reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

argissa wiesz co moze faktycznie regulamin mowi co innego ale sa laski na in vitro ktore sa w rzadowce ktore tez mialy podane 2 zarodki a jak ktos mial tylko jednego to mial podanego jednego.... mysle ze to sprawa indywidualna i kliniki czy sie zgodza....oczywiscie ja ciebie nie namawiam ze masz wziasc 2...tylko pisze jak bylo w moim przypadku i innych dziewczyn...

myślę ze jeśli są jakies wskazania badz przesłanki ze szanse z dwoma sa wieksze może i duzo lekarzy podejmuje taką dezycję. Jednak wiem ze u mnie w klinice dość mocno trzymają się regulaminu i jak nie ma wskazań do 2 to tego nie robią..tymbardziej u mnie gdzie szanse są bardzo duze podawanie 2 jest ryzykiem. Moze gdyby mi sie nie udało raz , dwa , trzy to za czwartym razem podali by 2 dla zwiekszenia szansy. Ale póki co podchodze pierwszy raz w zyciu , mam duze szanse wiec podanie 2 jest...sportem extremalnym :)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wsparcie jednak nie przerwę leków dam sobie jeszcze szanse fajnie ,że was mam:tak:no i wyrzutów sumienia mieć nie będę:tak:

Czy może miałyście robione badanie TSH (tarczyca) bo ja nie miałam a w labolatorium powiedzieli mi że wyniki tarczycy mogą mieć wpływ na wolny przyrost bety hcg.
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam robione tsh w klinice, przed rozpoczęciem stymulacji. Ostatnio tez dla własnego spokoju powtorzylam tsh, ft3, ft4 i prolaktyne. Mój gin powiedział ze prolaktyne nie ma sensu sprawdzać w ciąży ale tsh jak najbardziej i do książeczki ciąży wpisał wyniki.
Kasia a tak z ciekawości zapytam jakie leki bierzesz oprócz luteiny?
 
KasiaMakaronik tsh jest bardzo waznym badaniem powinnaś miec je zlecone przed stymulacja jesli tsh jest większe niż u mnie akurta w klinice mówią ze 1,5 to trzeba wziaść eutyrox. Ja tsh miałam niby w normie a jednak powyżej 2 i biore eutyrox najpierw była 25 a potem gin zwiekszył na 50. Wysokai hormon tarczycy moze spowodować utrate ciaży, a moze też i źle wpływa na bete o tym nie słyszałam ale na pewno przy wysokim tsh można poronić. Ja teraz badam co miesiąc. Leć na to badanie, jest ważne.
 
Dziewczyny odebralam wynik badan i troche mnie zaniepokoilo

- homocysteina - 11,1 umol/L ( min 5,10 a max 15,40 )
- p/c antygenom łożyska - ujemne
- p/c antygenom jajnika - ujemne
- p/c beta 2 glikoproteinie p/c w klasie IgM < 7 U/ml norma max< 7,00
- p/c w klasie IgG < 7 U/ml norma max < 7,00
- Chlamydia trachomatis
KLASA IgM Trachomatis 0,17
wynik negatywny . Ratio max <0,8
wynik watpliwy . Ratio min >0,8 max<1,1
wynik pozytywny powyzej 1,1

KLASA IgG Trachomatis <2 RU/ml
wynik negatywny . RU/ml <16
wynik watpliwy . RU/ml >16 <22
wynik pozytywny powyzej 22

Antykoagulant Tocznia
/ PTT(koagul.): 32 sek min 26 max 36 [--------o-------]
/ PTT z odczynnikiem ,
/ szczegolnie czulym ,
/ na fosfolipidy: 45 sek min 33 max 42 [----------------]o
/ Test z jadem weza PRAWIDŁOWY
/ Russela (koagul.)

Co myslicie o tych badaniach? sa dobre?
 
reklama
Hej dziewczyny.
Dani bardzo mi przykro że musiała tyle przejść w życiu , trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierzę że w końcu los się do Ciebie uśmiechnie:tak:

Olusia robiłaś jakieś jeszcze badania bo ja dzisiaj też robiłam tylko miałam więcej zleceń i to były badania żeby wykluczyć zespół antyfosfolipidowy.
 
Do góry