reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

Ja juz mam chyba wszystko. czekam tylko az poprzychodza przesyłki. Dzis dostałam meila o wysyłce podgrzewacza. Wylicytowałam za 43 zł z firmy Lovi (nowy kosztuje u nas 99). wczoraj kupiłam jeszcze jednorazowe gaziki z 70%spirytusem do pempuszka. A kosmetyki mam z bambino. Jakoś do nich mam janwiększe zaufanie.
 
reklama
U mnie wyprawka zbiera sie stopniowo.

Dziś zakupiłam:
- 20 x pielucha tetrowa biała
- 6 x pielucha tetrowa kolorowa (nie mogłam się oprzeć :-)) - Bobas - niebieskie w misie i zajączki :-D
- 3 x pielucha flanelowa kolorowa
- 1 x okrycie kąpielowe - Baby Ono - niebieskie z zieloną żabką :-)
- nożyczki do paznokietków Maluszka
- płyn do plukania - Lovela

Jutro ciąg dalszy zakupów. Dzisiejsze miały trwać dłużej, ale coś mnie zaczęło kłuć w lewym boku, myślałam, ze nie dojdę do samochodu a co dopiero, gdybym miała jeszcze chodzic po sklepach :eek:.
 
Mamuśka no to poszalałaś na zakupakch;-):-):-)
Powiedzcie mi ostatecznie czy jest dostępny płyn do płukania Loveli? czy piszecie o płynie do prania?
 
Hej dziewczyny

Ja wczoraj też byłam w hurt. dzieciecej i dokupiłam kilka rzeczy dla dzidziusia.... a mianowicie:

-pieluchy flanelowe kolorowe
-nożyczki
-szczoteczkę do włosków
-parasolke do wózka dokupiłam
-materac do łóżeczka -piankowy
-posciel
-poszewki do poscieli
-przescieradlo z froty z gumka
-ubranko dla dzidziusia jak bedzie wracało do domku(mąż wybrał:-))
-czapeczke

Zastanawiam się czy rzeczywiście podgrzewacz do butelek jest potrzebny?
Myslałam że bede podgrzewac w mikrofali mleko co wy na to dziewczyny?

Ciekawe o czym jeszcze zapomniałam.....niby miesiac jeszcze przede mną.

POZDRAWIAM


 
Ostatnia edycja:
Zastanawiam się czy rzeczywiście podgrzewacz do butelek jest potrzebny?
Myslałam że bede podgrzewac w mikrofali mleko co wy na to dziewczyny?
http://www.zapytajpolozna.pl/suwaczki

daisy ja czytałam że nie polecają podgrzewania mleka w mikrofali, choćby z tego względu, że mikrofala nie podgrzewa równomiernie i dziecko może się poparzyć
są opinie że kobiecego mleka nie należy podgrzewać w mikrofali bo te fale niszczą strukturę białek, ale ja się na tym nie znam, więc nie wiem jak to jest naprawdę
 
Tu, choc ludzie sa strasznie wygodni i zawsze ida na latwizne, ani polozne ani lekarze pediatrzy nie polecaja podgrzewania maminego mleka w mikrofali, raz ze wzgledu na mozliwosc nierownomiernego podgrzewania, dwa na utrate najcenniejszych wlasciwosci mleka.Chyba nie jest problemem podgrzanie go wstawiajac do goracej wody..., latwiej kontrolowac temperature...Tak samo z przecierami owocowymi, zupkami, daniami obiadowymi....:-)
 
Daisy faktycznie tak jak pisze fioletowa, nie powinno się odgrzewać mleka w mikrofali bo traci się podobno warstwę ochronną. Ja nie kupuję podgrzewacza, ale najlepsza metoda podobno to wsadzenie butelki do gorącej wody, trochę dłużej trwa ale nic nie ginie. No i chyba często odgrzewać nie będzie trzeba bo pierś będzie w pobliżu:-)

A ja się zastanawiam ciągle nad pieluszkami, jestem ciekawa jakie kupujecie? Mój jest za Haggisami a ja za Dada z Biedronki są sporo tańsze i dwie moje bliskie kumpele używały i było ok, ale może lepiej kupić bardziej markowe?
http://www.google.pl/aclk?sa=l&ai=C...JGgH_HVB3KC89vHchGa0Sickg&q=http://allegro.pl
 
reklama
No właśnie ja też słyszałam o tej siateczce w pampersach, że się przykleja do tyłeczka. Dlatego hyba kupię na początek huggies. Z kosmetyków kupuję na początek Emulsje do kąpieli Emolium i krem z tej serii. Moze jeszcze się zaopatrzę w krem z filtrem 50 z iwostinu. Ja miewam problemy ze skórą po używaniu niektórych kremów i wolę dmuchać na zimne. Jak dla dzieciaczka nie przypasują to ja na pewno je wykorzystam. A co do pieluch to właśnie w tym tyg. będę robiła zamówienie większe z neciku i też muszę domówić tetry i flanelek, bo z tych nie mam żadnej;-)
Troszke sie zdziwilam, nawet mocno, czytajac o kremie z protektorem, to dla dziecka??? W sumie bedziemy rodzic w najwieksze upaly, przynajmniej ja , mam to jak w banku, na milion procent, juz co dzien jest ponad 30 stopni, wiec w polowie lipca bedzie strasznie.A z dzieciatkiem przeciez wychodzic trzeba bedzie i bardzo trudno bedzie go chronic przed tym koszmarnym sloncem...Ostatnio na spotkaniu z pediatra w ramach szkoly rodzenia bardzo uczulali nas na niestosowanie absolutnie niczego co ma protektory sloneczne i az do 6-go miesiaca zycia.Musi wystarczyc ochrona fizyczna, to znaczy parasol, przebywanie w cieniu. Co w Polsce na to, wiecie???
 
Do góry