reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

WENUSJANKA - śliczne to łóżeczko, pościel też jest śliczna - jeżeli wszystko inne będzie neutralne i nie różowe, albo nawet nieco kontrastowe to będzie pięknie :tak:.


Co do szczepień to mam bardzo mieszane uczucia. Natalkę szczepiłam dodatkowo na wiele chorób - niekoniecznie uważam to teraz za dobre. W zasadzie nie wiem co teraz robić z Lenką. Mam super lekarkę i napewno z nią się będę jeszcze konsultować.

DZIKABEZ - ceny szczepionek rzeczywiście robią wrażenie. Masakra cenowa! Ale jak to mówię jeżeli jest taka potrzeba to... sama nie zjem, ale dziecku nie odmówię...
 
reklama
teri - solidne ta paka, nie ma co :-D Moja przyjdzie najwcześniej w przyszły pt. bo np wykupili mi okrycia kąpielowe i zostały zielone i niebieskie, a kupowałam z myślą o takim ecru... i czekam więc na dostawę.

Byłam dzisiaj na zakupach i tylko w samym Pharmacy wydałam 9dych :/ w tym krem pharmacerisa na rozstępy - ale ten zapobiegający, a nie zwalczający - była promo za 34 zł.

I nie kupiłam dziś nic dla mojego Bąbla - aż mi głupio, a w smyku były bardzo fajne ubranka i mi było szkoda, że nie mogę tego kupić bo nie były zbyt tanie... :-(
Złapałam się niestety na tym, że bardziej podobały mi się sukieneczki, kapelusiki niż chłopięce porcięta... I jak na złość wszędzie mnóstwo dziewczynek - chłopca chyba jednego widziałam... I ogólnie mam doła - wszystko na mojej głowie, tatuś się nie dokłada i nawet nie interesuje zakupami. Wciąż uważa, że ubranek 1/4 półki to wystarczy, bo jego syn tyle miał i było ok, no i przede wszystkim, że można kupić resztę jak już mały będzie, a przynajmniej nie teraz - bo przecież jest jeszcze dużo czasu... :/
Mieliśmy pojechać "pomacać" wózki (chcę jakąś używkę firmową, albo nówkę niedrogą) to panicz oczywiście zmęczony dniem wczorajszym (czyt. zapity - znowu). Nikt się nie kwapi do pomocy, jedynie mama trochę ciuszków przywiozła na święta - a poza tym, czego nie kupię tego nie będę miała, a raczej Dzidziol
A przecież tego mnóstwo jeszcze jest - dla siebie mam... yyy tylko torbę w którą nie mam co spakować, no może podkłady, które przyjdą.
O - i taka skrajność, dwa dni temu się cieszyłam z zakupów, a dzisiaj dołek
I przepraszam, że tylko o sobie ale no... przyszła pora i na mnie, echhh :crazy:
 
dzika bez wow nie wiedziałam ze az tyle tego jest ! Ty masz wiedzę dziewczyno... dziękuję !
a powiedzcie bo wyprałam ubranka małej w proszku lovella i były dosc twarde, miałam w domu tylko lenor sensitive ten biały i dolałam troszke zeby zmiekszyc, czy nie zaszkodzi dziecku ??
 
Wenusjanka ja bym zmieniła tylko baldachim na tiul i od razu będzie inaczej a łóżeczko świetne

Jesli chodzi o szczepienia to ja szczepię heksą i pneumokoki, meningokoki, ospa na pewno. Rotawirus ani u nas ani u moich kolezanek nie poskutkował. Na znajome 7 szczepionych dzieci 6 miało rota w tym syn koleżanki już 3 razy. Szkoda kasy
 
Jeny, ja na lenor, nawet sensitive bym uważała. Moja Zuzie, 7latke uczula. Ja nie daje żadnych środków zmiekczajacych piorac niemowlece ubranka, tuż po upraniu są troszkę twarde owszem, ale jak sie przeprasuje juz lepiej, a po chwili na cialku zaraz sie wyrobia :)

ja szczepie tylko obowiązkowymi, choć te łączone. Nigdy żadnych dodatkowych szczepień nie robiłam i odpukac Zuzia generalnie nie choruje dużo..
 
Dziewczyny kupujace cos nowego na allegro lub w normalnym sklepie-zwracam sie z prosba:-)
Otoz z socjala w firmie mojego jest dofinansowanie na dziecko w wysokosci 400zl. Czy ktoras z Was kupuje cos nowego na taka lub wyzsza kwote? Zalezaloby mi na fakturce na jego firmw, zebysmy dostali pieniazki z firmy:-p Ja niestety poluje na uzywki, duzo rzeczy mam po Mateuszu a fv nie moze byc na kremy, wanienki itp.
 
Dziewczyny w jakim proszku pierzecie ciuszki? Jak jest z tym płynem do płukania, używać czy nie? Słyszałam,że po Loveli rzeczy sa sztywne,to prawda? Bo jaki jeszcze wybór jest?Dzidziuś,Jelp,Biały Jeleń? Z góry wielkie dzięki za podpowiedź:)
 
Ja nie płuczę w płynie zmiękczającym, nawet takim dla niemowląt. Piorę w płynach do prania, ostatnio bobini i pranie jest miękkie, wcześniej w Lovelli i też było miękkie. Płuczę 2 razy, to znaczy 2 razy nastawiam płukanie w pralce. Płyn zmiękczający dla niemowląt pewnie nie zaszkodzia ale ja jako mama alergicznego Macka mam zakodowane JAK NAJMNIEJ CHEMII;-)
 
Ja dostałam od mamy masę ubranek przepranych w "dorosłych" proszkach i płukanych w białym lenorze - jak tylko otworzyła walizkę to zapach był od razu w całym mieszkaniu :tak: i do tego mięciutkie. Szkoda mi ich teraz przepierać w dzieciowym proszku, i chyba zrobię eksperyment - pozostawię je takie jakie są, a te "moje" przepiorę raz jeszcze w płynie Dzidziuś - ma niebawem przyjść.


Madzia - jakie to mają być rzeczy na tej fakturce?
 
reklama
Do góry