reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Samhain, z tą alergią to masz przerąbane dziewczyno, mój bratanek też miał paskudną na kurz i wiele pokarmów i to tak dawno, że sprowadzano mu jajka przepiórcze z Warszawy, wiem, że miał wieloletni cykl odczulania.
ja tej trawy morskiej nie propaguję specjalnie, po prostu mam taki i nowego nie będę kupować;-)
 
reklama
Rapuzel ja krótki ochraniacz już mam, razem z kołderką z DisneyBaby, dlatego drugi musi byc długi i to wyjdzie w praniu jaki się przyda
Samhain biedaku, współczuję całego domu alergików, ja uwielbiam zwierzęta, a pomyśleć że mogłabym być na nie uczulona, straszne. Podziwiam cię, ze dajesz radę utrzymać wszystko w sterylnych warunkach.
Bastra ja właśnie zastanawiam się nad pościelą Baby raj i tą co pokazałam, myślę że to są tej samej firmy tylko kto inny je sprzedaje
Evcik, masz taką sytuację jak moja siostra, też mieszka na wsi i to na takim zadupiu (kolonia w lesie) więc nawet nie ma żadnych asfaltów tylko żwirówka. Pani powiedział że najlepiej duże pompowane koła, bo plastiki sie rozwala na takiej drodze
 
Samhain przykro, ze wszyscy jestescie alergikami, ale widze, ze juz doszlas do takiej wprawy, ze nikt ze wnatrz by nie zauwazyl tych wszytskich zmian w waszym zyciu.
Kazda z nas zaklada, ze urodzi zdrowe dziecko, wiec chce oczywiscie jak najpiekniej przyozdobic pokoj bobaska, moim zdanie wszytsko wyjdzie w tracie chowania dziecka, bo skad juz teraz mozemy wiedziec czy nasze dzieci beda mialay na cos alergie.
Ja nie wiem czy tutaj sa takie materace jak przytaczacie. Musze sprawdzic na necie.
 
Eevciaa jeżeli chodzi o mikado to mam model trójkołowy czerwony,koła są plastikowe ale czytając opinię o tym wózku nie przeczytałam złego słowa ale jeżeli mam doradzać to na taką nierówność jak na wsiach kupiła bym czterokołowy bo jest stabilniejszy i lepiej amortyzuje nierówności i dziury pozdrawiam
 
Dziewczyny !!!
Ależ tu macie cudności!! Jakie piękne ciuszki , jejku...super:tak:
I jakież wartościowe porady , idę dalej się zagłebiać ! :-)
 
Polatalam troche po necie odnosnie tych materacy, w Stanach takowych nie ma, albo moze pod jakims innymi nazwami. Wybor jest bardzo trudny, bo jest tego wszytskiego od groma.
Odnosnie tego materacyka kokos-gryka to wiekszasc jest za, sa oczywiscie mamy, ktore odradzaja. Tak jak ze wszytskim nigdy nie bedzie 100% zadowolenia.
Na pewno taki materacyk ma atesty, gdzies to mozna sprawdzic, zeby juz byc tak na 100% pewny zakupu.;-):rolleyes:
 
Ja Wam muszę powiedzieć że postanowiłam że wezmę jednak ubranka od szwagierki, już dawno mi proponowała. W czerwcu wypiorę i wyprasuję. Narzeczonemu nic o tym nie mówię, bo tak jak Wam mówiłam- ciągle się upiera że nie chce nic używanego. Ale ja mu to z głowy wybiję, bo chyba sobie nie zdaje sprawy z tego jak dzieci szybko wyrastają z ubranek. Razem oczywiście też coś kupimy nowego.

A mam do Was pytanko. Bo jestem kompletnie nie przygotowana na ewentualne pójście do szpitala... I powoli myślę już o torbie do szpitala. Może oglądałyście na allegro jakieś koszule? Bo nie wiem jakie kupić do porodu, do karmienia. No i biustonosz do karmienia jaki polecacie? Nie chcę kupować w ciemno, wolałabym skorzystaćz Waszej rady.
 
Czesc dziewczyny...
wiekszosc ubranek i rzeczy Malutki dostanie po starszym bracie...
wozek mam z firmy adbor... konkretnie to typ pikolino (wozek gleboko-spacerowy.... jeden plus tego wozka to ze jest duzy... i dziecie moze w nim wygodnie spac nawet jak ma 80cm dlugosci i wazy okolo 10kg... sprawdzil sie tej zimy kiedy temperatuty byly czasami przykre... i trzeba bylo wlozyc grubszy koc do wozka.. ( Moj milosz mial wtedy ponad pol roku... i spokojnie sie miescil w wozku przykryty grubu kocem...) i jeden jezcze jeden plus tego wozka... mozna go kupic za 600zl...
no to plusy sie skonczyly... jesli dziecko wazy juz kolo 10kg... prowadzenie tego wozka tak by dziecko ogladalo swiat... (przodem do kierunku jazdy... staje sie wtedy meczarnia... gdyz te wozki nie maja z krecanych kol... tak to wozek fajny zwlaszcza maluch sie wnim cieszy bo ma duzo miejsca.. ale za to rodzic musi miec sile go w nosic nie daj boze na 4 pietro... (wozek wazy 17kg.)
polecam go tym rodzicom co mieszkaja na wsi... i niemusza w nosic wozkow.... w mojej okolicy duzo jezdzi podobnych wozkow i sobie je chwala...
co do innych zakupow.. bede musiala sie rozejrzec za materacem do lozeczka.... cieplejszymi ubrankami
co do kosmetykow... to polecam kosmetyki z Nivea Baby...
od narodzin milosza stosuje kosmetyki z tej firmy i nie nazekam... zwlaszcza ze mlody ma sklonnosci AZS...
Z Nivea sa kosmtyki hipoalergiczne... jesli ktoras z mam chce kupic puder to z nivea baby polecam... ma w sobie cynk.
Miloszowi pudruje pupcie na noc i niema zadnych problemow z skora..
 
evcia do porodu weź jakiś stary łach i go potem wywal, natomiast poza tym co najmniej 3 koszule do karmienia, bo ja musiałam prać po krwawych śladach po nocy i suszyć na kaloryferze :sorry2:
Poza tym dowiedz się, czy potrzeba u was mieć sztućce i inne takie akcesoria do jedzenia, bo ja niestety zapomniałam i musiałam do kolacji pożyczać nóż, żeby sobie chleb posmarować.
Aha i koniecznie dobrej jakości pomadkę nawilżającą do ust, bo w czasie porodu wargi robią się koszmarne. To była pierwsza rzecz, jaką kupiłam po wyjściu ze szpitala, tym razem wezmę ze sobą.
 
reklama
Evciaa przykro mi, ale odnosnie torby to ja Ci nie pomoge, jak wczesniej pisalam tu do spzitala mozesz isc tak jak stoisz , a potem dostajesz wszytsko szczoteczke do zebow, szapony, reczniki, koszule nocne, jedzenie jest podawane na jednorazowkach i sztuczne sztuce, Ja oczywiscie biore pizame, bo w koszulach nienawidze spac, kosmetyki:-D:tak:
 
Do góry