reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Witam jestem nowa na forum i mam pytanie odnosnie zasilkow....
Czy naleza mi sie jakies zapomogi? Mieszkam z mama, synkiem i chlopakiem (nie jestesmy po slubie) Mama zarabia 1000zl, ja nie pracuje bo wychowuje synka a mogego xxx zwolnili ostatnio z pracy i nic nie ma. xxx nie jest zameldowany tu gdzie mieszkamy!
Prosze o pomoc bo naprawde nam ciezko
Idżcie do MOPSu tam Ci powiedzą co ci się należy i czy spełniasz kryteria co do pomocy.Zasiłek dla samotnej matki nie będzie Ci się nalkeżał jeżeli ojciec dziecka go uznał.Możesz ubiegać się o zapomogę okresową i celową,ale to zależy od dochodów.
 
reklama
cześć wszystkim mam mały problem mój chłopak siedzi w zakładzie karnym, nie mam żadnych dochodów czy należy mi się jakiś zasiłek ??? Jestem oczywiście w ciąży nigdy nie pracowałam mam 19 lat i żadnej pomocy od nikogo. Na rodziców nie mogę liczyć i jestem wychowanką domu dziecka ... Proszę o kontakt 23422290 to mój nr gg... Czekam. I z góry dziękuje pozdrawiam :**
 
cześć wszystkim mam mały problem mój chłopak siedzi w zakładzie karnym, nie mam żadnych dochodów czy należy mi się jakiś zasiłek ??? Jestem oczywiście w ciąży nigdy nie pracowałam mam 19 lat i żadnej pomocy od nikogo. Na rodziców nie mogę liczyć i jestem wychowanką domu dziecka ... Proszę o kontakt 23422290 to mój nr gg... Czekam. I z góry dziękuje pozdrawiam :**
Proponuje udać się do MOPSu tam powiedzą Ci co i kiedy Ci się należy
 
Witam!Jestem matką,mam 4miesięczną córkę.Nie jestem w związku,córka nosi nazwisko po ojcu...obecnie konczy mi sie macierzynski...wychowawczego nie dostane poniewaz z dniem porodu pracodawca rozwiazal ze mna umowe...ojciec dziecka nie daje mi zadnych pieniedzy na jej utrzymanie...do tego jakby było mało gdy byłam w ciąży ojciec córki siedział w więzieniu,teraz jest na przerwie w karze...ojciec corki pracuje dorywczo, jest na bezrobociu bez prawa do zasiłku... Chciałam się zapytać czy w mojej sytuacjii mogę liczyć na jakąś pomoc czy to z ZUS-u czy GOPS??Nie wiem co mam robic poniewaz niedługo zostane bez środków do życia;/proszę pomóżcie mi!!!:-(
 
Pracownika socjalnego w społecznosci lokalnej. Tzn sąsiadki - te potrafią być ok ale i zazdrosne ze pani dostaje kase a Pai ma z czego zyć i wyjawia że partner mieszka z Panią.. wówczas moze nastąpić REGRES - czyli spłata zaciagniętych zapomog i zaisłków. Niestety :(
Nieraz dostaje sie również kupony na zakupy dla takiej rodziny, i kupuje Pani w wybranych sklepach co chce i potrzebuje. Pozdrawiam!


ale np jak partner nie jest zameldowany w tym samym miejscu a mieszka z matka dzieci....
to urzednicy nie maja dowodu ze para mieszka razem , bo zawsze w czasie kontroli moze powiedziec ze odwiedza znajomą?
 
Witam!
Mam pytanie... Obecnie pozostaję w związku z ojcem mojego dziecka (nie jesteśmy małżeństwem) , jednakże nasze relacje wróżą rychły rozpad wspólnego zycia.
Partner uznał dziecko. Na jaką pomoc mogę liczyć od państwa jeżeli zostanę sama z dzieckiem? Tata dziecka pracuje "na czarno". W wypadku sprawy alimentacyjnej nie wykaże żadnego dochodu... Jego rodziców także uznaja za osoby nie wypłacalne ,wiec i z tej opcji nie mogę skorzystać... Ja natomiast obecnie nie pracuję i zajmuję sie wyłącznie dzieckiem ,które dopiero za rok może być zapisane do przedszkola ( w naszym mieście żłobków nie ma).
Czy ktoś moze mi doradzić gdzie w takiej sytuacji mogę udać sie po pomoc? O pomocy z Mops słyszałam ,ale czy są i inne placówki tego typu?
i jeszcze jedno pytanko... Ile czasu musiałoby minąć od momentu zasądzenia wyroku alimentacyjnego,ązeby sad uznał ojca dziecka za osobę nie wypłacalną? Po jakim czasiemozna kozystac z zasilku alimentacyjnego?
Z góry dziekuję za odpowiedz :)
 
mozesz sie starac o zasilek od miasta czy gminy-rodziny,dla samotnej matki ci nie przysluguje,bo ojciec uznal dziecko,oprocz tego zasilek z mopsu(celowy,staly) lub jakos pomoc z caritas czy z organizaji przykoscielnej
aby dostac aliementy musisz zmiesc sprawe do sadu,po otrzymaniu wyroku musisz poczekac 2 czy 3 miesiace,jak ojciec dziecka nic nie zaplaci wnosisz sprawe do komornika,jak komornik nic nie sciognie,mozesz skladac o fundusz alimentacyjny,tylko do tego potrzeby jest zasw od komornika o niesciogalnosci za ost dwa miesiace
 
Mozi ma racje.Musisz odczekać po sprawie i dopiero wtedy podać do komornika.A to czy on ma z czego płacić czy nie to nieważne.Dziecku należą się alimenty i każdy sąd je zasądzi,a to że on nie pracuje - nie jest ważne.
 
Witam serdecznie!co nie co przeczytalam na forum,ale nie znalazlam odpowiedzi na moja obecna syt.
Bedzie pragmatycznie:
jestem w ciazy i nieststy nie uloze sobie zycia z ojcem mego dziecka.Jestem teraz na zwolnieniu,po urlopie macierzynskim,nie wroce do pracy,bede lawirowac na zwolnieniu,jesli sie uda.Prosze nie oceniac,nie prawic moralitetow,nie po to tu jestem.To wylacznie moja sprawa.Pytanie jest takie:czy jesli zrezygnuje z pracy,badz bede na zwolnieniu,to czy przysluguje mi jakies wsparcie dla samotnych matek?jesli-to chcialabym prosic o konkretne dane.Z gory dziekuje.
 
reklama
Witam serdecznie!co nie co przeczytalam na forum,ale nie znalazlam odpowiedzi na moja obecna syt.
Bedzie pragmatycznie:
jestem w ciazy i nieststy nie uloze sobie zycia z ojcem mego dziecka.Jestem teraz na zwolnieniu,po urlopie macierzynskim,nie wroce do pracy,bede lawirowac na zwolnieniu,jesli sie uda.Prosze nie oceniac,nie prawic moralitetow,nie po to tu jestem.To wylacznie moja sprawa.Pytanie jest takie:czy jesli zrezygnuje z pracy,badz bede na zwolnieniu,to czy przysluguje mi jakies wsparcie dla samotnych matek?jesli-to chcialabym prosic o konkretne dane.Z gory dziekuje.[/QUOT
Z tego co się orientuję to zasiłki celowe,ale twoje dochody muszą mieścić się w kryteriach MOPS.Idż tam tam Ci wszystko powiedzą.Samotną matką będziesz w momencie kiedy urodzisz ojciec dziecka będzie nieznany.Możesz starać się o alimenty od niego
 
Do góry