reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

ja używam trzech kosmetyków - żel do mycia, linomag i sudokrem
linomag do każdego przewinięcia, bo to jednak ciągły kontakt z moczem jest, a sudokrem jak coś się dzieje
nie smaruję dziecka niczym poza tym
a no nie licząc kremu przeciwsłonecznego czy zimowego na buzię, ale do codziennej pielęgnacji żadnych oliwek, mleczek czy czegoś takiego
jak wyjdzie problem ze skórą to wtedy będę smarować, a tak to tez uważam że nie ma co
 
reklama
Protestuję! Tormentiol jest zakazany do 3 roku życia,bo zawiera kwas borny, może kumulować się w ciele dziecka- skóra malucha nie stanowi dla niego bariery. Zamiennikiem jest Tormentalum- bezpieczny dla dziecka, działanie to samo.

Wenusjanka- o tym nie wiedziałam:no: Nie stosowałam co prawda, ale wiem, ze są mamuśki stosujące namiętnie.
 
a ja chciałam powiedzieć ze właśnie przyjechał do mnie podgrzewacz z aventu i jednak butelki tommee tippee nie wchodzą, są za szerokie.. ale dr brown's, lovi i oczywiście avent jak najbardziej i co mnie pozytywnie zaskoczyło to ze w opiniach czytałam ze nie ma wyłacznika on/off a ma z tyłu, nie trzeba z kontaktu wyciagac jak pisały dziewczyny w opiniach więc ok, a ja chciałam Was zapytac jeszcze doświadczone mamusie jaką lampkę nocną macie dla dzidziusia ? i czy na początku ta lampka ma sie swiecic cała noc zeby widziec czy dziecko oddycha ?

jeszcze mnie ciekawi.. czy dziecko sie kapie codziennie czy co kilka dni ? i jak ze szczepieniami ? w szpitalu juz na cos szczepią ? a pózniej ? kiedy gdzie sie udac ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przede wszystkim trzeba patrzeć i mieć to na uwadze :) Ja nie miałam pojęcia, że coś takiego może się nawet dziać.. U nas skonczyło się na chirurgicznym rozcinaniu..


o jej :szok: dobrze że już wiem o tym to będę zwracać uwagę :szok:

jeny o szczepionkach będziesz informowana po 6 tygodniach idziesz z dzieckiem do przychodni na pierwsze szczepienie i od razu mówią Ci kiedy masz przyjść następnym razem

co do lampki jak kupuje z ikei kwiatek będę włączać w nocy do karmienia
http://allegro.pl/ikea-lampka-scienna-kinkiet-smila-dla-dzieci-tanio-i3147281749.html

jeśli chodzi o kąpiel to wiesz to będzie lato dzieciątka będa sie tak samo pocić jak my więc jak przez lato będę kąpać co dziennie sama nie wyobrażam sie nie umyć przed snem zwłaszcza w lato a dziecko to też człowiek w zimie jak będzie większa to może co 2 dni w zależności od potrzeby

dziewczynki szukam huśtawki na baterie i trafiłam na cos takiego cena bardzo dobra i nie wiem co o tym myślicie opłaci się ??
http://allegro.pl/hustawka-elektryczna-3w1-lezaczek-krzeselko-zolta-i3136908915.html
 
Ostatnia edycja:
dzięki dziewczyny bo na innym forum przeczytałam ze dziewczyna była z dzieckiem po urodzeniu kilka dni w szpitalu i oni je tylko opłukali po porodzie a pózniej juz nie bo niby to w czym dziecko sie rodzi jakas maz jest najlepszym kosmetykiem ???? słyszałyście cos o tym ? a o szczepionki to co z tą na rotawirusy ? szczepic czy nie ??? a te szczepionki po tych 6 tyg od urodzenia.. płatne są ??? pojecia o tym nie mam..
 
a ja chciałam Was zapytac jeszcze doświadczone mamusie jaką lampkę nocną macie dla dzidziusia ? i czy na początku ta lampka ma sie swiecic cała noc zeby widziec czy dziecko oddycha ?

lampka tylko do karmienia, bo dzisko ma się uczyć co jest noc a co dzień ;-)
ja do sprawdzania czy oddycha to będę używała snuzy
no nie będziesz gapić się na dziecko całą noc żeby sprawdzić czy oddycha


jeszcze mnie ciekawi.. czy dziecko sie kapie codziennie czy co kilka dni ? i jak ze szczepieniami ? w szpitalu juz na cos szczepią ? a pózniej ? kiedy gdzie sie udac ?

kapałam codziennie - w ramach tworzenia "rytuałów" - żeby dziecko wiedziało, że jest kąpiel, cyc i spanie

co do szczepionek to w szpitalu szczepią, można sie nie zgodzić
a potem masz rozmowę w przychodni o szczepionkach

dzięki dziewczyny bo na innym forum przeczytałam ze dziewczyna była z dzieckiem po urodzeniu kilka dni w szpitalu i oni je tylko opłukali po porodzie a pózniej juz nie bo niby to w czym dziecko sie rodzi jakas maz jest najlepszym kosmetykiem ???? słyszałyście cos o tym ? a o szczepionki to co z tą na rotawirusy ? szczepic czy nie ??? a te szczepionki po tych 6 tyg od urodzenia.. płatne są ??? pojecia o tym nie mam..

eee dziwne, u nas zabierali dzieci na mycie

rotawirusy to później - ja szczepiłam i moim zdaniem u nas zadziałała, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, jak często dziecko będzie miało kontakt z innymi dziećmi, dorosłymi
do mnei do domu przychodzą uczniowie, więc u nas ryzyko że coś przyciągną do domu było większe, teraz dodatkowo jeszcze Artur jest w przedszkolu więc i ryzyko się zwiększa

co do płatności - refundowane są "pojedyncze" - jak chcesz jak to reklamują oszczędzić dziecku łez to można kupić tzw. 5w1 lub 6w1
myśmy szli "ścieżką" 5 w 1
kalendarz szczepień masz np tu
Szczepienia dzieci w wieku 0-3 lat – jakie szczepienia należy wykonać
 
dzięki dziewczyny bo na innym forum przeczytałam ze dziewczyna była z dzieckiem po urodzeniu kilka dni w szpitalu i oni je tylko opłukali po porodzie a pózniej juz nie bo niby to w czym dziecko sie rodzi jakas maz jest najlepszym kosmetykiem ???? słyszałyście cos o tym ?
Przynajmniej jak 3 lata temu synka rodziłam to u mnie w szpitalu było tak, że o ile dziecko nie było urodzone z zielonych wód to po porodzie było wycierane i motane w pieluchy tetrowe. Przy wieczornym przeglądzie/ważeniu itp. przysługiwała mu kąpiel, a potem kąpiel co 3 dni. Jeśli chodzi o to niemycie to przyszło to chyba z zachodu, już nie pamiętam jak na szkole rodzenia położna to uzasadniała, czy w tej mazi coś jest, czy że nie zmywa się przez to flory bakteryjnej od matki a przez to nie robi się miejsca dla flory szpitalnej. Ale potem w domu kąpaliśmy małego codziennie wieczorem
 
Pościel zawsze możesz zmienić a łóżeczko jest super ;-) mimo wszystko zazdroszczę że rodzice zrobili Wam taki prezent... my musimy wszystko sami kupić.
 
reklama
Do góry