reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Wenusjanka faktycznie landrynka aż razi ten róż hhii:-p;-) zmienisz pościel na bardziej stonowaną i będzie ok z tymi różowymi bokami łóżeczka :-p:-D no lepiej żeby teraz nie było niespodzianki ;-)
ja też nie trawię takie różu mocnego dla dziewczynki chyba wcześniej tak było że jak dziewczynka to w różu od głowy do pięt teraz chyba na szczęscie troche to zanika i matki odkryły tez inne piękne kolory ale starsi ludzie jeszcze maja skłonności do landrynkowania dziewczynek :-p ja dla Dari kupuję pościel w beżu ecri bo takie spokojne kolory lubię :tak:
 
reklama
jeny- co do kąpieli to ja kąpałam co 2 dni (ale to był lutu, w szpitalu mi tak doradzili) w upały codziennie, czasem nawet 2 razy (w baseniku i wieczorem)
Co do szczepień to ja osobiście uważam ze watro, ale nie będę tu pisać czemu teco jest mnóstwo w necie. Ale wspomnę o kosztach bo to trochę się uzbiera, warto się zabezpieczyć.

bezpłatnie w ośrodku zaszczepią Ci dziecko, ale to sporo "kłuć"
Jeśli chcesz tego oszczędzić to do wyboru jest tak

6w1- cena za sztukę ok 200 zł*4= 800zł
lub
5w1- cena za sztukę ok, 140*4= 560 zł (do tego za darmo dostaniesz 3* wzw B)

do tego
-rotawirus ( pierwszą dawkę trzeba podać coś do 15 tygodnia życia)
2*300=600 zł
-pneumokoki
4*250=1000 zł
-meningokoki
3*200= 600 zł
-ospa wietrzna ( po 9 miesiącu)
2*210= 420 zł

To są ceny z centrum szczepień w krakowie, ale w aptekach może być różnie.
Ja szczepiłam swoje dziecko, sumka sie uzbierała ładna jeszcze chyba mam 2-3 szczepienia. Szczepionki skoniungowane są bezpieczniejsze, chyba nie ma w nich rtęci.
W necie jest mnóstwo za i przeciw szczepieniom, chyba nawet więcej przecie (dużo teori odnośnie autuzmu)

W moim odczuciu na pewno watro na rote, pnęumo- nasza lekarka nalegała na meningo a ja osobiście chciałam jeszcze ospę.

wenusjanka- no cóż powiem na Twoim miejscu też bym marudziła trochę za dużo różu i jeszcze ten mocny odcień, a z ochraniacza to bym zrezygnowała wydaje się dość "niebezpieczny)
 
Ostatnia edycja:
dzika jej ale sumka się uzbiera za te szczepienia my chyba nie damy rady na te wszystkie płatne finansowo :baffled: więc chyba pójdziemy tym torem darmowych szczepionek a najwyżej na rota dokupimy synek był szczepiony tylko tymi co były w karcie szczepień nic nie płaciłam za żadną szczepionkę i odpukać nigdy na nic nie chorował tfu tfu a i tych ukłuć nie było aż tak dużo
 
Niestety ceny szczepień są straszne. Warto tez wiedzieć o tym, że jak raz się zdecydujesz na te płatne 5w1 itp, to potem musisz to kuntynuować.

Wenusjanka- boki łóżeczka zawsze można przemalować w ostateczności:-D
 
Dziewczyny- choć większość kosztów to pierwsze 6 mc. to w sumie potrwa to około 15
Dla nas to tez duza suma, dlatego na czym się da to oszczędzam i tak ja np. nie miałam chustawki czy bujaczków i wcale mi ich nie brakowało, wolałam dać na szczepienia, a teraz znów zbieramy kasę dla drugiej panny:szok: ( choć za tyle kasy to fajne wakacje można mieć)
 
My szczepiliśmy Jędrka normalnymi szczepionkami, trochę więcej bólu, ale i tak był dzielny i praktycznie nie płakał. Ewkę też będziemy szczepić pojedynczymi. Nie będę się wypowiadać jakoś specjalnie, bo specjalistą nie jestem, ale akurat u mojego znajomego zbiegło się szczepienie skojarzone z dużymi problemami i się po ludzku bałam (nie wyjaśniono czy to szczepienie miało wpływ na sepsę małego, ale strach pozostał).
Natomiast na roty podawaliśmy, tylko ze rotateq w 3 dawkach, bo rotarixa (2 dawkowego) akurat nie było w aptekach - przez 3 dawki wyszło drożej, ale odpukać wszyscy na około lądowali w szpitalach, a Klusek nic. Jak już miał biegunkę i wymioty to okazało się, że bakteryjne.
Co do kąpieli, to w szpitalu w Koszalinie po urodzeniu nie myją, tylko wycierają i motają w pieluchy. Zależy jak się urodzi, ale wieczorem można już poprosić pielęgniarkę o kąpiel (następnego dnia już kąpią zawsze), wtedy też się przebiera we własne ciuszki. My mimo lutego kąpaliśmy Jędrka codziennie, bo tak jak u Fioletowej to był nasz rytuał i Jędrek dobrze się w nim odnalazł i pięknie zasypiał.

Łóżeczko jest śliczne, ale zdecydowanie za różowe. Mi się dla dziewczynek podoba zróżnicowana kolorystycznie garderoba ;)

Edit: Teraz jak dziecko idzie do żłobka, to szczepienie na ospę jest za free.
 
Ostatnia edycja:
Aj, te szczepienia... Ja tak jak Teri, zdecyduję się na szczepienia w ramach NFZ, bo po pierwsze mamy bardzo blisko przychodnię, a po drugie, znajomy pediatra nam tak poradził. Fakt, trzeba będzie częściej jeździć, ale to akurat nie problem. To jest indywidualna decyzja rodziców, my akurat podjęliśmy taką:-)
 
reklama
dokładnie Bona to sprawa każdego rodzica na co się zdecyduje ja tez mam przychodnię na osiedlu wózkiem 5 minut więc nie problem częściej podjechać a synek tez praktycznie nie płakał na szczepionkach jak maluszek bardzo płacze to pielęgniarki szczepią jak dziecko ssie pierś wtedy bardzo szybko się uspokaja a ja tez jakoś nie jestem przekonana do aż tylu szczepionek uważam że te podstawowe refundowane są wystarczające ale to każdy ma swoje zdanie niektórzy szczepią na wszystko co się da a niektórzy wcale ja z tych umiarkowanych uważam że podstawowe to obowiązek i tych na pewno nie opuszczę
 
Do góry