reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Dziewuszki oświećcie mnie co do badania kariotypów? Czy te badanie promocyjne z invicty a mianowicie
Detekcja mutacji G20210A w genie Promtrombiny - czynnik II
Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V
Detekcja 2 mutacji w genie CFTR
Detekcja polimorfizmu w genie MTHFR

to to?
a dla faceta kariotypy to to?
Detekcja delecji w rejonie AZF
Detekcja 2 mutacji w genie CFTR

czy coś innego?
lub/i coś jeszcze warto zrobić?
 
reklama
Tola tak to to... ale to sa zle sliny bo ja patrzylam bo kolezanka chce zrobic badania wlasnie takie.. i tak sie zastanawiam czy lepsza slina czy krew...hmmm

Jestem w drodze do lekarza...wujek przyjechal po mnie i mnie zawozi.. raz ze jeszcze chora jestem wiec po co mam jechac autobusem i sie narazac na infekcje a dwa ze moj w pracy jeszcze jest... spotkamy sie dopiero u lekarza..
yes2.gif.pagespeed.ce.odCVgD4k4B.gif
 
Własnie wróciłam z wizyty u dr M i sobie szczerze porozmawiałam. Zapytałam go czy on widzi że z tego coś będzie. Bo fakt faktem jakoś to wsio nie idzie i nie poszło. Dziecko mam a nie wiem dlaczego nie ma następnego. Mówię, że chce jak najbardziej przyczynić się do sukcesu. Ostatnia stymulacja szałem nie była 3 komórki zapłodniono, jednego malucha podano, 1 był blasto, a ostatni padł :( Z moim PCO powinno być ciut lepiej a nie było. Powiedział, żebyśmy zrobili te kariotypy bo immunologia i tak mi nie wiele wniesie bo daja sterydy i fragmin. Co do tego sama nie wiem(immunologia też mnie gnębi)... Że może wina właśnie w tych kariotypach, ale z tego co czytałam to mało komu coś wychodzi. No nie wiem... Chyba ugryziemy temat. Wypisywał mi już doktorek gonapeptyl i mieliśmy działac. Stwierdziłam, że mam jeszcze 2 szansy i chce je wykorzystać na ile się da. Bo komercyjnie stać mnie już nie będzie.
 
Tola tak to to... ale to sa zle sliny bo ja patrzylam bo kolezanka chce zrobic badania wlasnie takie.. i tak sie zastanawiam czy lepsza slina czy krew...hmmm

Jestem w drodze do lekarza...wujek przyjechal po mnie i mnie zawozi.. raz ze jeszcze chora jestem wiec po co mam jechac autobusem i sie narazac na infekcje a dwa ze moj w pracy jeszcze jest... spotkamy sie dopiero u lekarza..
yes2.gif.pagespeed.ce.odCVgD4k4B.gif
No właśnie co o tym sądzicie jak to się ma do jakości badań. Co wiarygodniejsze ze śliny czy krwi?
Kuruj się Olusia. JA nie stety też rycham jak Reksio. Chyba płucka wypluje, wiecej czasu mam na podkurowanie się :)
 
Dziewuszki oświećcie mnie co do badania kariotypów? Czy te badanie promocyjne z invicty a mianowicie
Detekcja mutacji G20210A w genie Promtrombiny - czynnik II
Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V
Detekcja 2 mutacji w genie CFTR
Detekcja polimorfizmu w genie MTHFR

to to?
a dla faceta kariotypy to to?
Detekcja delecji w rejonie AZF
Detekcja 2 mutacji w genie CFTR

czy coś innego?
lub/i coś jeszcze warto zrobić?


Tola
to co wypisałaś to są badania genetyczne na niepłodnosc żeńską i meską .Natomiast kariotypy to jest osobne badanie. Tak sie nazywa i pokazuje strkturę chromsomów w waszych organizmach czyli czy macie prawidłowy genotyp.Jeśli np. wyszło by że macie jakies mutacje to moze być problem. Moja kolezanka zupełnie zdrowa ma mutacje w genotypie i najprawdopodobnie nigdy z jej komórki jajowej nie powstanie zdrowe dziecko( próbowali raz in vitro z PGD i na 8 zarodków wszystkie były chore i żadnego nie podali)

Odnosnie badan czy z krwi czy ze sliny to ja nie widze róznicy bp DNA to DNA i nie ważne skąd. Nawet z włosa by wyszło.
 
reklama
dzięki dziewczyny za kciuki :happy: jeszcze raz
Każda stymulacja daje nowe nadzieje i wiarę że się w końcu uda każdą przeżywam jakby była pierwsza :tak:
Olusia kciuki za wiztkę wzruszających widoków na usg życzę ja chcę mieć 1 zarodek podany w sumie mam 34 lata także nawet doktorek się nie pytał czy 2
chciałam wam jeszcze napisać że punkcję będzie robił mój doktorek;-)
Ewis za twoją wizyt też trzymam mocno kciuki
 
Ostatnia edycja:
Do góry