reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy :)

Ja musze przyznać, że sterylizator parowy to mi sie przydał... w szpitalu. Wyobraźcie sobie, że nie było gdzie choćby wyparzyć butelek (jeden czajnik pełen kamienia na oddział), a w szpitalu spędziłam 10 dni i musiałam na początku ściągać mleko.
 
reklama
natalie koleżanka sprzedaje wózek Baby Jogger City Select Double 2012, zestaw:gondolki, foteliki maxi cosi cabrio fix i spacerówka - jak byłabyś zainteresowana daj jej znać na priv (jej nick na BB to darucha) ;-)
 
Nigdy nie używałam sterylizatora i zupełnie nie mam takiej potrzeby. Myję butelki w ciepłej wodzie i nic dziecku nie jest.

Za to podgrzewacz nawet taki najprostszy (na allegro za kilkanaście złotych już można kupić) bardzo ułatwia życie. W nocy stoi w nim butla z wodą i jak Młoda się budzi koło 6 to woda jest od razu w odpowiedniej temperaturze, szybko karmię i idziemy dalej spać.

Nianię mam pożyczoną (z kamerką) i nie da się ukryć, że jest bardzo wygodna. Jeśli ktoś nie chce używać często to nie warto kupować bo że są aplikacje na komórkę np Baby Monitor. Podczas imprez czy wyjazdów sprawdzają się dużo lepiej niż tradycyjne nianie (nie mają ograniczeń zasięgu).

Tak przynajmniej jest z mojego doświadczenia.
 
natalie koleżanka sprzedaje wózek Baby Jogger City Select Double 2012, zestaw:gondolki, foteliki maxi cosi cabrio fix i spacerówka - jak byłabyś zainteresowana daj jej znać na priv (jej nick na BB to darucha) ;-)
a ten wózek jest jeden za drugim czy dwa obok siebie??
 
Nula głównie body, jedne śpioszki :) w wolnej chwili przeglądnę allegro i sobie oglądam, mam wybrane łóżeczko, które już tu pokazywałam :) jak coś wpadnie mi w oko to na pewno kupię, potem będzie lżej :) a mi szybciej minie :)
 
dziewczyny ja sterylizatora i podgrzewacza też nie miałam i kupować nie będę, nianię używałam może z 10 razy.
Ogólnie wszystkie rzeczy mam po synku, więc nie poszaleję na zakupach....chociaż to takie przyjmnie:)
co do butelek to ja miałam tommee tippee i byłam bardzo zadpwolona, maja imitować pierś matki i mój synek bez problemu ssał i butelke i cyca:)
 
u nas bardziej sprawdziły się butelki aventu choć miała różne butelki :)
teraz bym chciała dokupić te nowe butelki natural co właśnie maja imitować pierś :)
 
ja narazie o butelkach nie mysle- bo chce karmic piersia ale moze jakis maly pakiecik aventowy kupie.
co do monitoru oddechu- myslalam wlasnie o takim zaczepianym do pieluszki snuza halo albo go- ponoc swietna sprawa- wdomu na spacerze, w ogrodzie, na wyjezdzie no wszedzie Snuza

Snuza

mysle ze za jakis czas zaloze jakis zeszyt gdzie bede zapisywac rzeczy ktre chce kupic- a potem je systematyzowac- niezbedne, przydatne, niekonieczne...bo w zasadzie czlowiek by mgl kupic wszystko:p
 
dokładnie die_perle myślę, że taki zeszyt jest dobrze założyć i właśnie podzielić. Jeszcze można wpisać do niego rzeczy, które będą potrzebne nam do szpitala dla nas i dla dziecka
 
reklama
dziewczyny,
ja w gazecie m jak mama znalazlam artykuł co potrzebne jest na wyprawkę dla maluszka do szpitala i na pierwszy miesiąc życia:

1. body z krótkim i długim rękawem - 5 sztuk
2. śpioszki i pajacyki - po 5-6sztuk, najlepiej te które da się rozpiąć w kroku żeby łatwiej przewinąć maluszka
3. kaftaniki - 2-3szt
4. skarpetki 2-3 pary
5. czapeczki - dwie szt jedna cieńsza druga grubsza
6. rękawiczki - łapki niedrapki
7. cieplejszy kombinezon
8. bluza z polaru 1-2szt

ciuszki najlepiej kupić w rozmiarze 62 albo większe.


dziewczyny - a gdzie można kupić jakiś wygodny stanik? bo mi piersi urosły z A do C ale kompletnie nie wiem gdzie szukać, zawsze kupuje w Esotiqu, ale chciałabym taki co by rósł wraz z piersiami :)
 
Do góry