reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

reklama
Wenusjanka łóżeczko super, co do pościeli nie jest źle... darowanemu faktycznie się nie zagląda, a dziadkowie już tacy są:) Jak będzie chłopak to najwyżej zmienisz pościel, a dziewczynka nie będzie miała nic przeciwko temu różowemu królestwu:)

Kurde te szczepienia masakra. Ceny z kosmosu, a opinii tysiące ZA i PRZECIW:/ ja chyba jednak zdecyduję się na wszystkie z NFZ (czyli tak jak my wszyscy byliśmy szczepieni i żyjemy) + rota + meningo + pneumo + ospa. I tak dużo będzie to kosztowało, a na więcej niestety nas nie stać...

Madzia no szkoda, że wcześniej nie mówiłaś, bo ja już wszystko mam i nic nowego nie będę już kupować, prócz jakiś bodziaków może... a tak to wzięłabym Ci ten wózek na f-rę...
 
odnośnie szczepionek dwie uwagi - pierwsza, że jak się decydujecie na płatne, to robicie je i tak w tej samej przychodni, co te na nfz, u mnie było tak, że tylko jak rejestrowałam na szczepienie to musiałam powiedziec że biorę płatne
dwa - największa kumulacja jest do wieku 5 miesięcy, ale koszt całkowity rozkłada się na ok 2 lata
my szliśmy 5w1 + rota [dwudawkowe] + pneumokoki - wyniosło nas to ok 2 tys w ciągu dwóch lat
i tez się nastawiam na tą samą ścieżkę u Filipa

na ospę nie zdążyliśmy, a meningokoki zaszczepię przed szkołą
wisieńka ale szczepionka na rota daje maks 3 lata ochrony i powiem ci że u nas się sprawdziła, młody złapał jak miał ponad 2 lata, ale przeszedł to w 1 dzień - lekka biegunka, my się zaraziliśmy od niego i była masakra tydzień w łóżku
koleżanki z forum poprzerabiały szpitale w związku z rota, nam sie upiekło

też nei płucze zmiękczającym, jak koniecznie chcesz zmiękczać to podobno kwaskiem cytrynowym jest fajnie, ale mi wystarczyło wyprasować żeby było miękkie

ariena ja bym nie ryzykowała z dorosłym proszkiem - dziecięca skóra jest delikatna, a perfumy i inne fosforany w dorosłych proszkach mogą narobić szkód, po co ci potem bieganie z atopowym zapaleniem skóry czy inną alergią po lekarzach - przynajmniej na początku warto zrezygnować z tego
ja po tym jak prałam młodego rzeczy w proszku dla dzieci, to od tamtej pory wszystko piorę w loveli
 
fioletowa - pewnie jako doświadczona mama masz rację i za chwilę inne mamusie podzielą zdanie... Wydawało mi się, że takie pachnące, mięciutkie i wyprasowane już ubranka nie zaszkodzą, ale nie będę ryzykować w takim razie. Przepiorę to w Dzidziusiu i będzie spokojniejsze sumienie :tak:


Rety - te szczepienia to następna bolączka - ile, jakie i kiedy i czy pomogą a nie zaszkodzą... :szok:


WOW, po wielkiej batalii z odrabianiem lekcji młodego, jedziemy wózki "macać" - ale nie uwierzę, póki nie zobaczę...
 
Madzia, ja mam jeszcze tylko komode kąpielowa z przewijakiem i wanienka do kupienia. To będzie trochę ponad 400.. Ale coś pisalas, ze wanienka nie. Daj znać jakbyśmy była zainteresowana :)
 
Dziękuję dziewczyny za zainteresowanie moją prośba - nie spodziewałam się :-)

Jutro mój dopyta dokładnie o szczegóły tej fv tzn czy musi być na równe 400zł czy może być na dowolną kwote a oni tylko 400zł zwracają także jutro dam dokładnie znać :-) Jeszcze raz dziekuję <przytul>
 
Dziewczyny czy zwracać uwagę na rozmiar pieluch tetrowych? - zamówiłam niechcący mniejsze 80x60 i nie wiem czy zawracać głowę odmianą, czy niech już zostaną (te które wybrałam chyba są najmniejsze z mozliwych...) Wzięłam jeszcze inne, drubsze np i flaneloe - więc te tetrowe nie będą jedynymi, ale... wzięłam ich 15 sztuk. :crazy:
 
reklama
Do góry