reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy :)

Kreatywna przy półtorarocznym dziecku to ja rozumiem, że można już coś zauważyć, ale ta babka w materiale przewidywała kiedy zrobi siusiu czy kupkę dziecko, które miało 4 miesiące.

Yyyy... Przepraszam, nie zapoznałam się z materiałem. Tak się tylko wtrąciłam do tematu. :-)
Tak czy siak, to chyba przesada przy takim czteromiesięcznym dzieciątku.

Paulinek, myślę że to parcie na odpieluchowanie to nic innego jak kwestia higieny i oszczędności. Niech te małe pupcie jaknajszybciej oddychają i nie parzą się w pieluchach, a nasze budżety troszkę 'odsapną' :-D
 
reklama
Paulinek moja siostra mieszka we Włoszech i tam jest tak samo, dzieci bardzo długo chodzą w pampersach (teściowa mojej siostry, włoszka nie potrafiła pojąć po co moja siostra chciała uczyć swoje 1,5 roczne dziecko robić na nocnik) i jeżdżą w wózkach (nikogo nie dziwi widok 4-5 latka w wózku). Ja myślę, że jak najszybsza rezygnacja z pampersa to po pierwsze oszczędność (bo jakby nie było pieluchy tanie nie są), a po drugie to bardziej ekologiczne. No chyba, że ktoś używa pieluch wielorazowych, ale wtedy to chyba dla samego dziecka lepiej, żeby się szybciej oduczyło, bo w takich pieluchach chyba bardziej czuć wilgoć.

Ja myślę, że nie można przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę i myślę, że 1,5 roku, to dobry wiek, żeby oduczyć dziecko od pieluszki. Nasze dzieci urodzą się w październiku, więc 1,5 roku akurat będą miały na wiosnę i spokojnie będzie można zacząć naukę.

Kreatywna masz rację, zapomniałam o aspekcie higienicznym. Nie sądzę, żeby siedzenie non stop w takiej plastikowej pieluszce było przyjemne, pupcia powinna móc oddychać.
 
Tak, aspekt higieniczny i oszczednosciowy jak najbardziej jestem za:tak: Ale sadzanie dziecka ot tak bo juz umie dobrze siedziec to chyba przesada. Bo dla nas to oszczednosc jesli cos tam do tego nocnika zrobi, ale dla dziecka to bez sensu bo i tak nie wie o co chodzi. Tu podkresla sie przede wszystkim aspekt psychologiczny.
 
To ja troche zmienie temat pieluchowy...

Przestaje się mieścić w spodnie... i trzeba wyjść na zakupy kupic coś nowego dla siebie:)
Kto ze mną idzie:)
 
To ja troche zmienie temat pieluchowy...

Przestaje się mieścić w spodnie... i trzeba wyjść na zakupy kupic coś nowego dla siebie:)
Kto ze mną idzie:)

ooo ja bym poszła ale raz... siedze w pracy :( a dwa brak funduszu ;/ po wypłącie chciałam kupić ale zostałąm wrobiona w przygotowanie swiat wiec pewnie kasa pojdzie na zakupy ;/
 
Ja właśnie zamówiłam sobie dwie pary legginsów z pasem ciążowym na allegro,ale coś dojść nie mogą:) Ja już tylko leginsy wciskam na siebie,bo czuje się w nich najwygodniej :)
A dzisiaj mam zamiar iść do jakiegoś sklepu z tanią odzieżą i zobaczę co tam mają. Czasami można znaleźć fajne rzeczy:)
Chyba,że lekarz karze mi wracać do łóżka po wizycie.. to pozostanę na etapie zakupu z allegro ;)
 
Ja na razie na zakupy się nie wybieram, bo nie mam takiej potrzeby. Całkiem swobodnie mieszczę się jeszcze w swoje ubrania. Jedyne z czego wyrosłam, to staniki, ale też kupować za bardzo nie chcę, bo myślę, że mi jeszcze biust urośnie i niewiele bym pochodziła w takim staniku. Na szczęście ze stanikami poratowała mnie mama i dała mi kilka swoich, które są akurat w sam raz.
 
Antiope... staniki to też kwestia u mnie do wymiany.
W ostatnim roku schudłam 10 kg. zmniejszyłam sie o 2 rozmiary i co... wszystko zostawiłam w PL przed przeprowadzka. A tu niespodzianka... i wszystko robi sie za małe. Dobrze że tu za małe pieniądze można coś kupić. Bo w PL chyba bym całą ciąże w dresach mojego przełaziła jak z Matem. Szkoda było mi kasy żeby kupić nowe spodnie.
 
reklama
Do góry