reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Dziekuje za odp.Zarobki nie przekraczaja najnizszej krajowej.Zatrudnilam sie u mamy,dokladnie po to,by isc na zwolnienie.Nie dogaduje sie z przyszlym ojcem mego dziecka,choc twierdzimy,ze sie kochamy...Bywa.Widocznie mamy zbyt wygorowane wymagania.Ciaza mnie zaskoczyla,mialam probl.hormonalne.To bylo wprost nielogiczne bym zaszla w ciaze.Tysiace planow,dalsza kariera-legla poki co w gruzach:szok:.Ni potrafie sie odnalezc w syt.gdzie nie stac mnie na wiekszosc rzeczy,a bylo stac na wiekszosc do tej pory...Chodzi mi tylko o wsparcie materialne jakikolwiek by ono nie bylo,pomoze mi tez mama.Pracy sie nie lękam.osignelam juz wiele w zyciu,ale mam zostawic dziecko 5 miesieczne i zapierdzielac do roboty???(wtedy skonczy mi sie kasa za okres macierzynski)no jak??Tak sie zlozylo,ze nie uklada mi sie,ze nie potrafie sie dogadac,ze cierpie cholera z tego powodu,ale nic na sile!Wiec nie chce dodatkowo cierpiec z powodu braku finansow na podstawowe czynnosci i potrzeby zyciowe!Nie jestem kobieta,ktora zamyka buzie,tylko dlatego,zeby facet przy boku pozostal.Bo to nie jest bycie.A ja cale zycie szukam cholernej milosci,ale widocznie moja uroda plus zawartosc łba-wciaz przyciagaly same klopoty.Zazdroszcze tym tzw.przecietnym.To one zazwyczaj maja chalupy wybudowane przez przecietnych chlopow,a ja naleze do tych,co ta chalupe sobie sama postawic musiala.A tych chlopow cale pola byly.Teraz bede miala dziecko,z pierdzielonym inteligentem,z sianem w kieszeni,jeszcze w dodatku z ktorym nie bede.Auć!Zycie......Chyab przyozdobilam watek swojej wypowiedzi o kawaleczek historii...Wybaczcie kobiecie w ciazy:-D
 
reklama
Witam mam pytanie, troszkę tu czytałam i na innych stronach również. We wrześniu mam pierwszą rozprawę rozwodową, mam roczną córeczkę, przyznane sądownie alimenty 200zl na mnie i 200zl na córkę. Mąż nie płacił alimentów i dostaje obecnie z funduszu, z GOPSU dostaję 68zl rodzinnego. Na innej stronie kobieta.info.pl wyczytalam ze po rozwodzie tez sie nalezy Czy po rozwodzie przysługuje mi zasiłek dla samotnej matki i w jakiej wysokosci??
 
Po rozwodzie również będziesz dostawała alimenty z funduszu o ile tatuś sam nie zdecyduje się płacić.Jeżeli chodzi o tzw. zasiłek dla samotnej matki to należy się ale tylko wtedy kiedy ojciec dziecka jest nieznany lub nie żyje.W twoim wypadku niestety go nie dostaniesz no chyba,że przepisy się zmienią.Jak narazie nic na to nie wskazuje
 
Czy wie ktos jak to jest z urlopem wychowawczym???

Od dzisiaj przechodze na urlop wychowawczy.Zlozylam podanie u pracodawcy w odpowiednim terminie i otrzymalam pismo od pracowadcy ze udziela mi takiego urlopu.Teraz nie wiem czy mam czekac az on sam zglosi to do ZUS czy to ja musze gdzies zglaszac?
Nalezy mi sie zasilek z MOPS 400 zl ale nie wiem czy musze tam jakis papierek zanosic ze jestem na wychowawczym i skad ten paier.Z ZUS sama odebrac czy pracodawca z ZUS dostanie i mi doreczy????
Moze zagmatwane troche ale mam nadzieje ze ktos zrozumie o co mi chodzi.
 
Rosi ja nie potrafię Ci pomóc.Może napisz na poradach prawnych tam na pewno prawniczka Ci pomoże znaleźć odpowiedz
 
Witam dziewczyny:-)

Ja mam takie pytanie, jak to jest z dopłatami do przedszkola z MOPS-u?
Michaś idzie od września do przedszkola, alimenty dostaję z funduszu i jestem bezrobotna. Ktoś wie jak wygląda taka sytuacja?
 
WITAM,

jestem tu nowa i prosze o pomoc. Jestem w zwiazku z ojcem mojej coreczki ale nie uklada nam sie i chcialabym odejsc od niego wiec jesli bym odeszla to czy nalezy mi sie jakis zasilek? jestem obecnie na urlopie wychowawczym! zeby dostac jakas pomoc z MOPSu to musze go podawac o alimenty? dziekuje i czekam na info

pozdrawiam
 
WITAM,

jestem tu nowa i prosze o pomoc. Jestem w zwiazku z ojcem mojej coreczki ale nie uklada nam sie i chcialabym odejsc od niego wiec jesli bym odeszla to czy nalezy mi sie jakis zasilek? jestem obecnie na urlopie wychowawczym! zeby dostac jakas pomoc z MOPSu to musze go podawac o alimenty? dziekuje i czekam na info

pozdrawiam
jak sadze,partner uznal dziecka,wiec nie nalezy Ci sie dodatek dla samotnego rodzica,bardziej rodzine czy z mopsu jakis zasilek celowy czy staly
najlepiej poczytaj watek i sie wiecej dowiesz i pod tym linkiem Ważne informacje, przydatne adresy itp.
 
Poza rodzinnym izasiłkami celowymi i okresowymi nie należy Ci się nic z MOPSu.Jedynym sensownym wyjściem są alimenty od ojca dziecka
 
reklama
mamuska ja zeby dostac zasilki z mopsu musialam miec zalozona sprawe o aliemnty. rodzinne tez sie nie nalezy po roztsaniu z ojcem dziecka bo instytucja wypalcajaca zasilek rodiznny kiedy doneisie sie np wyrok alimentacyjny moze zadac zwrotu nienaleznie pobranych swiadczen, a za te swiadczenia moga uznac czas od rozstania do zakonczania sprawy o alimenty, tzn do czasu uprawomocnienia sie wyroku
 
Do góry