reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

śliczne te pościele macie dziewczyny...
aż się zastanawiam, czy ja błędu nie zrobiłam stawiając na początek na śpiworki, w sumie pościel mam zamiar kupić jak troszkę podrośnie i nie będzie się mieścił do śpiworka...

Ja na razie tez nie kupuje, na razie bede trzymac małego w rozku i spiwroku , ale to rpzez to ze boje smierci łozeczkowej i wole wsyztsko ograniczac, wsyztskie niebezieczenstwa, w dzien mlody bedzie spal pod lekkim kocem ale w nocy w rozku, w tedy nie bedzie mial sie jak przerwocic itd. Posciel mysle kupic mu pod choinke wiec wtedy bedzie mial okolo pol roku i juz bedzie na tyle kumaty zeby sie odwrocic czy sicagnac z twarzy kołderke jelsi sie tam ona znajdzie
 
reklama
ja też nie kupuję na razie pościeli
wydaje mi się że na początek rożek wystarczy, gdyby było za zimno to kocyk, a na pościel przyjdzie czas, tak myślę chyba że jestem w błędzie:confused:
nie mam doświadczenia w kwestii dzieci i będę dopiero się uczyć na małym;-)(mam nadzieję że mały jest ciągle mały a nie małą)
 
Dziewczyny broń Boże nie używajcie pościeli na początku!!! O poduszce to mam nadzieję, że żadna nie pomyślała???!!!!!!!

Ja wiem że łóżeczka pięknie wyglądają ale nie szalejmy......
 
Ja na razie tez nie kupuje, na razie bede trzymac małego w rozku i spiwroku , ale to rpzez to ze boje smierci łozeczkowej i wole wsyztsko ograniczac, wsyztskie niebezieczenstwa, w dzien mlody bedzie spal pod lekkim kocem ale w nocy w rozku, w tedy nie bedzie mial sie jak przerwocic itd. Posciel mysle kupic mu pod choinke wiec wtedy bedzie mial okolo pol roku i juz bedzie na tyle kumaty zeby sie odwrocic czy sicagnac z twarzy kołderke jelsi sie tam ona znajdzie

ja też nie kupuję na razie pościeli
wydaje mi się że na początek rożek wystarczy, gdyby było za zimno to kocyk, a na pościel przyjdzie czas, tak myślę chyba że jestem w błędzie:confused:
nie mam doświadczenia w kwestii dzieci i będę dopiero się uczyć na małym;-)(mam nadzieję że mały jest ciągle mały a nie małą)

dokładnie mam takie same założenie...posciel jakoś dopiero na jesień, zimę, a narzei śpiworek...a jak bedzie za zimno,to jakiś kocyk do teog.

tak też radziła mi koleżanka, matka dwójki dzieci...
 
Dziewczyny, a jak to w sumie jest z tymi śpiworkami? One są tak jakby na szelkach i co wtedy z rączkami? Są odkryte. Czy naszym maluszkom nie będzie zimno w rączki? Wiem, ze przecież będą mieć na sobie jakiś śpioszek, ale czy to wystarczy?
 
Dziewczyny broń Boże nie używajcie pościeli na początku!!! O poduszce to mam nadzieję, że żadna nie pomyślała???!!!!!!!

Ja wiem że łóżeczka pięknie wyglądają ale nie szalejmy......

Iwon dokladnie tak jak piszesz :-) MARLENKA - posciel sliczna . powiedz mi prosze gdzie ja kupilas ?? Albo podaj firme :-) Dziekuje MAMUSIAM - ja wlasnie dzis dostalam taki spiworek od kolezanki . ona go nie uzywala dla swojej corci, ale ja zamierzam uzywac. A do tego i tak bede ja przykrywac kocykim. Niestety musze, gdyz u mnie w domu jest strasznie zimno... Mury sa stare nie nagrzewaja sie, slonca wogole prawnie nie ma , bo pod takim durnym katem jest ta uliczka i przez okienko promyki nie maja szans wpasc... Ja teraz spie pod kadra zimowa. Obawiam sie,ze na jesieni o wile wczesniej bede musiala wlaczyc grzanie ;-(
 
Dziewczyny mam kilka pytan odnosnie wyprawki szpitalnej

Ile koszul zabieracie do szpitala?
Ile i jakie ubranka dla maluszka bierzecie?
Co lepsze: kocyk czy rozek? a moze to i to?
Co z kosmetykami do pielegnacji maluszka?
Orientujecie sie moze ile kosztuje mniej wiecej 'jedynka' w szpitalu?

Jak cos sobie przypomne jeszcze to zapytam :) z gory dziekuje za odp :-)
 
DZIUUULA - co do cen w szpitalach to co szpital to inna cena, wiec najlepiej dowiedz sie jak jest w szpitalu, w ktorym chcesz rodzic. I tak samo co do rzeczy do zabrania ze soba do szpitala - co szpital to obyczaj i inne wymogi. Listy co zabrac ze soba do szpitala dziewczyny wklejaly na forum. Tylko moja skleroza teraz wziela gore i nie pamietam czy na wyprawkach czy na innym???? :-)
 
reklama
DZIUUULA co do szpitalnej wyprawki dla Ciebie i malucha, to rzeczywiście co szpital to obyczaj, ale moja położna ze szkoły rodzenia powiedziała nam,ze ze soba trzeba mieć 2 koszule, takie wygodne do karmnienia, tylko sei teraz zastanawiam czy nie lepiej by było mieć 3... no bo jeśli urodzisz naturalnie i bedzie wszystkogit to wypuszczą po 3 pełnych dobach. Jak 3 doba przypadnie po godzinie, w której sa wypisy w szpitalu to wypiszą Cię następnego dnia. A z tego co juz pewnie wiesz, to pobrudzić taka koszule po porodzie jest łatwo... więc nie wiem jak to bedzie i czy mąż będzie nadążał z praniem,zebym była zawsze w szpitalu przed obchodem pachnąca i higienicznie czysta,jak mówiła położna...

W moim szpitalu ubranek dla małego nie muszę mieć, no chyba,ze skarpetki iłapki niedrapki, dal niego muszę wziąć pieluchy jednorazowe i chusteczki...

Na początek do szpitala chyba najlepszy bedzie rożek...chociaz to pewnie zalęzy od tego jaki bedzie ten kocyk...

W moim szpitalu jedynka kosztuje 100 zł za dzień. Ale jest ich tylko 3. Połżna mówiła tak,ze w szpitalu jest sporo dwójek i nawet fajnie jest lezeć we dwójkę, bo jak bedziesz chciała gdzieś wyjść na chwilę, nie musisz za każdym razem prosić położną o popilnowanie dzidzi, bo sąsiadka moze to zrobić...ale jak sie trafi na salę 5osobową, bo i takie są, to mówi,ze lepiej wziąć jedynkę i odżałować sobie pieniądze.
 
Do góry