reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Kasik to super masz wyniki !!! Teraz już możesz odetchnąc i się skupić na kompletowaniu wyprawki :-)
Ja ide dopiero we wtorek do genetyka i mimo wszystko cały czas w strachu. U mnie przeziernosc była 2,16.I to PAAPA wysokie, nigdzie nie mogę znalezc co to oznacza. Wszędzie piszą że jak za małe to źle.Wiec juz cała głupia jestem.
 
reklama
Kotuska nie czytaj i nie szukaj bo składa się na to wiele czynników i tylko program komputerowy potrafi to dobrze zinterpretować.

Smerfeta porównałam do Twoich wyników to mamy tylko trzeci wynik podobny, resztę Ty masz dużo lepszą ale nie ma się co dziwić u Ciebie nie wpisali ivf i wiek też ok więc pewnie stąd taka duża różnica.
 
Witam :tak:

A jednak wracam wcześniej niż myślałam:sorry: Mąż sam zaproponował wizytę w klinicę i szybsze działanie niż planowane w przyszłym roku.
Nie zmieniłam kliniki, to moja 3. Tytuł profesorski na mnie nie robi wrażenia, a dr M polubiałam, poznał mój organizm i ostatnie podejście było najlepiej poprowadzone. A po drugie żeby było na ivf sprzedalismy auto i nie mam czy jechać do Białegostoku 450 km w jedną stroną:confused2:
Więc zaczynamy. Od dziś antykoncepcja, po @ wizyta, badanie bakteriologiczne i posiewy, badanie M nasienia i stymulacja.
Dr zaproponował badanie PGD zarodków, na wizycie wstępnie sie zgodziliśmy ale teraz mam mieszane uczucia:confused2:bo blastometr pobierany jest w 3 dobie i tym samy zarodki podawane w 5 dobie. Nie wiem czy to da odpowiedź ze mamy słabe zarodki... kariotypy mamy ok, brak chorób w rodzinie, ja mam 30 lat a M 36. Naszym problemem jest głównie moja endo, niskie AMH i bardzo słabe nasienie M. Jeżeli nie uda sie 5 podejście to kolejne jest z dawcą nasienia .
Taki mamy plan. Już pisałam do Novum i Nasz Bocian na forum odnośnie PGD.

Fajnie do Was wrócić, i tak was podczytywałam. Widzę że przewaga ciężarnych nad starającymi się :sorry:Mam nadzieję że też kiedyś dołącze to tej drugiej grupy.
 
Gizas kochana cieszę się, że się odezwałaś i że wracasz do gry :-):tak: PGD zarodków jest chyba bardzo drogie? Dzisiaj się nas genetyk pytała czy robiliśmy bo nam proponowała przy wcześniejszych wizytach ale my mieliśmy tylko dwa zarodki więc nie było w czym wybierać :zawstydzona/y:
 
W zależności od rodzaju od 3500 do prawie 6000 za badanie do 4 zardoków. Więce nie miałam nigdy a to fakt że strasznie to drogie i nie wiem czy porzebne:sorry:Bo pogodziliśmy sie z decyzją o dawstwie nasienia więc nie wiem czy to PGD jest słuszne szczególnie że skierowaniem są

  • wywiad genetyczny
  • występowanie chorób genetycznych w rodzinie
  • zdiagnozowane nosicielstwo chorób genetycznych
  • wiek matki - powyżej 40 lat
  • poronienia samoistne
  • nieudane programy zapłodnienia pozaustrojowego (transfer dobrej jakości zarodków

a my mieliśmy co prawda dobre zarodki ale na 2- 3 dobę a w 5 żadnego.
 
Gizasku witaj!!!! :-D Fajnie że wracacie do gry i fajnie że macie nowe plany. Myślę, że dobrze wszystko przemyślałaś. Jedynie chciałabym zapytać czy robiliście badania genetyczne mutacji? Często zaleceniem do tego są słabe parametry nasienia. Może jeszcze przeciwciała ANA1 dla Ciebie i dla M? Chyba że już robiłaś. U mnie w różnych przeciwciałach tkwiła tajemnica problemu.
Cieszę się, że się odezwałaś i mocno zaciskam kciuki za Ciebie :tak:


Kasik
masz rację, ivf podwyższa ryzyka w prenatalnych. Pewnie wpisują w kalkulatorek "ivf" i słupki od razu w dół. Cieszę się, że masz ładne wyniki :tak: pozostaje Ci relaks, zdrowe odżywianie iiii rooooośnij ;-)
 
Dziewczyny pisze w imieniu AniaM81, jutro ma cc, bo jeden z malców ma co jakiś czas spadki tętna. Od kilka dni jest w szpitalu bo skróciła jej się szyjka i ma lekkie rozwarcie

Gizas bardzo cieszę się że wracasz do walki, trzymam mocno kciuki za Ciebie
pozdrowienia kobitki :-)
 
reklama
Do góry