reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Kasiek -możecie tam spać w piżamach? Tu mowy nie ma, ma być dostęp powietrza (dobrze robi ranie) i dla oczu lekarzy...

Eevciaa koszulę do rodzenia dostaniesz szpitalną, sterylną, jak nie masz/nie chcesz brać własnej. Na "po" musisz mieć tak jak pisze Roszpunka takie do karmienia, rozpinane, wygodne, z bawełny.
Sztućce, kubek tez lepiej mieć. No i kapcie, klapki pod prysznic, dobrze mieć tantum rosa np w spryskiwaczu, ręczniki papierowe do osuszania krocza itd.
A Asioczek nie robiła listy do szpitala? Wydaje mi się że robiła - gdzieś koło 5 strony tego wątku...

_________________________________________________________________

Poprawka, strona 36 ;))
made by Asioczek:

TORBA NR 1 – do porodu:

Dla mamy:
-dowód osobisty,
-karta ciąży,
-NIP swój i zakładu pracy,
-wyniki badań,
-laczki,
-klapki pod prysznic,
-koszula do porodu,
-koszula do karmienia,
-szlafrok,
-majteczki siateczkowe – 3 szt.,
-2 pary skarpet,
-stanik laktacyjny (o numer większy niż w ciąży),
-wkładki laktacyjne jednorazowe,
-pieluchy Bella – 1 op.,
-podkłady na łóżko – 3 szt.,
-Tantum Rosa – 3 saszetki,
-jednorazowe ręczniki – 1 rolka,
-papier toaletowy,
-jednorazowa lewatywa (Enema),
-czopki glicerynowe,
-jednorazowa maszynka do golenia,
-chusteczki higieniczne,
-mydło,
-szczoteczka i pasta do zębów,
-krem do twarzy,
-pomadka do ust,
-patyczki dla dzieci (do naoliwienia śluzówki nosa),
-krem na rozstępy,
-2 ciemne ręczniki,
-mały ręczniczek do przemywania twarzy i dekoltu,
-woda niegazowana z dziubkiem (Żywiec 0,75 l),
-herbatka Hipp dla kobiet karmiących,
-discman z płytami,
-aparat fotograficzny z ładowarką,
-telefon komórkowy z ładowarką,
-kubek, talerzyk i sztućce,
-ciekawa książka,
-reklamówka (mąż zabierze w niej zbędne rzeczy do domu).

Dla dziecka:
-Pampersy – 12 szt. (na dzień),
-ręcznik kąpielowy,
-mydełko,
-oliwka (bez dodatków),
-krem do pupy (Linomag, Bepanthen),
-3 body rozmiar 56-62,
- chusteczki do pupy
-czapeczka bawełniana,
-rękawiczki niedrapki,
-2 pieluszki tetrowe (do wycierania buzi).

Dla taty:
-klapki pod prysznic,
-Sprite,
-Snickers,
-śniadapki,
-ochraniacze na buty.


TORBA NR 2 – mąż przywozi po porodzie:


Dla mamy:
[FONT=&quot]-[/FONT]koszula do karmienia (zapasowa),
[FONT=&quot]-[/FONT]stanik laktacyjny (zapasowy),
[FONT=&quot]-[/FONT]krem Medela PureLan (albo Bepanthen) – na sutki,
[FONT=&quot]-[/FONT]laktator z butelką,
[FONT=&quot]-[/FONT]pieluchy Bella – 1 op.,
[FONT=&quot]-[/FONT]szampon do włosów,
[FONT=&quot]-[/FONT]suszarka do włosów,
[FONT=&quot]-[/FONT]jedzonko i coś do picia,
[FONT=&quot]-[/FONT]ubranie i obuwie do wyjścia;

Dla dziecka:
[FONT=&quot]-[/FONT]rożek,
[FONT=&quot]-[/FONT]Pampersy – 20 szt.,
[FONT=&quot]-[/FONT]czapeczka bawełniana,
[FONT=&quot]-[/FONT]gencjana i jałowe gaziki,
[FONT=&quot]-[/FONT]sweterek na wyjście,
[FONT=&quot]-[/FONT]ubranko na wyjście
 
reklama
Dziewczyny chcę Wam pokazać jakie zakupiłam łóżeczko ( najprostsze chyba jakie było) i przy okazji pokazać jak pomalowałam pokój dziecięcy ( pomalowałam i nakleiłam naklejki z Kubusiem Puchatkiem), a zasłonki widoczne na zdjęciu sa z Ikei.
Mam też już pościel do łóżeczka , może przy okazji zrobię zdjecie.

28453180mj3.jpg
 
minkota pokoik śliczny :-)
co do rzeczy dla dziecka warto się dowiedzieć w szpitalu, bo w moim dają wszystko i ubrania, i pampersy bez problemu, no i ta suszarka do włosów, czy to nie przesada?:-p;-)
 
Rapunzel to lista orientacyjna, zwłaszcza dla mam które jeszcze nie rodziły :) Każda z nas ta listę zmodyfikuje wg własnego gustu i potrzeb, nikt nie każe się jej trzymać sztywno :] Moja też będzie nieco inna.

Minkota pokoik śliczny :)
 
Co do wózków to bardzo chciałam mieć z pompowanymi kołami , ale nie gondolę.Nic ciekawego nie mogłam znaleść.Najczęściej spotykanymi były trójkołowce - a co do tych nie do końca byłam przekonana , względy estetyczne.
Jednak jeden z takich bardzo mi się spodobał i zamierzam po porodzie dużo spacerować (marszo-biegać) i taki też postanowiłam kupić.
510lrlw1eelss500bs0.jpg


Ma przekładaną rączke ,rozkłada się do leżenia , ma budke na nóżki - na zimę , ochrone przed deszczem , torbę na zakupy i nie pamiętam co jeszcze... Na razie jestem bardzo zadowolona ale zobaczymy w praniu , jak dzidzia sie urodzi.Jedyny mankament to trzeba mieć wiekszy samochód ,bo po złożeniu jest spory ( więc może i na to warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka) i chyba z trudem by sie zmieścił do zwykłego osobowego samochodu.I nie polecałabym na wyższe piętra.
 
Minkota Ty kobieto masz talent!! Bardzo podoba mi sie ten pokoik:-) Przyjedz do mnie i wyczaruj tez cos takiego;-)Co do wozkow to jesli by patrzec na wyglad to duzo mi sie podoba ale chyba wazniejsze zeby byly praktyczne;-) Ja juz mam ten problem z glowy - na szczescie:happy:
 
Bena z talentem to tak sobie - szczerze mówiąc ;-)
Ale pomysłów mam trochę (choć nie zawsze praktyczne):-D.Pomalowanie ściany na dwa kolorki to w miarę proste , trochę się musiałam pobawić z chmurkami , a nalepki to każdy potrafi nalepić ;-)
Fajnie że Wam się podoba , mam nadzieję że dzidiz będzie się w nim dobrze czuła :)
 
byłam dzisiaj pospacerować troche po sklepach i wpadł mi w oko wózek Bertini x4 czy któraś z Was coś o nim słyszała? jest dość drogi ale bardzo mi się podoba, a jeszcze bardziej podoba się tatusiowi. tylko nie wiem jak z jego użytkowaniem będzie. dajcie znać jakbyście coś słyszały o nim
 
reklama
Do góry