypisze to zaświadczenie wtedy kiedy będę chciała. Póki co z tą informacją mam większego stresa niż z całą ciążą :(
 
bo koleżanka podpisuje umowę dzień przed ginekologiem. Więc teoretycznie o ciąży mogła w dniu jej podpisania nie wiedzieć. Nie wiem tylko czy jeśli nadal nie był to 12tc to czy pracodawca może cofnąć tę umowę.
Pracodawca nie będzie mógł niczego cofnąć. Autorka nie ma obowiązku mówienia o tym, ze jest w ciąży na tak wczesnym etapie...
 
A jak powiem około 2 tygodni po podpisaniu umowy to będzie to już takie "wiarygodne"? Jak myślicie? Bo tak pomyślałam, że powiem o ciąży po drugiej wizycie u ginekologa, wtedy poproszę go o zaświadczenie i będę miała podkładkę. Tylko czy on mi wypisze to zaświadczenie wtedy kiedy będę chciała. Póki co z tą informacją mam większego stresa niż z całą ciążą :(
Nie wiem jakie masz stanowisko pacy, czy praca może w jakiś sposób zagrażać ciąży. Jeśli nic Ci w niej nie grozi to powiedz o ciąży po skończonym 12 tygodniu
 
A jak powiem około 2 tygodni po podpisaniu umowy to będzie to już takie "wiarygodne"? Jak myślicie? Bo tak pomyślałam, że powiem o ciąży po drugiej wizycie u ginekologa, wtedy poproszę go o zaświadczenie i będę miała podkładkę. Tylko czy on mi wypisze to zaświadczenie wtedy kiedy będę chciała. Póki co z tą informacją mam większego stresa niż z całą ciążą :(
Ja jestem w jeszcze gorszej sytuacji bo jestem w 11 tygodniu, w pracy nie wiedzą, czekam do 7 września aż mi przedłuża umowę I wtedy mam zamiar powiedzieć, lipa jak cholera bo będzie to już nie wiem 14 czy 15 tydzień więc będzie wiadomo że wiedziałam wcześniej i specjalnie nie powiedziałam 😒
 
Wiesz we wtorek masz podpisanie umowy a w środę lekarza tak?!nawet nie wiesz czy zobaczysz cos na usg więc czym się przejmujesz? Widzialas tylko test ciążowy z 2 kreskami nie masz potwierdoznej ciąży a uwierz że może być różnie.
 
Ja jestem w jeszcze gorszej sytuacji bo jestem w 11 tygodniu, w pracy nie wiedzą, czekam do 7 września aż mi przedłuża umowę I wtedy mam zamiar powiedzieć, lipa jak cholera bo będzie to już nie wiem 14 czy 15 tydzień więc będzie wiadomo że wiedziałam wcześniej i specjalnie nie powiedziałam 😒
To faktycznie ciężka sytuacja 😔 mam nadzieję, że wszystko się uda, ale też wydaje mi się, że nawet jak powiesz po 12 tygodniu że jesteś w ciąży, to już muszą Ci przedłużyć umowę, przynajmniej do dnia porodu. Bo tak działa prawo że po 3 miesiącu jesteś chroniona.
 
reklama
Do góry