reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

Dosiu to masz i tak dużo.
Ja mam dosłownie 2 pary skarpeteczków.
Dostałam troszkę ciuszków od kuzyneczki ale to tak na ciut większe maleństwa.
 
reklama
a ja nie mam nic!:szok: jakoś nie mogę się za to zabrać, chyba za długo wmawiałam sobie że to jeszcze za wcześnie i tak mi zostało, że tylko oglądam...
Poza tym i tak chyba będę musiała zacząć od mebelków na które nie mogę się zdecydować a potem będę wszystko po kolei w nich układać;-)
 
Tak samo chce dawac do jedzenia zdrowe jedzenie a nie gerberki danonki i cała reszte !!! ale to na razie teoria zobacyzmy jak wyjdzie w praniu :]

Nie wiem jak to wygląda w polsce, ale tutaj jedzenie gotowe dla dziecka typu gerberki, a jeszcze lepiej hipp są uważane za zdrowsz niż to co gotujesz w domu:tak:. Mój pediatra powtarza, że to co ty gotujesz jest zdrowsze tylko jeśli masz swój chód zwierząt i własny ogródek, bo wiesz, że zwierzęta jedza to co powinny, a warzywa i owoce są bez dopalaczy. A te papki gotowe( mówię o dobrych markach), przynajmniej tu we włoszech przechodzą mnóstwo kontroli i testów i są naprawd bezpieczne. Ja mojemu Tomkowi gotowałam zupki, ale mięso i ryby do roku to dawałam tylko takie kupne. I nie dlatego, że tak wygodniej, ale wydawało mi się to zdrowsze. I teraz chyba będę robić tak samo. No i mm nadzieję karmić piersią najdłużej jk dam radę, Tomka karmiłam do roku, a teraz bym chciała jeszce dłużej.

Co do pieluch to w pierwszej ciąży mówiłam jak Veritaserum, poza tym dawali tu wtedy dodatki jak ktoś się zdecydował używać tych ekologicznych. Kupiliśmy 40 takich pieluch:
Pieluszki One Size - Happy Heiny's - PIELUSZKI WIELORAZOWE - Nosidła ergonomiczne, meitai, pieluszki wielorazowe, chusty
i przez pierwsze dwa miesiące używałam prawie tylko tych, czasem jakieś pampersy na wyjścia. A potem moja mama wróciła do siebie, a mnie zabrakło silnej woli do prania i wieszania tych wszystkich pieluch. Wstyd mi jak to piszę, ale to niestety prawda. Wszystkim mającym naprawdę silną wolę polecam gorąco te pieluchy, są wygodne i kupujesz jeden rozmiar który wystarczy od noworodka do ok.3 lat. Jedyny minus to cena, my płaciiśmy 15e za sztukę, to dużo, ale jak jesteście naprawdę przekonane to warto:tak:.
 
Mi pediatra powiedziała, że słoiczki są zdrowsze niż to co się kupuje w normalnym sklepie. Ja dostawałam, warzywka i kuraki dla Helenki ze wsi, z prywatnej hodowli na własny użytek, wiec gotowałam :tak:
 
dziewczynki ja jak na razie mam zakupiona:
1 czapeczke- nie wiazana, czy to ma duze znaczenie czy ta czapeczka powinna byc wiazana???
3 pary skarpetek - takie nie uciskowe
6 body z krótkim rekawem, wszsytkie na 62 ale te 3 angielskie sa jakies wieksze
1 spioszki na 62
1 raz kaftanik + spodenki rozpinane cale w kroku tez 62.
a i mam spiworek taki do wózka lub w domu. dostalismy go gratis przy zakupie poscieli wełnianej i idealnie nadaje sie dla dziecka.

Dosiu to masz i tak dużo.
Ja mam dosłownie 2 pary skarpeteczków.
Dostałam troszkę ciuszków od kuzyneczki ale to tak na ciut większe maleństwa.

Ja jeszcze nic nie mam:no:, tzn mam mnóstwo rzeczy: wózek głęboki, przewijak, prześcieradełak, kocyki itd, ale to wszystko po Tomku. No i ubranek też mnóstwo, tyle, że Tomek z końca grudnia, wszystko zimowe,a tu potrzebne letnie i chyba nie bardzo się przydadzą:no: A nic nowego jeszcze nie kupujemy, 16 albo 17 mrca mam usg połówkowe, i potem się zaczną zakupy:-)
 
a ja nie mam nic!:szok: jakoś nie mogę się za to zabrać, chyba za długo wmawiałam sobie że to jeszcze za wcześnie i tak mi zostało, że tylko oglądam...
Poza tym i tak chyba będę musiała zacząć od mebelków na które nie mogę się zdecydować a potem będę wszystko po kolei w nich układać;-)

ja tez jeszcze nic nie mam , mama kupila tylko materaz do łozeczka i tyle :] ja nic nie mam nawet czapeczki
 
A ja dziś kupiłam dwa śliczne pajacyki jeden mniejszy drugi większy i jak na razie w neutralnych kolorach żółty i beżowy, body 4 szt. kocyk taki polarowy malutki :-D a moja mama kupiła już parę sztuk pajacyków i bodów ale nawet nie wiem ile tego jest bo nie liczyłam :-p ale są z ciucholandu ale jakościowo super :tak:
 
a ja mam swoją listę na kompie, już ją nawet wydrukowałam i mniej więcej wiem co mi jest jeszcze potrzebne a co nie, lubię mieć wszystko pod kontrolą :tak:
 
reklama
o kurcze a ja myslalam ze jestem do tyłu z zakupami. jak na razie wiecej nie kupuje bo nie mam gdzie trzymac. dopiero po zakupie komody znów zabiore sie za zbieranie wyprawki. niestety nie mam co liczyc na ubranka od kogos znajomego wiec kupuje na raty bo potem nie dam rady finansowo.
 
Do góry