reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

A do wielorazówek jakie są najlepsze? Bo właściwie to jeszcze nie zdecydowałam czy będą pampersy czy właśnie teterka i otulacz...

Ech, byliśmy wózki oglądać - jak tylko weszłam do sklepu to Maleństwo zaczęło dzikie harce :-D Widzieliśmy fajowy leżaczek-bujaczek - huśtał "na około" jak wskazówka w zegarze i przy tym wibrował :szok: taki gadzet coś koło 850zł kosztował... A ten leżaczek co anisiaj kupiła to tam kosztował 449zł... więc już smyk jest tańszy. No ale poszliśmy na rozeznanie wózkowe i załamka - tylko dwa modele się nadają do naszej windy - Jane i... teutonia. Czyli jedne z droższych - ani jedo, ani x-lander ani przepiękny mutsy (prowadzi się go jednym palcem, a zawracanie do pestka - szczena opada :szok::szok:) nie wejdą. Musimy się wybrać do jeszcze innego sklepu, może coś dobierzemy...

Ach, kupiłam smoczek NUK :) w komplecie z nakładką za 11.99 - fajowy :-)
 
reklama
Ariena a nie myślicie o fajnej używce np Teutonii? My właśnie teutonię kupiliśmy używaną za 650zł :)Na allegro można samą tapicerkę ewentualnie dokupić i masz wózek jak nówkę :)))
 
Dziewczyny, jutro jadę na zakupy wyprawkowe! Tzn. wózek, łóżeczko, materac, fotelik, bujaczek i ciuszki już mamy, ale brakuje nam całej reszty, tzn. kocyków, ręczników, pościeli, nożyczek itp... Jadę z koleżanką, która rok temu w lipcu urodziła też chłopca, więc będę miała pomoc :-) Sama pewnie wyszłabym z hurtowni zdezorientowana :-D Trzymajcie kciuki, mam odłożony 1000 zł, więc może na większość wystarczy :zawstydzona/y:
 
bona powodzenia

a z pieluchami już było kilka razy - każdy może znaleźć coś co mu podpasuje - zależy od stanu finansów i ogólnych preferencji
na pieluszkarnia.pl mają taki zestaw informacji, najlepiej tam przeczytać, bo generalnie maja spoko informacje i od razu podają ile czego potrzeba na początek, jak prać itp.
nawet jeśli tam nie będziesz kupować, to warto poczytać
 
o Boże Bona teraz mnie przeraziłaś :D Ja to w połowie zapasów ciuszkowych jestem,nie mamy jeszcze NIC ani wózka,ani łóżeczka,materaca,fotelika.NICCCCCCc..Nie mówiąc o tych rzeczach typu nożyczki,butelki :D Dopiero w maju na zjazd mojego faceta będziemy mogli coś kupić..Oj szykuje się skok na bank :-D
 
fioletowa - mi chodziło tylko o to, czy ew. zwykłe tetrówki nadadzą się jako "wielorazówki" czy to muszą być jakieś specjalne, grubsze np czy coś. Bo, że powinny być większe niż 60x80 to już wiem.

marcelinoowa - jeżeli upatrzę jakąś fajną teutonię to czemu nie, ale teutonia też nie każda wejdzie... także "poluję" na jeden konkretny model. Niby windę mają zmieniać nam w tym roku, ale nie wiadomo dokładnie kiedy - a do grudnia nie będę przecież czekać na wyjście na spacer :laugh2:
 
Ariena pewnie mówisz o cosmo ;-) też na nią patrzyłam ale nam trafił sie Spirit. Dużo fajnych wózków jest na allegro choć często tam ceny są zawyżone ale my upatrzyliśmy swój na tablica.pl :-) Powodzenia! Ja właśnie podpatruje na all nowe tapicerki. widzialam jakiś czas temu siedzisko, budkę, pałąk oraz torbę w kolorze NOWE za 350 zl ;-)
 
odnośnie szczepionek dwie uwagi - pierwsza, że jak się decydujecie na płatne, to robicie je i tak w tej samej przychodni, co te na nfz, u mnie było tak, że tylko jak rejestrowałam na szczepienie to musiałam powiedziec że biorę płatne
dwa - największa kumulacja jest do wieku 5 miesięcy, ale koszt całkowity rozkłada się na ok 2 lata
my szliśmy 5w1 + rota [dwudawkowe] + pneumokoki - wyniosło nas to ok 2 tys w ciągu dwóch lat
i tez się nastawiam na tą samą ścieżkę u Filipa

na ospę nie zdążyliśmy, a meningokoki zaszczepię przed szkołą
wisieńka ale szczepionka na rota daje maks 3 lata ochrony i powiem ci że u nas się sprawdziła, młody złapał jak miał ponad 2 lata, ale przeszedł to w 1 dzień - lekka biegunka, my się zaraziliśmy od niego i była masakra tydzień w łóżku
koleżanki z forum poprzerabiały szpitale w związku z rota, nam sie upiekło

też nei płucze zmiękczającym, jak koniecznie chcesz zmiękczać to podobno kwaskiem cytrynowym jest fajnie, ale mi wystarczyło wyprasować żeby było miękkie

ariena ja bym nie ryzykowała z dorosłym proszkiem - dziecięca skóra jest delikatna, a perfumy i inne fosforany w dorosłych proszkach mogą narobić szkód, po co ci potem bieganie z atopowym zapaleniem skóry czy inną alergią po lekarzach - przynajmniej na początku warto zrezygnować z tego
ja po tym jak prałam młodego rzeczy w proszku dla dzieci, to od tamtej pory wszystko piorę w loveli
Fioletowa, wiem ale jedno z dzieci u nas z lipcówek a reszta w pierwszych dwóch latach. Szczepów rota jest wiele. My złapaliśmy szpitalny, kiedy Mila miała sepsę. Nie uratowałaby nas szczepionka. Jak się ma szczęście i i trafi się na szczep wirusa , który jest w szczepionce jest ok, inne robią swoje. Ostatnio w przedszkolu u Mili był Rota, który złapały wszystkie dzieci , rodzice, przedszkolanki. Jedna z mam zrobiła badanie kału i wyszło, ze to rotawirus i mimo, że część dzieci była szczepiona to z Mili grupy 12 dzieci tylko 1 nie zachorowało. Nikt nie był w szpitalu bo to był jakiś słaby paskud. Ja nie mówię żeby nie szczepić, po prostu nie zawsze skutkuje ta szczepionka. Jesli chodzi o kasę i miałabym wybierać to zaszczepiłabym pneuokoki i heksą zamiast rota, który jest najdroższy. My mamy ubezpieczenie, które daje nam bezpłatne - płatne szczepionki. Co do rota to niestety na forum jest chłopczyk z powikałaniami po szczepieniu na rota,krew w kupce, biegunki...Później i tak zachorował na rotawirusa. Noi stąd między innymi moje zdanie, że nie bedę na to szczepić. Ale jak już pisałam to indywidualna decyzja każdego rodzica i czy szczepimy na wszystko, czy wybiórczo czy wcale, ja to akceptuję.
 
reklama
Bona powodzenia!Daj znać, w których hurtowniach byłaś. Zakładam, że wybuerasz się do Kielc - jeśli tak, to jestem ciekawa i zakupów i Twoich spostrzeżeń, bo my odwiedziliśmy kilka hurtowni, ale mam mieszane uczucia. Teraz już wiem, że rzeczy typu: butelki, smoczki, rzeczy higieniczne kupię na allegro. Co do ciuszków - hmmm, wydaje mi się, że za te pieniądze jakość naprawdę powinna być lepsza. Utwierdziliśmy się w zamiarze, że łożeczko, pościele, część tekstyliów kupimy w IKEA, reszta na necie. W hurtowni chyba tylko wózek. Póki co jesteśmy zdecydowani na:

X-Lander X-Move 3 w 1 z fotelikiem Maxi Cosi Pebble + parasol GRATIS | Spacer \ wózki trójfunkcyjne \ X-Lander \ wersja głęboko - spacerowa z fotelikiem | Artykuły dziecięce - Akcesoria dla dzieci - Sklep Częstochowa

Jeżeli chodzi o 3w1 Wózek Tako Baby Heaven line ALU+MAXI COSI.... (3150613097) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (który również braliśmy pod uwagę) nie ma go nigdzie - także nie ma nawet jak się do niego przymierzyć.

Nie myślałam, że wybór wózka zajmie aż tyle czasu - ale najtrudniej jest się zdecydować.
 
Do góry